Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day3 (Incorporating UKOL15), 30/07/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottis6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C40 (W21) (length: 8.45km, climb: 90m, 24 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85) | UKOL C7 (M80,W75) | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M18) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Riina Kuuselo OD F 1978 00:57:55 1303
2 Franziska Dörig OLG St. Gallen-Appenzell W 00:57:56
3 Miek Fabré OMEGA Belgium W 01:03:01
4 Emma Silvennoinen Paimion Rasti W 01:04:15
5 Monika Topinkova Kristiansand OK W 01:04:27
6 Eveliina Hirvonen Paimion Rasti W 01:04:27
7 Claire Ward INT F 1977 01:04:36 1270
8 Louise Markstedt EBOR F 1991 01:04:43 1269
9 Fiona Kirk SBOC F 1990 01:04:49 1269
10 Alice Leake AIRE F 1991 01:05:57 1263
11 Martina Seiterle Thurgorienta W 01:06:25
12 Valerie Suter CA Rose W 01:06:39
13 Kirstin Maxwell RR F 1992 01:08:29 1249
14 Jessica Halliday BASOC F 1987 01:09:36 1244
15 Mirjam Fässler OL Regio Wil W 01:10:22
16 Elspeth Ingleby SELOC F 1986 01:11:03 1237
17 Ruth Beale SN F 1987 01:11:48 1234
18 Hazel Dean FVO F 1963 01:12:23 1231
19 Megan Mowbray INT F 1974 01:13:21 1227
20 Helen Ruth Hargreaves WCOC F 1974 01:13:37 1225
21 Abi Weeds SLOW F 1977 01:14:25 1221
22 Anna Sheldon Australian Team / Ugly Gully Orienteers W 01:15:03
23 Hanne Bown CLOK F 1982 01:16:34 1212
24 Jessica Orr CLYDE F 1991 01:18:04 1203
25 Mairead Rocke LOC F 1991 01:21:23 1186
26 Jo Stevenson ESOC F 1978 01:21:31 1186
27 jo Buckley AIRE F 1976 01:21:45 1184
28 Jennifer Warg SZ Wiesbaden W 01:22:46
29 Toni O'Donovan LEI F 1978 01:22:56 1178
30 Chloe Haines WAOC F 1991 01:23:14 1177
31 Alison Campbell BASOC F 1991 01:26:19 1161
32 Ulrika Lindstam Göteborg Majorna OK W 01:26:42
33 Agnès Mercier Tous Azimuts DOUAI W 01:28:35
34 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 01:30:49 1141
35 Susan Lambe LVO F 1980 01:44:21 1073
36 emily wood AIRE F 1992 01:53:44 1027
37 Pauline Vadurel Tous Azimuts DOUAI W 02:01:35
- Lilian Forsgren Team Sweden W 00:31:45
- Marte Narum Norwegian Team W 00:34:31
- Awa Olsson Team Sweden 00:40:59
- Mary Fleming Australian Team / Victorian Nuggets W 00:42:02
- Anneli Osterberg Team Sweden W 00:42:45
- Charlotte Watson WCOC F 1993 00:42:59
- Helena Karlsson IFK Lidingo SOK W 00:43:17
- Anne Edwards LOC F 1989 00:44:16
- Kardin Ohlsson Jarla Orienteering W 00:46:47
- Silje Jahren Norwegian Team W 00:49:46
- Jenni Indby Norwegian Team W 00:50:11
- Ingjerd Myhre Norwegian Team W 00:52:39
- Goril Sund Norwegian Team W 00:54:59
- Maren Haverstad Norwegian Team W 00:57:54
Showing results 1 - 51 of 51