Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day2, 29/07/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Orange (length: 3.375km, climb: 5m, 11 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | White | Yellow | Light Green | Green | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 James Redding 00:27:45
2 Matthew Peart BAOC M 00:29:14
3 Andreas Midestad Linköpings OK M 00:29:43
4 Don Nisbet SMOC M 1962 00:30:28 1287
5 Gwilym James SMOC M 1992 00:32:37 1241
6 Lisebeth Omdal Ganddal IL W 00:34:45
7 Alison Hurford BOK F 1960 00:34:54 1193
8 Charlotte Edwards 00:35:38
9 Arild Svihus Ganddal IL M 00:35:47
10 Hannah Creber 00:36:46
11 Ursula Meehan NWOC F 1960 00:36:49 1152
12 Else Helen Nornes CMR BIL 00:37:31
13 Freda Matthewson INVOC F 2000 00:37:42
14 Starr Waddington Golden Horseshoe Orienteering W 00:38:05
15 Sam Cope SN 00:38:20
16 Susan Findlay-Robinson WCH F 1953 00:38:58 1106
17 Kate Wallace Toronto Orienteering Club W 00:39:27
18 Diana Nicoll BOK F 1960 00:39:33 1094
19 Oscar Ferris BL M 2003 00:40:29
20 Caroline Black 00:40:40
21 Nathalie Benoit co2 DIEULEFIT W 00:41:42
22 Merete Haug Hamar O-Klubb W 00:41:45
23 Ashild Samnoy 00:42:56
24 Tony Condy AYROC M 1998 00:43:07
25 Silvia Keller OLG Staefa W 00:43:11
26 Kathrin Jakobsen Fana IL 00:43:24
27 Rachel Hingley W 00:43:44
28 Brit Svihus Ganddal IL W 00:43:55
29 Brendan Hanson 00:44:11
30 Therese Stadler OLG KTV Altdorf W 00:44:13
31 Lucy MacLeod 00:45:01
32 Myra McAdam STAG F 1982 00:45:10 973
33 Gunnel Axelsson OK Skogshjortarna W 00:45:21
34 Andrea Marlow MWOC F 1951 00:45:34 965
35 Elaine Wright F 1963 00:45:41 962
36 Maria Van Dam HALO F 1970 00:45:58 956
37 Elise Allier 00:46:46
38 Daniel Newton BAOC M 00:47:16
39 Susan Hensman FVO F 1974 00:47:49 914
40 Ashleigh Denman NGOC F 1967 00:48:10 906
41 Gemma MANLEY 00:48:40
42 Peter Andersen Vest Svendborg Orienteringsklub M 00:49:44
43 Doris Sowley LOG F 1959 00:51:43 831
44 Judith Purves RR F 1971 00:52:02 823
45 Stephanie Chatburn 00:52:53
46 Margaret Creedon CorkO W 00:53:22
47 Kerry Cooper Rand OC 00:53:49
48 Craig Carter SUFFOC M 2005 00:54:04
49 Jill Smith EBOR F 1954 00:54:17 776
50 Annabelle Muir BAOC W 00:55:02
51 Chris Furse CLYDE M 1968 00:55:27 750
52 Ben Cushing CLYDE 00:55:38
53 David Nicoll BOK M 1957 00:56:39 724
54 Lorraine Batts CLOK F 1957 00:57:11 711
55 Jean Platt LOC F 1950 00:58:21 687
56 Clare Hunter CLOK F 1963 00:58:34 682
57 Cathleen Manancourt HOC F 1947 00:59:43 656
58 Bjørn Jonsgaard Ganddal IL M 01:01:05
59 Julie McKeown CLYDE F 1971 01:01:36 617
60 Paula Keyes SN F 1962 01:01:46 613
61 Malin Faroy Askøy Orienteringslag W 01:01:46
62 Shona Campbell MAROC F 1962 01:02:14 605
63 Verity Mole SOS F 1960 01:02:27 600
64 Christopher Lewis SBOC M 1973 01:02:34 598
65 Susan Morton KERNO F 1950 01:02:54 590
66 Christine Williams SYO F 1956 01:04:48 551
67 Sue Bowman OD F 1944 01:06:05 523
68 Ann O'Grady HALO F 1936 01:06:59 503
69 Megan Carter-Davies SBOC F 1996 01:11:34 402
70 Steph White BAOC W 01:11:44
71 Wendy Williams SMOC F 1962 01:11:59 394
72 Michelle James 01:13:28
73 Joanna Arnold TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 01:15:24
74 Diane Maciver MOR F 1973 01:15:53 309
75 Mary Finlayson DVO 01:16:17
76 Ingrid Ulfstedt 01:19:03
77 Deborah Reynolds NWO F 1951 01:20:40 205
78 Helen Gooday 01:23:39
79 Judith Skedge NATO F 1946 01:24:59 116
80 Nigel Smethurst PFO M 1954 01:27:17 66
81 Caroline Donelan PFO F 1960 01:34:50 40
82 Pamela Carr 01:46:03
83 Karin Schulz Red Roos 02:01:27
84 Catherine Mann F 1971 03:36:44 40
- Richard Havenhand SYO M 1970 00:38:11
- Angela Towler LOC F 1946 00:46:03
- Archie Leitch 01:35:19
Showing results 1 - 87 of 87