Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day3 (Incorporating UKOL15), 30/07/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottis6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C31 (W18,W20,W35) (length: 6.4km, climb: 85m, 18 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85) | UKOL C7 (M80,W75) | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M18) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Erik Thorsson Turun Metsankavijat M 00:39:15
2 Tom Bray SN M 1986 00:44:56 1279
3 Iain Stamp WCH M 1980 00:45:19 1277
4 Chris Smithard FVO M 1989 00:45:37 1275
5 Andreas Grøteide Polden Stord Orientering M 00:45:41
6 Andrew Powell DVO M 1982 00:46:00 1273
7 Sarah Jones LOC F 1996 00:47:57 1259
8 Ben Doherty SBOC M 1991 00:49:23 1248
9 Jeff Colbert SYO M 1982 00:49:27 1248
10 Olle Karlsson Tullinge SK M 00:49:30
11 Megan Carter-Davies MWOC F 1996 00:49:33 1247
12 Amilia Björklund Sävedalens AIK W 00:50:02
13 Råmund Loever Hovden Stord Orientering M 00:50:04
14 Carrie Beadle LOC F 1994 00:50:34 1240
15 Andrew Dalgleish INT M 1982 00:50:41 1239
16 Simon Kuster OLG Staefa M 00:50:54
17 Robbie Unsworth CLOK M 1990 00:51:27 1235
18 Ian Hargreaves SOS M 1976 00:51:35 1234
19 Jenny Johnson SYO F 1978 00:51:36 1234
20 Jon Street SYO M 1986 00:51:44 1233
21 George Stevens AIRE M 1991 00:51:55 1232
22 Matou? Holinka KOB Prostejov M 00:52:15
23 Katie Reynolds SBOC F 1994 00:52:18 1229
24 Magnus Balloon Mo Team Pez & Snapple M 00:52:26
25 Harriet Lawson OD F 1995 00:52:47 1227
26 Rhona McMillan SHUOC F 1995 00:52:49 1227
27 Mattias Wester Lunds OK M 00:53:12
28 Katie Wright LOC F 1996 00:53:23 1223
29 Jonas Hoyois CARE Vevey Orientation M 00:53:25
30 Fredrika von Essen OK Linné W 00:54:20
31 Siri Kollerud Lillomarka OL W 00:54:26
32 Natalie Beadle LOC F 1996 00:54:33 1216
33 Tamsin Moran SOC F 1994 00:54:44 1214
34 Jonathan Cochrane MEROC M 1987 00:54:48 1214
35 Lee Beavers AIRE M 1979 00:54:57 1213
36 Doug Stimson NWO M 1982 00:55:40 1207
37 Laurine Loterie Tous Azimuts DOUAI W 00:55:42
38 Niamh Corbett CorkO W 00:55:46
39 Hedvig Aasteboel Oppsal Orientering W 00:57:54
40 Katrina McLeod GRAMP F 1994 00:58:09 1190
41 Jan Krecek KOB Prostejov M 00:58:19
42 Ingeborg Ellegaard Melby Hamar OK W 00:58:41
43 Helen Wood AIRE F 1996 00:58:56 1184
44 Richard Cronin NGOC M 1989 00:58:57 1184
45 Amy Sarkies OD F 1978 00:59:02 1183
46 Tim Stott NGOC M 1986 00:59:28 1180
47 Katrin Harding SLOW F 1993 01:00:36 1173
48 Alex Roberts HOC M 1992 01:01:26 1167
49 Bronwyn Matthews MAROC F 1996 01:01:29 1166
50 Jessica Mason CUOC F 1994 01:01:57 1163
51 Anne Straube OD F 1975 01:02:01 1163
52 Lucy Thraves SO F 1994 01:02:09 1162
53 Peter Murphy DEE M 1977 01:02:32 1159
54 Roisin Long AJAX W 01:02:59
55 Ingvild Wang Lillomarka OL W 01:03:01
56 Christine Currie SOC F 1977 01:03:13 1155
57 Katrina Hemingway WCOC F 1996 01:04:51 1144
58 Cerys Jones AIRE F 1993 01:05:04 1143
59 Ellie Stone DEVON F 1996 01:05:06 1143
60 Catherine Wilson SELOC F 1977 01:05:24 1141
61 Julie Emmerson OD F 1996 01:05:30 1140
62 Karoline Haug Hamar O-Klubb W 01:05:43
63 Frances Wright MAROC F 1995 01:06:25 1133
64 Jamie Hayward BOK M 1992 01:07:26 1126
