Results

Achievements at
orienteering events

EUOC Burns Weekend - SoSOL, incorporating ESOA Champs. 2010, 23/01/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at orienteering.eusu.ed.ac.uk/events/bigweekend

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 7.9km, climb: 450m, 27 controls)
Other courses: Blue | Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Murray Strain INT M 1983 00:48:29 1375
2 Hector Haines AROS M 1989 00:50:41 1361
3 Mark Nixon FVO M 1984 00:51:17 1357
4 Oleg Chepelin INT M 1986 00:53:29 1343
5 Douglas Tullie RR M 1988 00:54:12 1338
6 Kalvis Mihailovs INT M 1990 00:55:47
7 Jegor Kostylev FVO M 1982 00:56:28 1323
8 Daniel Halliday OD M 1985 00:56:35 1322
9 Morten urdal Bakke EUOC M 1990 00:57:38
10 Richard Barrett BAOC M 1970 01:00:28 1296
11 Quentin Harding CLARO M 1962 01:00:32 1296
12 James Tullie BASOC M 1986 01:02:00 1285
13 Martin Dean FVO M 1957 01:02:11 1284
14 David Robertson CLYDE M 1964 01:02:58 1279
15 Robin Galloway INT M 1966 01:03:01 1279
16 Will Hensman FVO M 1979 01:03:10 1278
17 Roger Goddard FVO M 1974 01:03:13 1277
18 Jonathan McCloy QUBOC M 1990 01:03:35
19 Graeme Ackland INT M 1962 01:04:17 1270
20 Martin Ward SYO M 1967 01:04:23 1270
21 Huw Stradling BAOC M 1991 01:05:08 1265
22 Donald Petrie CLYDE M 1957 01:05:10 1265
23 Tessa Strain WAOC F 1987 01:05:23 1263
24 Yasha Chechik SLOW M 1992 01:06:07 1258
25 Duncan Grassie SLOW M 1983 01:06:53 1253
26 Kyle Heron STAG M 1987 01:07:13 1251
27 Stewart Caithness INT M 1982 01:07:26 1249
28 Simon Gardner CLYDE M 1988 01:09:14 1237
29 Graham McIntyre INT M 1958 01:10:01 1233
30 Robin Orr CLYDE M 1961 01:10:11 1231
31 Jason Turner IND M 1976 01:10:33
32 Andrew Dale ECKO M 1968 01:10:34 1229
33 Chris Huthwaite SARUM M 1968 01:11:22 1223
34 Brad Connor FVO M 1970 01:11:39 1221
35 Eddie Harwood MOR M 1952 01:12:38 1215
36 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 01:13:45 1207
37 Alistair Hindle ESOC M 1972 01:14:23 1203
38 Rupert Parkinson FVO M 1966 01:14:41 1201
39 Scott Collier KERNO M 1986 01:14:42 1201
40 Hazel Dean FVO F 1963 01:15:12 1197
41 Rebecca Harding RR F 1991 01:16:05 1192
42 Graeme Ross INT M 1973 01:16:33 1189
43 Andrew Lindsay ESOC M 1994 01:17:07 1185
44 Kieran Rocks LVO M 1976 01:17:34 1182
45 Barry Veitch RR M 1971 01:17:44 1181
46 Mark Wood ESOC M 1968 01:18:57 1173
47 John Slater WCOC M 1971 01:19:33 1169
48 Colin Ledlie INT M 1966 01:20:45 1161
49 Crawford Lindsay ESOC M 1955 01:21:50 1154
50 Chris Morgan No Club M 1990 01:22:54
51 Adam Poole TVOC M 1989 01:22:57 1146
52 Jonathan Ellis ESOC M 1979 01:25:42 1128
53 Mark Edwards SROC M 1965 01:25:43 1128
54 Tyler Morrison ESOC M 1991 01:27:03 1119
55 Elizabeth Schofield SLOW F 1980 01:31:25 1090
56 Mark Rowe ESOC M 1974 01:31:42 1088
57 Anna Sloan No Club F 1990 01:33:26
58 Stuart Gall SOLWAY M 1978 01:34:09 1071
59 Kevin O'Riordan SET M 1990 01:34:20
60 John Alexander QUBOC M 1984 01:34:56 1067
61 Alan Partridge ECKO M 1949 01:46:09 992
62 Jayne Sales SLOW F 1980 01:48:15 978
63 Richard Hooper 105 REGT RA M 1976 01:58:21
64 Nick Ajderian DEVON M 1959 01:58:22 910
65 Pavel Stroev ESOC M 1979 03:13:41 409
- Oliver O'Brien SLOW M 1980 00:48:30
- Jonathan McCloy NWOC M 1986 00:54:19
- Jessica Orr CLYDE F 1991 01:05:54
- Evgueni Chepelin GRAMP M 1961 01:12:07
Showing results 1 - 69 of 69