Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day1 (Incorporating UKOL14), 28/07/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C34 (M16) (length: 6.1km, climb: 45m, 16 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85) | UKOL C7 (M80,W75) | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M18) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alexander Chepelin EUOC M 1997 00:34:14 1360
2 Andrew Barr MOR M 1997 00:37:46 1325
3 Thomas Wilson EUOC M 1997 00:38:25 1318
4 Daniel Stansfield FVO M 1997 00:38:52 1314
5 Callum White EUOC M 1997 00:39:01 1312
6 Alistair Masson INT M 1997 00:40:06 1302
7 Matthew Galloway INT M 1997 00:41:01 1291
8 Tuve Möller OK Linné M 00:42:03
9 Nathan Lawson OD M 1997 00:42:26 1278
10 Olle Nilsson OK Linné M 00:42:34
11 Samuel Fielding SHUOC M 1998 00:42:46
12 Grey Grierson DEVON M 1997 00:43:08 1272
13 Heather Roome SROC F 1983 00:43:47 1266
14 Matthew Fellbaum EUOC M 1998 00:44:27
15 Tim Morgan EUOC M 1997 00:44:42 1257
16 Michael Hallett BOK M 1997 00:45:12 1251
17 Harrison McCartney OD M 1998 00:45:43
18 Alex Carcas EUOC M 1998 00:46:02
19 Joe Thomas SHUOC M 1998 00:46:51
20 William Louth WAOC M 1998 00:47:00
21 Anwen Darlington FVO F 1990 00:47:11 1232
22 Aidan Rigby CUOC M 1998 00:47:19
23 Lachlan Chavasse QO M 1999 00:47:38
24 Kim Geypen OMEGA Belgium W 00:48:08
25 Euan Tebbutt CUOC M 1998 00:48:45
26 James Millar LVO M 1998 00:48:52
27 Ewan McMillan MAROC M 1998 00:48:57
28 Stephen Elkington OD M 1997 00:49:23 1212
29 Jakob Eikner Fana IL M 00:49:53
30 Kristin Astebol NTNUI W 00:50:15
31 Samuel Galloway INT M 1998 00:50:18
32 Alistair Walker MAROC M 1997 00:50:41 1198
33 Ross McMurtrie MAROC M 1998 00:50:43
34 William Reynolds SBOC M 1997 00:51:29
35 Jack Leitch EUOC M 1998 00:51:58
36 Jack Poole SLOW M 1997 00:52:21 1181
37 Christine Stalder OLG Skandia W 00:52:37
38 Cristina Luis Nydalens SK W 00:52:47
39 Tom Berrard CO2 Dieulefit M 00:52:56
40 Helen Hanstock BOK F 1989 00:53:04 1174
41 Hazel Tant SYO F 1986 00:53:06 1174
42 Peter Meehan NWOC M 1997 00:53:34 1169
43 Liesbeth Van De Velde OMEGA W 00:53:53
44 Alena Neradova KOB Litvinov W 00:53:57
45 Laurence Johnson SROC M 1998 00:54:01
46 Erinna Cave BOK F 1988 00:56:08 1145
47 Frazer Howe NWOC M 1997 00:56:23 1143
48 Sean Rowe DEVON M 1997 00:56:33 1141
49 Rose Schorah NOC F 1987 00:58:01 1126
50 Øyvind Johannessen GNEIST M 00:58:31
51 Nina Tant SOS F 1988 00:58:32 1121
52 Viktor Strand OK Linne, Uppsala, Sweden M 00:59:27
53 Jo Pickering WIM F 1988 00:59:45 1108
54 Alison Ingleby AIRE F 1983 00:59:50 1108
55 Seth Wiman TÄBY OK M 01:00:45
56 Kath Atkins HOC F 1981 01:00:54 1098
57 Martine Aasteboel NTNUI Orientering W 01:00:55
58 Friederike Graumann ESV Lok Berlin-Schöneweide W 01:01:05
59 Jayne Sales SLOW F 1980 01:01:07 1096
60 Abigail Kerr LOC F 1992 01:01:14 1095
61 Louis Haltz Tous Azimuts DOUAI M 01:01:16
62 Jenny Thornton HH F 1989 01:01:38 1092
63 Hanna Tuomisto Tampereen Pyrinto W 01:01:44
64 Sarah Tullie FVO F 1992 01:01:47 1090
65 Paul Caffyn GRAMP M 1998 01:03:05
66 Noah Howlett LOC M 1998 01:03:16
67 James Errington HH M 1997 01:03:36 1072
68 Olivia Baxter LVO F 1990 01:04:15 1066
69 Kate Breed W 01:05:41
70 Lindsay McMillan EPOC F 1981 01:06:03 1048
71 Carol Smithard KFO F 1980 01:06:30 1043
72 Alistair Johnson BASOC M 1998 01:07:02
73 Mariell Arntzen GNEIST W 01:07:15
74 Ruaridh Mon-Williams AIRE M 1998 01:08:23
75 Dylan Campbell WAOC M 1998 01:08:39
76 Sara Egger OLV Hindelbank W 01:08:59
77 Zac O'S-Hourihan BOC M 01:09:05
78 Laura Parkes HH F 1992 01:09:29 1014
79 Matthew Leitch EUOC M 1998 01:10:38
80 Neil Hope INVOC M 1998 01:10:45
81 Elin Krogstad Lillomarka W 01:12:24
82 Vanessa McMillan HH F 1985 01:12:47 982
83 James Allison LOC M 1997 01:13:07 979
84 Bjørnar Almeland Fana IL M 01:14:20
85 Elizabeth Britton CLYDE F 1988 01:14:30 966
86 Dominic Clarke DEVON M 1998 01:14:51
87 Leonie Brown LOK F 1982 01:15:09 960
88 Alex Bett SN M 1997 01:17:04 940
89 Edward Lines SO M 1998 01:18:23
90 Emmanuelle Boniface Tous Azimuts DOUAI W 01:20:25
91 Kate Kelleher NOR F 1981 01:22:03 889
92 Sarah Haines AIRE F 1959 01:22:12 887
93 Simon West LEI M 1997 01:22:23 886
94 Daniel Thomas MWOC M 1998 01:22:30
95 Iain Campbell MAROC M 1997 01:23:24 876
96 Caroline Gay BOK F 1979 01:24:09 868
97 Fraser Smith WIM M 1998 01:26:24
98 Dominic Cook DEVON M 1998 01:28:45
99 Sam Lines M 1997 01:32:38 788
100 Kerstin Leslie SOLWAY F 1988 01:52:39 593
- Tom McCann MDOC M 1997 01:45:01
Showing results 1 - 101 of 101