Results

Achievements at
orienteering events

The Fourth City of London Race, 10/09/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at cityrace.org/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

M40 (length: 7km, 23 controls)
Other courses: ML | WL | MS | WS | W40 | M50 | W50 | M60 | W60 | J | C | N

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Martin Ward SYO M 1967 00:45:37 1330
2 Domenico Lepori Care Vevey M 1966 00:47:41
3 Andrew Monro NGOC M 1969 00:48:15 1302
4 Ivaylo Ivanov BEGUN M 1971 00:48:37
5 Jon Cross FVO M 1967 00:48:58 1294
6 David Peel SYO M 1966 00:49:19 1290
7 Charlie Adams SYO M 1964 00:50:19 1279
8 Jeff Green IND M 1971 00:52:01
9 Robert Campbell LOC M 1966 00:52:06 1260
10 Ferenc Feher ZTC M 1971 00:52:08
11 Neil Crickmore SO M 1962 00:52:20 1258
12 Steve Webb AIRE M 1962 00:53:15 1248
13 Peter Mohn Deimos M 1971 00:53:31
14 Roger Thetford TVOC M 1962 00:53:52 1241
15 John Owens BAOC M 1969 00:54:04 1239
16 Steve Hinshelwood WAOC M 1964 00:54:32 1234
17 Kenny Leitch SO M 1964 00:54:36 1233
18 Craig Blackford BADO M 1968 00:55:02 1228
19 Peter Jones SN M 1956 00:55:06 1228
20 Per Erik Larsen SANDEFJORD OK M 1971 00:55:08
21 Marcus Schmidt TSG Wiesloch M 1966 00:55:24
22 David Averill EPOC M 1964 00:56:55 1208
23 Paul Gebbett BOK M 1969 00:57:10 1205
24 Christian Stoffels Balise 10 M 1966 00:57:57
25 Thomas Hlosta Naturfreunde Wien M 1971 00:58:34
26 Simon Errington HH M 1963 00:58:36 1190
27 Hans Melin Hagaby GoIF M 1966 00:58:46
28 Steve Jarvis SO M 1963 00:58:55 1186
29 Nick Green GO M 1962 00:59:11 1184
30 MIKE EDWARDS RAFO M 1965 00:59:34 1179
31 Jon Coles MV M 1968 00:59:59 1175
32 Andrea Rebora SLOW M 1969 01:00:10 1173
33 Allan Williams WCH M 1969 01:00:31 1169
34 Groshens Didier Garde Républicaine M 1966 01:00:33
35 Graham Louth WAOC M 1962 01:00:46 1166
36 Ian Buxton TVOC M 1965 01:00:59 1164
37 Josef Petr VLI-Slavia Liberec o M 1966 01:01:03
38 Stephen McKinley SN M 1964 01:01:58 1153
39 Jon Steed BADO M 1963 01:02:11 1151
40 Glen Slade LOK M 1965 01:02:17 1150
41 Phil Marsland SLOW M 1967 01:02:38 1146
42 Zoltan Mihaczi Pannonian Allstars M 1971 01:02:41
43 Tony Udris SYO M 1969 01:02:42 1145
44 Werner Eugster OLG Säuliamt M 1966 01:03:08
45 Perry Mole SOS M 1965 01:03:10 1140
46 Svein Granerud Asker Skiklubb M 1971 01:03:11
47 Iain Bell SN M 1965 01:03:23 1138
48 Ingus Rektins Fingal Orienteers M 1971 01:03:32
49 Paul Fox SN M 1962 01:03:35 1136
50 Neil Frankum BKO M 1969 01:03:40 1135
51 Paul L'Estrange BAOC M 1966 01:04:18 1128
52 Marc Grancoin GO78 M 1966 01:04:31
53 Jeremy Tonge BOK M 1970 01:04:40 1124
54 Robert Lines SO M 1965 01:04:57 1121
