Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day2, 29/07/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C24 (length: 5.5km, climb: 15m, 18 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ella Bowles DEVON F 1958 00:45:38 1206
2 Ayoe Berg Odense W 00:47:06
3 Jenny Bourne Eureka Orienteers W 00:48:58
4 Marit Nipen Gneist W 00:48:59
5 Liz Abbott Parawanga Orienteers W 00:50:55
6 Ann Cranke CLOK F 1956 00:51:07 1158
7 Gareth Bryan-Jones FVO M 1943 00:51:12 1157
8 Shirley Wood AIRE F 1958 00:54:24 1128
9 Eva Martin OLK Argus Martin W 00:54:24
10 Jackie Hallett BOK F 1957 00:55:31 1118
11 Anne Fonnesbech Jensen PI-København W 00:56:07
12 Julie Couch EPOC F 1958 00:57:01 1105
13 Janet Rosen HH F 1955 00:57:05 1105
14 Graham Fortune Wellington Orienteering Club M 00:57:15
15 Tom Edelsten GO M 1943 00:57:24 1102
16 Diane Leakey SLOW F 1956 00:57:42 1099
17 Alan Simpson CLOK M 1943 00:57:57 1097
18 Rollo Rumford HOC M 1943 00:58:06 1096
19 Christine Jepson SO F 1958 00:58:17 1094
20 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:58:21 1094
21 Jane Anthony SROC F 1956 00:58:56 1089
22 Jane Archer SN F 1954 00:59:16 1086
23 Neil McLean GRAMP M 1943 00:59:40 1082
24 Helena Bachman TÄBY OK W 00:59:52
25 Jane Campbell DEE F 1957 01:00:08 1078
26 Keith Henderson WIM M 1942 01:00:37 1074
27 Gill Berrow ECKO F 1955 01:00:45 1073
28 Brian Shaw SYO M 1942 01:00:47 1072
29 Elisabeth Hjertqvist Johansson IFK Moras OK W 01:01:29
30 Karen Clark EBOR F 1955 01:01:46 1063
31 Clive Allen SN M 1942 01:02:01 1061
32 Judy Burge LOC F 1957 01:02:03 1061
33 Dave McQuillen SOLWAY M 1943 01:02:53 1053
34 Hilary Wood Central Coast W 01:02:57
35 Jo Foster BOK F 1957 01:02:59 1052
36 Andrew Nicoll NATO M 1941 01:03:16 1050
37 Maggie Scrugham LOC F 1958 01:03:22 1049
38 John Bettinson LOC M 1940 01:03:39 1046
39 Barrie Speake EBOR M 1941 01:04:14 1041
40 Tony Duncan WCOC M 1943 01:04:19 1040
41 Chris Lates BL M 1940 01:04:21 1040
42 Ted McDonald BOK M 1943 01:04:29 1039
43 Erich Schaffner OLG Cordoba M 01:04:34
44 Carol Edwards BL F 1957 01:04:47 1036
45 Basil Baldwin Goldseekers Orienteering Club M 01:05:31
46 Jenny Selley BOK F 1955 01:05:41 1029
47 Richard McCourt LVO M 1943 01:06:06 1025
48 Anne Darlington ERYRI F 1955 01:06:12 1024
49 Alison Simmons BOK F 1955 01:06:28 1023
50 Steinar Ruud Konnerud IL M 01:06:29
51 Knut Skiple Voss M 01:06:33
52 Trevor Simpson OD M 1939 01:06:36 1022
53 Linda Pakuls WIM F 1957 01:06:38 1022
54 Tim Pugh GO M 1943 01:06:39 1020
55 Lyn West SOS F 1954 01:06:54 1018
56 Pauline McAdam RR F 1955 01:07:20 1014
57 Bill Hyslop SROC M 1942 01:07:21 1014
58 Keith Marsden HH M 1943 01:07:24 1014
59 John Padget DEE M 1943 01:07:55 1009
60 Andy MacGregor BAOC M 1940 01:08:06 1007
61 Ann Savage LVO F 1955 01:08:28 1004
62 Sally Lindsay ESOC F 1956 01:08:45 1002
63 Jill Smith EBOR F 1954 01:08:49 1002
64 Allen Barnes CLARO M 1942 01:09:15 998
65 Pat Flanagan AYROC M 1943 01:09:23 997
66 Derek McNeil MOR M 1942 01:10:02 991
67 Jenny Nicholls GO F 1957 01:10:30 987
68 Derek Turner WRE M 1939 01:10:42 985
69 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:11:26 978
70 Steve Burge LOC M 1942 01:11:35 977
