Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day2, 29/07/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C31 (length: 7.2km, climb: 20m, 23 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Erik Thorsson Turun Metsankavijat M 00:47:51
2 George Stevens AIRE M 1991 00:48:35 1278
3 Jon Street SYO M 1986 00:52:00 1249
4 Andreas Grøteide Polden Stord Orientering M 00:52:16
5 Andrew Dalgleish INT M 1982 00:52:22 1246
6 Katie Reynolds SBOC F 1994 00:52:41 1244
7 Jonas Hoyois CARE Vevey Orientation M 00:53:25
8 Robbie Unsworth CLOK M 1990 00:53:31 1238
9 Ben Doherty SBOC M 1991 00:53:40 1237
10 Niamh Corbett CorkO W 00:53:42
11 Matou? Holinka KOB Prostejov M 00:54:51
12 Olle Karlsson Tullinge SK M 00:54:59
13 Simon Kuster OLG Staefa M 00:55:15
14 Laurine Loterie Tous Azimuts DOUAI W 00:55:23
15 Magnus Balloon Mo Team Pez & Snapple M 00:55:36
16 Natalie Beadle LOC F 1996 00:55:40 1221
17 Råmund Loever Hovden Stord Orientering M 00:55:42
18 Julie Emmerson OD F 1996 00:55:56 1220
19 Jeff Colbert SYO M 1982 00:56:02 1219
20 Alex Roberts HOC M 1992 00:56:04 1219
21 Helen Wood AIRE F 1996 00:56:05 1219
22 Tamsin Moran SOC F 1994 00:56:10 1218
23 Jenny Johnson SYO F 1978 00:56:11 1218
24 Ian Hargreaves SOS M 1976 00:56:19 1217
25 Sarah Jones LOC F 1996 00:56:32 1215
26 Amy Sarkies OD F 1978 00:56:46 1213
27 Chris Smithard FVO M 1989 00:57:45 1204
28 Amilia Björklund Sävedalens AIK W 00:57:55
29 Cerys Jones AIRE F 1993 00:58:07 1201
30 Ingeborg Ellegaard Melby Hamar OK W 00:58:43
31 Alexander Jost ARDOC M 00:59:25
32 Roisin Long AJAX W 00:59:26
33 Katrina Hemingway WCOC F 1996 00:59:40 1188
34 Christine Currie SOC F 1977 00:59:46 1187
35 Siri Kollerud Lillomarka OL W 00:59:51
36 Rozy Shepherd INVOC F 1994 01:00:29 1181
37 Jonathan Cochrane MEROC M 1987 01:00:30 1181
38 Jaimie Buckley SYO F 1978 01:00:43 1179
39 Mattias Wester Lunds OK M 01:00:56
40 Fredrika von Essen OK Linné W 01:01:11
41 Richard Cronin NGOC M 1989 01:01:14 1175
42 Anne Straube OD F 1975 01:01:24 1174
43 Beth Hanson EUOC F 1996 01:02:02 1169
44 Andrew Stimson NN M 1981 01:02:08 1168
45 Alice Fellbaum LOC F 1993 01:02:18 1166
46 Rosie Watson WCOC F 1994 01:02:25 1165
47 Peter Murphy DEE M 1977 01:02:30 1165
48 Ellie Stone DEVON F 1996 01:02:34 1164
49 Katrina McLeod GRAMP F 1994 01:02:37 1164
50 Karoline Haug Hamar O-Klubb W 01:02:43
51 Aoife McCavana GEN W 01:03:17
52 Heather Thomson ESOC F 1974 01:03:26 1158
53 Russell Eassom WRE M 1988 01:03:32 1157
54 Rachel Sullivan RAFO F 1978 01:03:35 1157
55 Katrin Harding SLOW F 1993 01:03:48 1155
56 Metka Udovic OK Bovec W 01:04:00
57 Carrie Beadle LOC F 1994 01:04:10 1152
58 Lauren Turner Wellington Orienteering Club W 01:04:12
59 Gregor Wallace Toronto Orienteering Club M 01:04:36
60 Jessica Mason CUOC F 1994 01:04:45 1147
61 Jamie Hayward BOK M 1992 01:05:18 1143
62 Lucy Thraves SO F 1994 01:05:21 1143
63 Bryony McLeod AROS F 1993 01:05:37 1141
64 Robin Nowell M 01:05:49
65 Ingvild Wang Lillomarka OL W 01:06:19
