Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day3 (Incorporating UKOL15), 30/07/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottis6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C22 (length: 4.375km, climb: 45m, 15 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85) | UKOL C7 (M80,W75) | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M18) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Helen Marsden HH F 1976 00:47:29 1118
2 Fran Daley ESOC F 1975 00:47:42 1116
3 Daniela Dubach ol norska W 00:48:02
4 Evelyn Mason F 1996 00:52:03 1081
5 Lea Keller OLG Staefa W 00:53:17
6 Marianne Mohn OLC Kapreolo W 00:54:03
7 Marie Gibbs AIRE F 1975 00:55:28 1051
8 Anita Laidlaw KFO F 1975 00:56:39 1041
9 Susanne Otto KOLV Berlin W 00:56:51
10 Lovisa Nilsson OK Linné W 00:56:53
11 Louise Preston SYO F 1978 00:57:13 1036
12 Janette Macleod FVO W 00:57:57
13 Sasha MacKenzie EBOR F 1995 01:00:08 1012
14 Ingelinn Molvik GNEIST W 01:01:02
15 Amy Kimberley DVO F 1995 01:02:50 989
16 Emma Johansson Kristinehamns OK W 01:03:15
17 Amanda Johansson Kristinehamns OK W 01:04:21
18 Nicki Colls Yarra Valley W 01:04:33
19 Beatrix Calow DEE F 1993 01:05:02 971
20 Kitty Jones F 1996 01:05:09 970
21 Becky Bailey CLOK F 1995 01:06:58 954
22 Helen Chan EBOR F 1975 01:07:09 952
23 Sarah Watkins SROC F 1974 01:08:32 940
24 Pauline Sinclair TVOC F 1974 01:11:17 916
25 Helen Elmes DEE F 1994 01:13:07 899
26 Judith Anderson GRAMP F 1993 01:17:25 862
27 Emma Vincent DVO F 1993 01:18:08 856
28 Nicola Morris BOK F 1976 01:18:51 850
29 Caitlin Campbell WAOC F 1995 01:19:33 844
30 Philippa Jefferies BKO F 1995 01:20:56 835
31 Katherine Nicholls GO F 1994 01:22:29 821
32 Marie Dymbe GNEIST W 01:23:05
33 Hannah Cooper SLOW F 1978 01:24:33 806
34 Helen Elkington OD F 1993 01:24:37 805
35 Siarlot Lloyd EPOC F 1994 01:25:02 801
36 Romane Salathe W 01:26:17
37 Hannah Skinner WCOC F 1994 01:29:29 763
38 Alison Wilkinson HOC F 1994 01:33:21 729
39 Ailsa O'Donoghue SOLWAY F 1998 01:34:24
40 Heather Pownall EPOC W 01:37:55
41 Jana Cox Wato W 01:38:01
42 Ina Skage GNEIST W 01:38:28
43 Katrine Molvik GNEIST W 01:38:41
44 Amanda Barlow SLOW F 1976 01:46:02 622
45 Kirsty Mon-Williams BOF F 1994 02:08:37 429
46 Melissa Trout Nydalens SK W 02:18:55
Showing results 1 - 46 of 46