Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day2, 29/07/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C25 (length: 5.5km, climb: 15m, 16 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sonja Borner OLV Zug W 00:40:57
2 Jennifer Ricketts EUOC F 1997 00:44:01 1186
3 Klara Djerf Lerums SOK W 00:45:09
4 Chloe Potter BOK F 1998 00:45:34
5 Hannah Cox LEI F 1997 00:46:31 1168
6 Alastair Gardner OD M 1996 00:46:47 1166
7 Sam Wood BOF M 1995 00:47:04 1163
8 Demian Gander OLG Pfäffikon M 00:47:04
9 Cecilie Andersen BOK F 1997 00:47:30 1160
10 Alice Rigby CLOK F 1997 00:47:44 1159
11 Elisabeth Henkes ARDOC W 00:48:17
12 Caoimhe O' Boyle CNOC W 00:49:15
13 André Dyrstad GNEIST M 00:49:39
14 Valérie Aebischer OLC Omström W 00:50:00
15 Helen Ockenden EUOC F 1997 00:50:13 1142
16 Emma Djerf Lerums SOK W 00:50:33
17 Emma Waddington Golden Horseshoe Orienteering W 00:50:42
18 Maiken Økern Hågård Stjørdals-Blink W 00:50:44
19 Line Laurantsen Gneist W 00:50:50
20 Laura Hindle FVO F 1998 00:50:51
21 Kate Robertson GRAMP F 1980 00:51:08 1134
22 Deborah Stadler OLG KTV Altdorf W 00:51:13
23 Loreline Fol TOAC ORIENTATION W 00:51:42
24 Christine Buechner Treptower SV W 00:51:58
25 Aimee Morse OD F 1997 00:52:14 1126
26 Abi Longhurst FVO F 1992 00:52:23 1125
27 Katherine Lowles WCOC F 1998 00:52:38
28 Åsa Järvholm Lunds OK W 00:53:16
29 Jamie Cunningham RAFO M 1996 00:53:42 1115
30 Fay Walsh MWOC F 1997 00:53:55 1113
31 Kati Tschischkale OLV Potsdam W 00:54:29
32 Pippa Dakin SYO F 1998 00:54:39
33 Clara Cox Lerums SOK W 00:55:52
34 Helen Ashton PFO F 1979 00:56:11 1098
35 Heather Heppenstall LOC F 1981 00:56:32 1095
36 Sean Pickering DEE M 1995 00:56:39 1094
37 Lowri Jones AIRE F 1990 00:56:57 1093
38 Sarka Kasparova Pratele orientacniho behu Opava W 00:57:38
39 Megan Bett SN F 1998 00:58:18
40 Ronja Hill Tumba Mälarhöjden OK W 00:58:23
41 Odin Linga IL Gular M 00:58:32
42 Heather Rogers OD F 1998 00:58:45
43 Ines Schaffer HSV Ried W 00:58:55
44 Joanne West SLOW F 1988 00:58:57 1078
45 Lenka Kreckova KOB Prostejov W 00:59:13
46 Louise Adams EUOC F 1998 00:59:19
47 Angus Milne BOK M 1996 01:00:29 1067
48 Eleanor Evans SOS F 1983 01:00:57 1063
49 Rosie Getliff MAROC F 1998 01:01:06
50 Stefanie Briggs BAOC F 1988 01:01:38 1058
51 Christina Condy AYROC F 1989 01:01:44 1057
52 Marte Mjeldheim Sandvoll GNEIST W 01:02:13
53 Sigrid Søvik Gneist W 01:02:15
54 Matilda Melén OK Kåre W 01:03:09
55 Ruth Landrigan BOK F 1980 01:03:35 1044
56 Toril Granly Stavanger OK W 01:03:36
57 Emily Keenan DEVON F 1998 01:03:36
58 Olwen Rowlands BOK F 1987 01:04:04 1040
59 Hannah Jenkins KERNO F 1992 01:04:31 1037
60 Sonja Müller OLG Basel W 01:05:15
61 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:05:23 1031
62 Bridie Pryce FWOC (Calgary, Canada) W 01:05:25
63 Ella Gilbert NOR F 1998 01:05:41
64 Debora Egger OLV Hindelbank W 01:06:41
65 Joanna Smith SYO F 1998 01:07:31
66 Lucy Taylor LEI F 1991 01:07:40 1014
67 Vilde Skage GNEIST W 01:07:59
68 Jenny Hauxwell LOC F 1979 01:08:37 1007
69 Kate Skinner WCOC F 1998 01:08:54
70 Ulrike Pischke Turbine Neubrandenburg W 01:09:18
71 Barbara Stalder OLG Skandia W 01:09:46
72 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 01:10:17 996
73 Kate Wilkinson GRAMP F 1998 01:10:39
74 Rebecca Coupe WRE F 1981 01:11:52 984
75 Siobhan Delaney CNOC W 01:13:32
76 Arthur Serrand TOAC Orientation M 01:14:59
77 Christine Riddle BAOC W 01:15:06
78 Helen Bickle WAOC F 1982 01:15:52 954
79 Penny Bickle EBOR F 1980 01:16:01 953
80 Alana Wright CLOK F 1992 01:16:24 950
81 Alison Wright LOG F 1984 01:18:08 937
82 Rosie Martland MDOC F 1997 01:18:22 936
83 Jocelyn Brown BOF F 1979 01:18:30 935
84 Samantha Vincent DVO W 01:21:13 914
85 Jennifer Murphy DEE F 1980 01:22:20 906
86 Annie Ockenden SROC F 1998 01:22:34
87 Liz Heaton LOC F 1981 01:23:06 899
88 Karin Ohlsson-Öhman Linköpings OK W 01:25:21
89 Johanna Martin OD F 1984 01:25:50 879
90 Christine Smith SLOW F 1984 01:27:35 866
91 Johanna Renker TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 01:29:11
92 Lise Lotte Flesland GNEIST W 01:29:14
93 Zoe Walsh MWOC F 1997 01:30:29 844
94 Rosalind Mitchell-Hay GRAMP F 1985 01:32:13 835
95 Claire Collins SN F 1982 01:32:55 830
96 Georgia Ralph SBOC F 1997 01:32:56 830
97 Heather Walton INVOC F 1997 01:35:04 815
98 Laura Cox Wato W 01:40:25
99 Claire Macpherson CLYDE F 1979 01:42:06 763
100 Bethan Evans Ind W 02:03:01
101 Lynsey Boyd STAG F 1989 02:11:13 552
102 Elizabeth Embrey MDOC F 1989 02:26:55 435
- Hannah Cleary-Hughes LOC F 1997 00:41:18
- Clare Woods WAOC F 1988 01:59:01
Showing results 1 - 104 of 104