Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day3 (Incorporating UKOL15), 30/07/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottis6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C19 (length: 3.55km, climb: 45m, 15 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85) | UKOL C7 (M80,W75) | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M18) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Priska Gautschi Fricktal W 00:35:41
2 Jolanda Wehrli OLG Bern W 00:37:32
3 Kjell Svihus Ganddal IL M 00:41:18
4 Ilkka Lainema MS-Parma M 00:41:32
5 Carina Johansson Tumba Mälarhöjden OK W 00:42:12
6 Lena Nilsson OK Linné W 00:42:39
7 Froey Groendahl Lillomarka O-lag W 00:43:15
8 Mary O'Connell 3ROC W 00:43:34
9 Thorolf Trolsrud Botne SK M 00:44:01
10 Amanda Roberts LOG F 1962 00:46:41 1062
11 Simo Mannervesi Paimion Rasti M 00:46:46
12 Svein Glendrange Stavanger O-klubb M 00:46:56
13 Kjell Frodin Koping Kolsva OK M 00:47:07
14 Ian Watson MDOC M 1947 00:47:19 1057
15 Doug Wood FVO M 1946 00:47:28 1055
16 Gill Lock SBOC F 1963 00:47:36 1054
17 Dave Skidmore DVO M 1946 00:47:43 1053
18 Mike Cope CLARO M 1947 00:49:55 1034
19 Bill Marlow MWOC M 1948 00:50:15 1032
20 Helen Hardie STAG F 1963 00:50:44 1028
21 Terry Unsworth CLOK M 1947 00:50:57 1026
22 Helen Pedley EPOC F 1962 00:51:45 1019
23 Gro Birkeland Søvik Gneist W 00:51:47
24 Richard Collins SROC M 1944 00:52:08 1016
25 Karen Quickfall SROC F 1963 00:52:48 1010
26 John Palmer NOC M 1946 00:53:14 1006
27 Bjørn Helge Ceeberg Hedrum o.lag M 00:53:19
28 Konrad Becker OLG Basel M 00:53:19
29 David Binks WAROC M 1947 00:53:49 1002
30 Peter Hills DEE M 1944 00:54:04 1000
31 Janet Leake EBOR F 1959 00:54:47 993
32 Svein - Erik Heggenes Voss M 00:54:50
33 Michael Smith HALO M 1944 00:55:38 986
34 Frank Major NN M 1944 00:55:48 984
35 Caz Dudley MAROC F 1962 00:56:59 975
36 Philip Gager SROC M 1946 00:57:02 975
37 Adell Cooper NWO F 1961 00:57:06 974
38 Denis Murphy DEE M 1946 00:57:10 974
39 Bob Elmes DEE M 1945 00:57:28 971
40 Liz Orr CLYDE F 1960 00:57:38 969
41 Robert Scott HOC M 1947 00:58:33 961
42 Anthony Roberts CorkO M 00:58:33
43 Roy Lindsell EPOC M 1944 00:58:35 961
44 Trudy Crosby LOG F 1959 00:59:36 951
45 Anne Kari Birkeland Birkenes IL W 00:59:40
46 Helen Nisbet SMOC F 1961 00:59:43 950
47 Terje Voll Haslum M 01:00:17
48 Russ Fauset HOC M 1947 01:00:28 944
49 Ray Barlow Southland Orienteering Club M 01:00:37
50 Martin Cross WIM M 1945 01:01:19 936
51 Tessa Campbell MAROC F 1963 01:01:44 933
52 Dennis Trewin Bushflyers M 01:02:19
53 Barbara Glowka TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 01:02:24
54 Kaija Hulkkonen Paimion Rasti W 01:02:51
55 Carola Buechner BSV Halle-Ammendorf W 01:02:52
56 John Pigott POTOC M 1946 01:03:04 921
57 Peter Hubberstey NOC M 1944 01:03:28 917
58 Claire Tomalin SOS F 1963 01:04:20 910
59 Pam Brown EBOR F 1959 01:04:40 907
60 Richard Clark EBOR M 1946 01:04:44 906
61 Alison Lovie GRAMP F 1960 01:05:02 903
62 Joyce Woffindin WCOC F 1962 01:06:32 890
63 Barbara Beckett HAVOC F 1955 01:06:54 886
64 Kerstin Pischke Turbine Neubrandenburg W 01:07:21
65 Fred Ross EPOC M 1945 01:07:43 879
66 Helen Anderson GRAMP F 1963 01:08:52 869
67 Kath Speak MDOC F 1959 01:09:17 865
68 Grahame Crawshaw MDOC M 1948 01:09:39 862
69 Margaret Mackenzie WCOC F 1960 01:09:47 861
70 Ariane Burke INT W 01:10:03
71 Elspeth Hooton CLOK F 1961 01:10:31 855
72 Jacky Dakin SYO F 1961 01:10:48 852
73 Jane Cherry AYROC F 1962 01:10:50 852
74 Guntram Knauer OLG Thun M 01:11:20
75 Melanie Elkington OD F 1961 01:11:22 847
76 Debbie Charlton SMOC F 1960 01:11:30 846
77 Maria Roberts NOC F 1963 01:11:37 845
78 John Cooke DVO M 1946 01:11:53 843
79 Kristin Beecroft QOC W 01:12:01
80 Susan Ralph SBOC F 1963 01:14:38 822
81 George Esson GRAMP M 1948 01:15:22 816
82 Wendy MacKinnon INVOC F 1963 01:15:46 814
83 Stephanie Milne BOK F 1959 01:15:59 812
84 Gilly Kirkwood INVOC F 1962 01:16:04 811
85 Jim O'Donovan CORKO M 01:16:28
86 Christine Collins WCH F 1960 01:17:19 800
87 Alison Saunders HH F 1959 01:17:53 795
88 Janicke Skadal GNEIST W 01:18:09
89 Anne Schmuck W 01:18:30
90 Lorna Young TINTO F 1959 01:19:50 778
91 Kathryn Willis PFO F 1961 01:19:59 777
92 Helen O'Donoghue SOLWAY F 1962 01:20:28 773
93 Peter Yoxall POTOC M 1946 01:21:31 763
94 Gro Ellegaard Hamar OK W 01:23:35
95 Adele Appleby QO F 1963 01:24:57 733
96 Alan Middleton KERNO M 1946 01:25:17 730
97 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:26:15 722
98 Douglas Edwards MDOC M 1947 01:26:37 719
99 Hazel Hall DFOK F 1962 01:26:50 717
100 Sarah Hiscoke BL F 1961 01:27:04 715
101 Caroline Barcham SELOC F 1963 01:28:13 705
102 Charlotte Cheetham RAFO F 1961 01:28:59 698
103 Anne Kimberley DVO F 1960 01:30:19 686
104 Stan Holroyd INVOC M 1945 01:30:22 686
105 Siren Hopland GNEIST W 01:31:06
106 Alex Coddington NOR W 01:34:29
107 Eric Whapples WSX M 1946 01:35:06 646
108 Fiona Johnston RR F 1960 01:36:57 630
109 Kate Maliphant BOK F 1960 01:39:19 610
110 Wendy West LEI F 1963 01:40:16 603
111 Rhona Mackenzie INVOC F 1962 01:52:34 498
112 Ros James SMOC F 1961 01:55:49 469
113 Pam Hemingway WAOC F 1962 02:00:32 427
- Odile Hoyois CARE Vevey orientation W 01:09:48
- Carole Chapman MOR F 1962 01:15:16
- Niklaus Staehli OL Amriswil M 01:16:12
- Isobel Harrington DFOK F 1963 01:18:31
Showing results 1 - 117 of 117