Results

Achievements at
orienteering events

St Andrews - Urban and Park Races, 25/09/2010

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.esoc.org.uk/home/results/st-andrews-urban-results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Urban Long (length: 6.3km, climb: 45m, 28 controls)
Other courses: Orange | Yellow | White | Park Long | Urban Short


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ola Martner EUOC M 1989 00:39:34
2 Jegor Kostylev FVO M 1982 00:40:24
3 Edward Catmur SLOW M 1982 00:41:41
4 Marten Urdal Balbe IND M 1989 00:42:55
5 Hector Haines AROS M 1989 00:43:09
6 Tom Ryan FVO M 1991 00:43:29
7 James Lyne SN M 1988 00:46:18
8 Rory Matheson STAG M 1984 00:47:06
9 Helen Bridle ESOC F 1979 00:48:10
10 Graeme Ackland INT M 1962 00:48:40
11 Huw Stradling BAOC M 1991 00:48:44
12 Martin Dean FVO M 1957 00:49:30
13 Jon Hollingdale MOR M 1963 00:50:18
14 Ben Hartman INT M 1969 00:51:39
15 Tim Griffin GRAMP M 1966 00:52:10
16 Andrew Lindsay ESOC M 1994 00:52:11
17 d robertson CLYDE M 1964 00:52:17
18 Evgueni Chepelin GRAMP M 1961 00:52:19
19 Chris Dibben INT M 1969 00:52:33
20 Chris Huthwaite BAOC M 1968 00:52:38
21 Donald Petrie CLYDE M 1957 00:52:56
22 Eddie Harwood MOR M 1952 00:54:34
23 Walter Clark ESOC M 1976 00:54:53
24 Ross Sanderson ESOC M 1985 00:55:28
25 Iain Shepherd INVOC M 1963 00:55:57
26 Francis Reilly EUOC M 1989 00:55:57
27 Graeme Ross INT M 1973 00:56:44
28 Martin Quirke ESOC M 1977 00:56:46
29 Mark Sanderson EUOC M 1989 00:57:00
30 Frank Popham KFO M 1973 00:57:52
31 Ian Maxwell RR M 1960 00:58:19
32 Bruce Bryant OD M 1957 00:58:45
33 Mikey Hopkins WCH M 1989 00:58:51
34 David Sloan TAY M 1972 00:59:04
35 Roger Scrutton ESOC M 1947 00:59:17
36 Ian Turner WCH M 1960 00:59:20
37 Terry O'Brien, BEM STAG M 1958 00:59:32
38 Kenneth Daly INT M 1962 00:59:33
39 Alex Campbell BASOC M 1958 00:59:54
40 Maria MacKenzie F 1976 01:00:18
41 Brian Armstrong FERMO M 1989 01:00:21
42 Marnoch Hamilton-Jones GRAMP M 1992 01:00:30
43 Mats Alfsen EUOC 01:00:50
44 Andy Paterson CLYDE M 1967 01:00:51
45 John O'Reilly CLYDE M 1991 01:01:08
46 Kirsten Strain AROS F 1986 01:01:42
47 Colin Matheson FVO M 1954 01:01:56
48 Chloe Haines WAOC F 1991 01:02:02
49 Lester Hartmann SYO M 1960 01:02:05
50 Ian Hamilton GRAMP M 1960 01:02:30
51 Calum McLeod EUOC M 1995 01:02:40
52 Colin Blackburn INT M 1961 01:03:14
53 Crawford Lindsay ESOC M 1955 01:03:19
54 Mark Thomson FVO M 1965 01:03:19
55 Hazel Dean FVO F 1963 01:03:54
56 Jack Wood AIRE M 1989 01:04:02
57 MIKE EDWARDS RAFO M 1965 01:04:22
58 Paul Furness MOR M 1954 01:06:04
59 Donald Grassie MOR M 1956 01:06:06
60 Peter Gardner WAOC M 1989 01:06:06
61 Ronald Nolan ESOC M 1967 01:06:41
62 Pawel Bugajski ESOC M 1989 01:06:54
63 Craig Thomson FVO M 1994 01:07:14
64 Keith Dawson INT M 1960 01:07:19
65 Nick Ajderian DEVON M 1959 01:08:22
66 Martin Caldwell ESOC M 1955 01:08:47
67 Carolyn Blanc MV F 1966 01:10:11
68 Paul Watson MDOC M 1974 01:11:15
69 Simon Brook EBOR M 1956 01:12:39
70 Iain McLeod GRAMP M 1960 01:13:25
71 Melvyn Perry EBOR M 1958 01:15:44
72 Rachel Kirkland FVO F 1971 01:18:22
73 Paul Frost BASOC M 1957 01:18:23
74 Brian Smith KFO M 1958 01:21:10
75 Simon Gardner CLYDE M 1988 01:33:44
- Duncan Grassie SLOW M 1983 00:46:42
- Gitte Bromander EUOC F 1989 00:48:45
- Paul Blanc MV M 1965 01:22:17
Showing results 1 - 78 of 78