Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day3 (Incorporating UKOL15), 30/07/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottis6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

White (length: 2.05km, climb: 10m, 14 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85) | UKOL C7 (M80,W75) | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M18) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Lukas Meier OLG Pfäffikon M 00:11:27
2 Felix Laurantsen Gneist M 00:12:50
3 Andrew Oxley FVO M 2002 00:13:21
4 Adam Clark ESOC M 2005 00:14:37
5 James Hartman INT M 2005 00:15:01
6 Annika Wirz OLG Basel W 00:15:20
7 Elmin Hovmöller Söders Tyresö M 00:15:41
8 Matthew Ross INT M 2003 00:15:46
9 Bruce Evans MOR M 2005 00:15:51
10 Paula Emms 00:17:15
11 Matthew Crawford Wellington Orienteering Club M 00:17:20
12 Jil Luedin OLG Basel Switzerland W 00:18:36
13 Craig Stevens MOR M 2004 00:18:42
14 Logan Mailer M 00:18:45
15 Marit Ann Ingvaldsen Hanson Viking W 00:18:46
16 William Martland EPOC M 2004 00:18:51
17 Henrik Angelskar 00:18:51
18 Antonia Jubb HH F 2005 00:18:59
19 Nicolas Mohn 00:19:10
20 Rory Masson 00:19:16
21 Imogen Noot-Williams EPOC F 2007 00:19:21
22 Jack Eisma-Clinch M 2001 00:19:23
23 Natasha Cattley FVO 00:19:27
24 Michael Finch SROC M 2004 00:19:44
25 Anne Frøisland Vang OL W 00:19:45
26 Connor Power SWOC M 00:20:17
27 Barney Steventon-Barnes SUFFOC M 00:20:23
28 Isobel Garvie INVOC W 00:20:24
29 Monica Anderson 00:20:47
30 Elli Heikkinen Espoon Suunta W 00:21:08
31 Alida Minty LOK F 2006 00:21:16
32 Harriet Keenan DEVON F 2007 00:21:23
33 Abbie Lockett KERNO F 2005 00:21:25
34 Campbell Spenceley FVO M 2006 00:21:53
35 Mikhail Bereslavskiy 00:22:22
36 Kirsty Flint FVO F 2006 00:22:42
37 Matthew Vincent 00:22:45
38 Molly Pilling BOK F 2004 00:23:17
39 Hannah Nicoll BOK F 2001 00:23:39
40 Graeme Finch SROC M 2006 00:23:43
41 christopher lewis SBOC M 1973 00:24:15
42 Freya Tryner SYO F 2007 00:24:54
43 Iris Macmillan ECKO F 2005 00:25:15
44 Miles Padget IND 00:26:41
45 Samuel Bartlett INT M 2005 00:26:55
46 Jessie Cattley FVO 00:27:09
47 Daniel Walker TVOC M 2009 00:28:22
48 Freddie Walker TVOC M 2005 00:28:40
49 Eva Wiseman 00:29:02
50 Susanne Becker OCG Basel 00:29:06
51 Noah Griffin Ganddal IL 00:29:28
52 Leo Degnen-Potter NATO M 2007 00:29:41
53 James Thompson HOC M 2005 00:29:50
54 Craig Thompson HOC M 2009 00:30:11
55 Inger Lise Angelskar Viking W 00:30:15
56 Oliver & Luke Andrews 00:30:39
57 Kayah Condy AYROC 00:30:54
58 Ryan Anderson 00:31:16
59 Scarlett Britain MOR W 00:31:31
60 Olly Murphy 00:33:03
61 Megan Brown ESOC F 2008 00:33:55
62 Gregor Mailer M 00:34:09
63 Hazel Laverack WAROC F 2004 00:34:27
64 Annie Smith 00:37:19
65 Charlotte Squire NOC F 2006 00:37:50
66 Ayden Baird 00:38:22
67 James Hayman Varese Orienteering 00:39:41
68 Chantelle Eisma-Clinch F 2003 00:39:46
69 Emma Ashwell W 00:46:26
70 Yolanda Hampshire Wright NN F 2007 00:48:01
71 Matthew Green NOC M 1994 00:50:42
72 Chloe Green NATO 00:50:53
73 Douglas Anderson 00:51:22
- Monty Theo M 00:26:55
- Rosannah Metcalfe NATO F 2005 00:29:53
Showing results 1 - 75 of 75