Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day2, 29/07/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C19 (length: 4.15km, climb: 10m, 16 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | C18 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jolanda Wehrli OLG Bern W 00:40:09
2 Kjell Svihus Ganddal IL M 00:40:52
3 Froey Groendahl Lillomarka O-lag W 00:43:09
4 Ilkka Lainema MS-Parma M 00:43:27
5 Lena Nilsson OK Linné W 00:44:17
6 Amanda Roberts LOG F 1962 00:44:25 1083
7 Michael Smith HALO M 1944 00:45:29 1071
8 Thorolf Trolsrud Botne SK M 00:45:54
9 Mary O'Connell 3ROC W 00:46:45
10 Priska Gautschi Fricktal W 00:46:54
11 Carina Johansson Tumba Mälarhöjden OK W 00:47:06
12 Margaret Mackenzie WCOC F 1960 00:47:19 1051
13 Simo Mannervesi Paimion Rasti M 00:47:23
14 Doug Wood FVO M 1946 00:47:31 1049
15 Bjørn Helge Ceeberg Hedrum o.lag M 00:47:55
16 Helen Pedley EPOC F 1962 00:48:37 1037
17 Dave Skidmore DVO M 1946 00:48:53 1034
18 Konrad Becker OLG Basel M 00:49:08
19 Roy Lindsell EPOC M 1944 00:49:23 1029
20 Bill Marlow MWOC M 1948 00:49:55 1024
21 Martin Cross WIM M 1945 00:50:06 1023
22 David Binks WAROC M 1947 00:50:54 1013
23 Russ Fauset HOC M 1947 00:51:00 1012
24 Richard Collins SROC M 1944 00:51:23 1008
25 Svein Glendrange Stavanger O-klubb M 00:51:51
26 Philip Gager SROC M 1946 00:52:29 996
27 Karen Quickfall SROC F 1963 00:52:36 995
28 Christine Collins WCH F 1960 00:52:56 992
29 Terry Unsworth CLOK M 1947 00:53:09 989
30 Kjell Frodin Koping Kolsva OK M 00:53:46
31 Carole Chapman RAFO F 1962 00:54:19 977
32 Gill Lock SBOC F 1963 00:54:24 977
33 Frank Major NN M 1944 00:54:42 973
34 Ian Watson MDOC M 1947 00:55:13 968
35 Alison Saunders HH F 1959 00:55:35 964
36 Robert Scott HOC M 1947 00:55:36 963
37 Mike Cope CLARO M 1947 00:55:49 961
38 Svein - Erik Heggenes Voss M 00:55:51
39 Peter Hills DEE M 1944 00:56:00 959
40 Kristin Beecroft QOC W 00:56:43
41 Peter Hubberstey NOC M 1944 00:56:59 947
42 Claire Tomalin SOS F 1963 00:57:32 941
43 Joyce Woffindin WCOC F 1962 00:58:01 936
44 Carola Buechner BSV Halle-Ammendorf W 00:59:15
45 Ariane Burke INT W 00:59:25
46 Alan Middleton KERNO M 1946 00:59:33 919
47 Helen Nisbet SMOC F 1961 00:59:49 916
48 Barbara Glowka TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 01:00:14
49 Dennis Trewin Bushflyers M 01:00:20
50 Grahame Crawshaw MDOC M 1948 01:00:24 910
51 Anne Schmuck W 01:00:39
52 Caz Dudley MAROC F 1962 01:00:44 906
53 John Pigott POTOC M 1946 01:00:44 906
54 Kaija Hulkkonen Paimion Rasti W 01:00:53
55 Jim O'Donovan CORKO M 01:00:54
56 Fred Ross EPOC M 1945 01:01:45 894
57 Alison Lovie GRAMP F 1960 01:02:00 891
58 Barbara Beckett HAVOC F 1955 01:02:24 887
59 Kerstin Pischke Turbine Neubrandenburg W 01:02:44
60 Denis Murphy DEE M 1946 01:03:07 879
61 Marit Ann Ingvaldsen Hanson Viking W 01:03:14
62 Liz Orr CLYDE F 1960 01:03:15 878
63 Gro Birkeland Søvik Gneist W 01:03:22
64 Ray Barlow Southland Orienteering Club M 01:03:33
65 Janet Leake EBOR F 1959 01:04:04 869
66 Janicke Skadal GNEIST W 01:04:26
67 Terje Voll Haslum M 01:05:01
68 Kath Speak MDOC F 1959 01:05:06 857
69 Helen Hardie STAG F 1963 01:05:39 851
70 Jane Cherry AYROC F 1962 01:06:25 843
71 Richard Clark EBOR M 1946 01:06:44 841
72 George Esson GRAMP M 1948 01:06:52 839
73 Adele Appleby QO F 1963 01:07:11 836
74 Helen O'Donoghue SOLWAY F 1962 01:07:12 836
75 Charlotte Cheetham RAFO F 1961 01:07:14 836
76 Jacky Dakin SYO F 1961 01:07:35 834
77 Susan Ralph SBOC F 1963 01:07:37 834
78 Isobel Harrington DFOK F 1963 01:08:06 828
79 John Cooke DVO M 1946 01:08:57 819
80 Maria Roberts NOC F 1963 01:08:57 819
81 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:09:08 817
82 Catherine Coulier CS Pertuis W 01:09:14
83 Wendy MacKinnon INVOC F 1963 01:09:26 815
84 Stephanie Milne BOK F 1959 01:09:33 814
85 Melanie Elkington OD F 1961 01:09:39 813
86 Peter Yoxall POTOC M 1946 01:10:06 808
87 Helen Anderson GRAMP F 1963 01:10:39 802
88 Rhona Mackenzie INVOC F 1962 01:11:42 790
89 Pam Brown HALO F 1959 01:12:15 784
90 Fiona Johnston RR F 1960 01:12:41 780
91 Caroline Tullie RR F 1960 01:13:12 774
92 Anne Kari Birkeland Birkenes IL W 01:13:34
93 Niklaus Staehli OL Amriswil M 01:14:56
94 Lorna Young TINTO F 1959 01:15:02 754
95 Sarah Hiscoke BL F 1961 01:16:46 735
96 Tessa Campbell MAROC F 1963 01:18:50 711
97 Anne Kimberley DVO F 1960 01:19:21 707
98 Eric Whapples WSX M 1946 01:19:56 700
99 Adell Cooper NWO F 1961 01:20:01 699
100 Gro Ellegaard Hamar OK W 01:20:37
101 Guntram Knauer OLG Thun M 01:20:57
102 Kathryn Willis PFO F 1961 01:21:03 688
103 Caroline Barcham SELOC F 1963 01:22:39 670
104 Elspeth Hooton EBOR F 1961 01:23:42 659
105 Kate Maliphant BOK F 1960 01:26:44 628
106 Odile Hoyois CARE Vevey orientation W 01:28:28
107 Pam Hemingway WAOC F 1962 01:31:17 581
108 John Colls INVOC M 1944 01:32:11 572
109 Alex Coddington NOR W 01:33:02
110 Douglas Edwards MDOC M 1947 01:34:32 546
111 Debbie Charlton SMOC F 1960 01:34:38 545
112 Wendy West LEI F 1963 01:42:01 465
113 Siren Hopland GNEIST W 01:42:51
114 Ros James SMOC F 1961 01:54:58 324
- Trudy Crosby LOG F 1959 00:51:40
- Hazel Hall DFOK F 1962 00:58:57
Showing results 1 - 116 of 116