Results

Achievements at
orienteering events

Regional Event, 16/05/2010

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue 1 (length: 5.5km, climb: 280m, 14 controls)
Other courses: Blue 2 | Short Brown | V Sh Green | Short Green | Short Blue | Black | Brown | Lt Green | Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Simon Bradbury LEI M 1994 00:44:01 1287
2 Ciaran Allen BOF M 1994 00:44:12 1285
3 Alex McCann MDOC M 1995 00:48:04
4 ZACHARY FIELD SHUOC M 1995 00:48:51
5 Maxwell O'Hara LOC M 1994 00:49:33 1245
6 Oliver Williams DEE M 1995 00:49:43
7 Andy Lewsley BL M 1955 00:50:25 1237
8 Alistair Wood AIRE M 1952 00:51:07 1232
9 Christopher Nash SROC M 1995 00:51:49
10 Martyn Roome SROC M 1952 00:52:38 1221
11 Peter Haines AIRE M 1954 00:53:48 1211
12 Derek Allison LOC M 1957 00:54:52 1203
13 Andy Thornton MDOC M 1960 00:55:08 1201
14 Peter Gorvett SYO M 1947 00:55:48 1196
15 Mike Hind CLARO M 1951 00:56:08 1193
16 Ben Beresford NOC M 1995 00:58:17
17 Mike Godfree DVO M 1949 00:58:22 1176
18 Tim O'Donoghue SOLWAY M 1952 00:58:23 1176
19 Neil Cameron NGOC M 1946 00:59:04 1170
20 Brian Jackson SROC M 1946 00:59:12 1170
21 Michael Hobson LOC M 1946 01:00:39 1158
22 Martyn Gill AIRE M 1952 01:00:41 1158
23 Sam Jefferson M 1995 01:00:42
24 Ian Couch EPOC M 1947 01:00:53 1157
25 Tony Carlyle AIRE M 1951 01:01:54 1149
26 Steve Buckley LOC M 1947 01:01:58 1148
27 Phillip Batts CLOK M 1961 01:02:21 1146
28 Malcolm Irvine DEE M 1955 01:03:11 1139
29 Roger Jackson WCOC M 1947 01:03:14 1138
30 Eddie Speak MDOC M 1954 01:03:19 1138
31 Daniel Kotecky OD M 1995 01:03:29
32 Richard Towler LOC M 1949 01:03:41 1135
33 David Rosen SROC M 1953 01:03:42 1134
34 Graham Farley LOC M 1961 01:04:36 1128
35 Dave Marr OD M 1951 01:04:48 1126
36 David Downes WCOC M 1954 01:05:01 1125
37 Sam Wood BOF M 1995 01:05:21
38 Antony Richardson LOC M 1946 01:05:34 1120
39 George Crawford-Smith PFO M 1944 01:06:41 1112
40 Geoff Trewin HOC M 1951 01:06:55 1110
41 Norman Hall DEE M 1948 01:07:24 1106
42 Roger Smith LOC M 1948 01:08:33 1097
43 Bill Hopkins LVO M 1948 01:10:31 1082
44 Mike Cumpstey BL M 1946 01:10:51 1079
45 Ian Cooper SYO M 1947 01:11:15 1076
46 Andrew Kelly CLARO M 1958 01:11:25 1075
47 Andrew Nicoll NATO M 1941 01:12:27 1067
48 Lev Chechik OUOC M 1995 01:12:29
49 Carl Byrne SELOC M 1971 01:13:07 1062
50 Tony Davies BOF M 1948 01:14:22 1052
51 John Nash LOC M 1950 01:15:14 1046
52 Stephen Round SELOC M 1951 01:15:47 1041
53 Jane Ligema LOC F 1965 01:17:56 1025
54 Chris Kirkham MDOC M 1947 01:17:57 1024
55 Chris Johnson BOK M 1953 01:19:12 1015
56 Jonathan Heybrock WAOC M 1995 01:19:59
57 Robert Nash SROC M 1944 01:20:02 1008
58 Roman Kotecky OD M 1949 01:21:34 996
59 Jordan Webster NOC M 1995 01:21:54
60 Clyde Mitchell BL M 1944 01:22:50 987
61 Denis Murphy DEE M 1946 01:23:14 984
62 Bob Barnby WCOC M 1949 01:26:48 956
63 Matthew Cochrane SROC M 1954 01:26:49 956
64 Guy Patterson AIRE M 1954 01:30:18 929
65 Tim Moon CLARO M 1949 01:38:58 862
66 Brian Slater HALO M 1947 01:41:51 840
67 Simon Lewis LOC M 1965 02:16:05 575
- Andrew CUMMINGS HH M 1952 00:52:48
- Steve Ingleby DEE M 1953 00:52:55
- Malachy Buck LOC M 1995 01:00:05
- Keith Henderson WIM M 1942 01:11:22
- Maurice Hemingway WAOC M 1955 01:17:32
- Henry Marston SYO M 1946 01:27:24
Showing results 1 - 73 of 73