55 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 01:05:04 1120
56 Neil Speers DFOK M 1966 01:05:18 1117
57 Chris Littler SYO M 1968 01:05:48 1112
58 Mike Capper WAOC M 1955 01:06:10 1108
59 Lee Scott SYO M 1966 01:06:11 1108
60 Alan Hickling SAX M 1964 01:06:16 1107
61 Vince Roper SLOW M 1967 01:06:30 1104
62 Richard Hill DEE M 1965 01:06:42 1102
63 Peter Langmaid HOC M 1968 01:06:45 1102
64 Nigel Hoult BKO M 1953 01:06:52 1100
65 Anthony Walker TVOC M 1965 01:07:11 1097
66 Adam Leaf HH M 1962 01:07:48 1090
67 Iain Stemp WAOC M 1965 01:08:01 1088
68 Gary Walford TVOC M 1965 01:08:22 1084
69 jason edwards BAOC M 1969 01:09:11 1075
70 Mike Hooper LOC M 1971 01:09:26 1073
71 Gabor Acs Pannonian Allstars M 1971 01:09:43
72 Marcel Meier Deimos M 1971 01:09:59
73 Richard Bostock SAX M 1964 01:10:36 1060
74 Mark Foxwell BKO M 1964 01:10:56 1056
75 Mark Howell SN M 1965 01:10:58 1056
76 Michael Hughes LOK M 1969 01:12:31 1039
77 Rory Percival TAY M 1964 01:12:34 1039
78 Plamen Ivanov BEGUN M 1966 01:12:47
79 Timo Ritakallio Lynx M 1966 01:14:10
80 Nigel Collett GVOC M 1966 01:14:16
81 Ian Wilson LEI M 1966 01:14:22 1019
82 Chris Poole TVOC M 1961 01:14:42 1016
83 Andy Paterson CLYDE M 1967 01:14:46 1015
84 Jon Darley GO M 1966 01:15:14 1010
85 Ian Curtis SO M 1968 01:15:31 1007
86 Stuart Wood IND M 1971 01:15:35
87 Mark Webster NOC M 1965 01:16:07 1000
88 Peter Warland SOS M 1965 01:17:07 990
89 Simon Moss SLOW M 1965 01:17:43 983
90 John Mather LOG M 1970 01:18:53 970
91 Paul Blanc MV M 1965 01:19:52 960
92 Andrew French WIM M 1965 01:20:07 957
93 Yves De Mits TROL M 1971 01:21:49
94 Daniel Coffe AC BEAUCHAMP M 1966 01:22:28
95 Andrew Macpherson CLYDE M 1967 01:22:50 928
96 Rudy Hus KOL M 1966 01:24:33
97 Carmelo Plaza RUMBO MADRID-SANSE M 1966 01:24:53
98 Peter Foulkes SLOW M 1964 01:26:56 883
99 Bill Rae M 1961 01:27:37
100 Bernard Fowler BAOC M 1970 01:29:14 859
101 Christopher Ashenden SN M 1964 01:29:32 855
102 Marcus Bateman SN M 1965 01:30:25 846
103 Edward Nicholson NOC M 1957 01:31:21 836
104 Rob Oldfield HH M 1966 01:31:59 829
105 Andrew Goldstone LOK M 1966 01:34:00
106 Ian Waghorn SO M 1966 01:36:59 775
107 Nicolás Bores ORCA M 1966 01:41:52
108 Nayo Tarno Nordeste M 1971 01:46:03
109 John Campbell IND M 1971 01:47:03
110 Saija Lukkaroinen IND W 1990 01:47:04
111 Alex Bogomoletz Fingal Orienteers M 1966 01:50:00
112 Matyas Paskuj Pannonian Allstars M 1971 01:54:27
113 Stephen Church IND M 1966 01:55:23
- Colin Dutkiewicz PENOC M 1971 00:54:10
- Richard Lloyd HOC M 1968 01:04:13
- Alex Andel Ind M 1971 01:12:23
- Simon Dunkley SN M 1965 01:19:45
Showing results 1 - 117 of 117