66 Bronwyn Matthews MAROC F 1996 01:06:27 1133
67 Catherine Wilson PFO F 1977 01:07:02 1128
68 Matthew Hollingsworth BAOC M 01:07:02
69 Lee Beavers AIRE M 1979 01:07:04 1128
70 Simon Branford WIM M 1979 01:07:04 1128
71 Katie Wright LOC F 1996 01:07:27 1125
72 Gillian Jubb HH F 1974 01:07:35 1124
73 Sally Calland DVO F 1975 01:07:39 1123
74 Neill Barton CLYDE M 1988 01:08:03 1120
75 Audrey Duquenne Tous Azimuts DOUAI W 01:08:21
76 Aine McCann LVO F 1993 01:08:44 1114
77 Rona Lindsay ESOC F 1994 01:09:09 1111
78 Andrew Widdup BAOC M 01:09:35
79 Carys Morgan SLOW F 1976 01:09:42 1107
80 Frances Wright MAROC F 1995 01:12:27 1085
81 Joanna Abbott NATO F 1976 01:12:57 1081
82 Isabel Schaffer HSV Ried W 01:13:48
83 Stuart Taylor BAOC M 01:14:03
84 Karen Maxwell RR F 1995 01:14:28 1069
85 Ian Farrell MDOC M 1981 01:14:43 1067
86 Richard Fergus BAOC M 01:14:45
87 Ange Jackson WCOC F 1975 01:14:53 1065
88 Stephen Clark EBOR M 1990 01:15:35 1060
89 Hélise Fontaine Tous Azimuts DOUAI W 01:16:24
90 Stephanie Moss SLOW F 1975 01:16:25 1053
91 James Wilkinson BKO M 1991 01:16:29 1052
92 Paolo Consoli ASD UNIONE LOMBARDA M 01:16:41
93 Maria MacKenzie EBOR F 1976 01:17:00 1048
94 DOROTHY PELLY LOC F 1958 01:18:23 1036
95 Catherine Isherwood FVO F 1976 01:19:10 1031
96 Eloise Wright CLOK F 1996 01:19:31 1028
97 Erik Storaas NTNUI M 01:20:17
98 Heather Wornham WCOC F 1995 01:20:21 1022
99 Angela Imboden OLG Bern W 01:20:25
100 Trefor Evans M 01:22:31
101 Marika Chandler W 01:22:52
102 Shona Masson MV F 1995 01:23:06 1000
103 Matthieu Hoyois CARE Vevey Orientation M 01:23:17
104 Hanna Djerf Lerums SOK W 01:23:38
105 Vladimir Poroshin M 01:23:47
106 Thomas Uhr OLG Pfaeffikon M 01:24:05
107 Samuel Taunton NGOC M 1986 01:24:31 988
108 Alice Campbell WAOC F 1993 01:25:31 980
109 Gareth Evans M 01:25:35
110 Carolyn Hindle FVO F 1996 01:26:13 975
111 Katherine Bett SN F 1995 01:26:41 971
112 Doug Stimson NWO M 1982 01:27:28 964
113 Tim Smith SLOW M 1979 01:27:31 964
114 Christopher Collins SN M 1982 01:27:48 962
115 Richard Dixon BAOC M 01:28:43
116 Jack Arbon BAOC M 01:28:55
117 Ros Jennings W 01:29:06
118 Cara McMurtrie MAROC F 1996 01:29:13 949
119 Roxane Florent Tous Azimuts DOUAI W 01:33:29
120 Joanne Field NATO F 1974 01:33:49 911
121 Chris Beasant GRAMP M 1990 01:36:17 890
122 Fiona McDonald GRAMP F 1977 01:36:30 888
123 Catherine Slade SAX F 1976 01:36:36 887
124 Shona Simmons ESOC F 1994 01:39:43 861
125 David Esson GRAMP M 1979 01:39:52 860
126 Justine Doutrelant Tous Azimuts DOUAI W 01:41:57
127 Elanor McNamara AYROC W 01:43:06
128 Frances Brown FVO F 1995 01:50:37 776
129 Ian Martin OD M 1982 01:55:05 739
130 Fiona Petersen CUOC W 01:59:12
- Hedvig Aasteboel Oppsal Orientering W 00:38:27
- Matilda Dammvik Stora Tuna OK W 00:43:32
- Ben Windsor DRONGO M 1990 00:47:10
- Harriet Lawson OD F 1995 00:54:33
- Jane Lenton MAROC F 1994 01:08:41
- Marc Buerger TSC Eintracht 1848/95 Dortmund M 01:12:19
- Huw Thomas M 02:07:31
Showing results 1 - 137 of 137