65 Aine McCann LVO F 1993 01:07:33 1125
66 Joanna Abbott NATO F 1976 01:07:55 1123
67 Alice Fellbaum LOC F 1993 01:08:00 1122
68 Marc Buerger TSC Eintracht 1848/95 Dortmund M 01:08:17
69 Audrey Duquenne Tous Azimuts DOUAI W 01:08:33
70 Simon Branford WIM M 1979 01:08:35 1118
71 Aoife McCavana GEN W 01:08:51
72 Aki Nalli KNOBOC M 01:09:43
73 Matthew Hollingsworth BAOC M 01:10:02
74 Beth Hanson EUOC F 1996 01:10:26 1106
75 Heather Thomson ESOC F 1974 01:10:34 1105
76 Rachel Sullivan RAFO F 1978 01:10:48 1104
77 Ian Farrell MDOC M 1981 01:10:50 1103
78 Alexander Jost ARDOC M 01:11:36
79 Matthieu Hoyois CARE Vevey Orientation M 01:11:46
80 Erik Storaas NTNUI M 01:11:49
81 Richard Dixon BAOC M 01:12:34
82 Rozy Shepherd INVOC F 1994 01:12:42 1091
83 Lauren Turner Wellington Orienteering Club W 01:12:53
84 DOROTHY PELLY LOC F 1958 01:13:22 1087
85 Russell Eassom WRE M 1988 01:13:32 1086
86 Gillian Jubb HH F 1974 01:13:37 1085
87 Bryony McLeod CLYDE F 1993 01:13:43 1084
88 Sally Calland RSOC F 1975 01:13:57 1083
89 Isabel Schaffer HSV Ried W 01:14:21
90 Metka Udovic OK Bovec W 01:14:43
91 Catherine Isherwood FVO F 1976 01:15:10 1074
92 Rosie Watson WCOC F 1994 01:15:31 1072
93 James Wilkinson BKO M 1991 01:15:55 1069
94 Stephen Clark EBOR M 1990 01:15:59 1069
95 Maria MacKenzie EBOR F 1976 01:16:15 1067
96 Shona Masson MV F 1995 01:17:21 1059
97 Carolyn Hindle FVO F 1996 01:17:37 1057
98 Richard Fergus BAOC M 01:17:38
99 Briony Kincaid ECKO F 1996 01:17:39 1057
100 Carys Morgan SLOW F 1976 01:17:45 1056
101 Angela Imboden OLG Bern W 01:17:47
102 Hanna Djerf Lerums SOK W 01:18:34
103 Alice Campbell WAOC F 1993 01:20:31 1037
104 Katherine Bett SN F 1995 01:21:38 1030
105 Marika Chandler W 01:21:54
106 Andrew Stimson NN M 1981 01:22:24 1025
107 Vladimir Poroshin M 01:22:51
108 Karen Maxwell RR F 1995 01:22:58 1022
109 Ange Jackson WCOC F 1975 01:23:25 1018
110 David Esson GRAMP M 1979 01:23:30 1017
111 Rona Lindsay ESOC F 1994 01:24:10 1013
112 Shona Simmons BOK F 1994 01:25:11 1006
113 Jack Arbon BAOC M 01:25:23
114 Chris Beasant GRAMP M 1990 01:25:53 1002
115 Eloise Wright CLOK F 1996 01:26:01 1001
116 Robin Nowell M 01:26:38
117 Thomas Uhr OLG Pfaeffikon M 01:26:42
118 Stephanie Moss SLOW F 1975 01:27:01 994
119 Hélise Fontaine Tous Azimuts DOUAI W 01:28:05
120 Andrew Widdup BAOC M 01:31:44
121 Cara McMurtrie MAROC F 1996 01:32:26 957
122 Samuel Taunton NGOC M 1986 01:33:27 949
123 Christopher Collins SN M 1982 01:38:25 915
124 Paolo Consoli ASD UNIONE LOMBARDA M 01:41:12
125 Roxane Florent Tous Azimuts DOUAI W 01:42:15
126 Catherine Slade SAX F 1976 01:45:48 863
127 Rachael Harrison SUFFOC F 1996 01:51:05 830
128 Justine Doutrelant Tous Azimuts DOUAI W 01:51:29
129 Tim Smith SLOW M 1979 01:52:47 818
130 Joanne Field NATO F 1974 01:58:45 778
131 Ros Jennings W 02:00:37
132 Huw Thomas M 02:06:47
133 Elanor McNamara AYROC W 02:10:37
134 Jack Tiffin LEI M 1990 02:30:48 561
135 Stuart Taylor BAOC M 02:38:18
136 Ian Martin OD M 1982 02:46:54 448
137 Fiona Petersen CUOC W 02:56:45
- Jaimie Buckley SYO F 1978 00:59:32
- Frances Brown FVO F 1995 01:00:20
- Heather Wornham WCOC F 1995 01:40:43
- Fiona McDonald GRAMP F 1977 01:49:33
Showing results 1 - 141 of 141