71 Trish Coombs MAROC F 1957 01:11:56 975
72 David Mawdsley MDOC M 1941 01:12:08 973
73 Robert Verity DEE M 1942 01:12:16 972
74 Elizabeth Deane CorkO W 01:12:28
75 Vivianne Lindstam SOL Tranås W 01:12:38
76 Arthur Boyt DEVON M 1939 01:12:46 967
77 Richard Moss BL M 1942 01:13:02 965
78 Simonne Silvi KOL Belgium W 01:13:17
79 Kim Eden NOR F 1957 01:13:21 962
80 Bill Melville TAY M 1940 01:13:55 957
81 Helen Kelsey BOK F 1957 01:13:57 957
82 Gill Harrington SYO F 1958 01:13:59 956
83 Jim Mitchell PFO M 1942 01:14:15 953
84 Jackie Chapman LOC F 1958 01:14:37 950
85 Judith Evans HOC F 1955 01:15:22 943
86 Ray Massey SOC M 1940 01:15:24 942
87 Tricia Woodward AYROC F 1957 01:15:32 941
88 Liz Bourne Bullecourt Boulder Bounders W 01:15:58
89 Peter Leake LEI M 1939 01:17:52 920
90 Leslie Hooper SO M 1942 01:18:09 918
91 Jean Fitzgerald SAX F 1953 01:18:11 917
92 Richard Brightman WIM M 1940 01:18:27 915
93 Peter Searle Bendigo Orienteers M 01:18:45
94 Gail Parker SLOW F 1958 01:19:00 910
95 Susan Birtwistle CLARO F 1957 01:19:03 910
96 Bernard Pullen KERNO M 1940 01:19:27 906
97 Gill Browne LOC F 1955 01:20:17 897
98 Geraldine Chatfield Ugly Gully W 01:20:43
99 Annick Grenouillat Tous Azimuts DOUAI W 01:20:45
100 Shirley Robinson NGOC F 1955 01:21:01 891
101 Peter Lomas MDOC M 1940 01:21:23 888
102 Guido J. Studer OLV Luzern M 01:22:02
103 Roger Hateley DEVON M 1943 01:22:06 881
104 Mike Atherton LOC M 1942 01:22:31 877
105 Marie Roberts MDOC F 1958 01:22:51 874
106 Wendy Carlyle AIRE F 1956 01:22:51 874
107 Helen Powell BOK F 1954 01:23:29 869
108 Jill Cochrane SROC F 1957 01:23:30 868
109 Gill Stott NGOC F 1957 01:23:54 865
110 Judith Filmore LOC F 1958 01:23:58 864
111 John Russell SOS M 1941 01:24:16 862
112 Rhona Fraser INVOC W 01:24:24
113 Christopher Spriggs Ugly Gully (UGQ) M 01:25:41
114 Alice Brødsgaard Ballerup Orienteringsklub W 01:27:21
115 Ellen Starling NGOC F 1958 01:27:49 833
116 Val Pownall EPOC W 01:28:02
117 Pat Conway LEI F 1954 01:28:27 827
118 Ann Harris SMOC F 1954 01:28:44 824
119 Karen Tant SOS F 1957 01:30:00 815
120 Gill Sharp SN F 1958 01:30:24 811
121 Jacqueline Embrey SROC F 1958 01:31:51 798
122 Alan Bedder NOR M 1942 01:33:19 785
123 Erik Van Der Kam GRAMP M 1942 01:33:31 783
124 Douglas Murray MOR M 1937 01:37:35 746
125 Isabelle Boulanger Tous Azimuts DOUAI W 01:37:40
126 Sarah Middleton KERNO F 1954 01:38:35 737
127 Jan Kersel ECKO F 1958 01:39:31 729
128 Alan Heppenstall LOC M 1942 01:39:56 725
129 Jane Bush SWOC F 1957 01:40:00 725
130 Carol House SO F 1956 01:42:06 706
131 Chris James NGOC M 1939 01:44:48 681
132 Donald MacLeod FVO M 1941 01:46:50 663
133 Sandy Cowan KERNO M 1941 01:47:38 656
134 Penny Parkes HH F 1957 01:49:12 644
135 Marion Inchmore LOC F 1955 01:56:34 580
136 Sue Woods WAOC F 1957 02:03:08 522
137 Michael White MV M 1937 02:11:15 448
138 Toria Wimpenny DEVON F 1956 02:23:11 342
139 Pieter Mulder OLG Goldau M 02:36:39
- Valerie Belton CLYDE F 1956 01:02:53
- Bjørn Gunnerød Asker skiklubb M 01:17:29
- Pauline Richardson LOC F 1955 01:21:41
- Arthur Vince KERNO M 1940 01:23:41
- Angela Pearson EOOC W 01:26:52
- Hans Ekberg Arboga OK M 01:30:39
Showing results 1 - 145 of 145