Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day4 (Incorporating EuroMeeting Middle Distance - A World Ranking Event), 01/08/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C18 (length: 3.05km, climb: 40m, 9 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Stella Lewsley BL F 1954 00:34:57 1059
2 Peter Hambleton SARUM M 1943 00:40:41 1004
3 John Butler HALO M 1943 00:42:14 989
4 Lynden Hartmann SYO F 1955 00:42:24 988
5 Karl Keddy TSC Eintracht Dortmund 48/95 M 1943 00:42:27
6 Kate Bryant MDOC F 1953 00:42:34 986
7 Bob Alderson NOC M 1941 00:42:37 986
8 Anita Talltjärn Västerås SOK W 1958 00:43:18
9 Oonagh Grassie GRAMP F 1955 00:43:23 978
10 Pauline Smithard DEE F 1955 00:43:46 975
11 Suzanne Relton EBOR F 1957 00:44:13 971
12 Agneta Ekberg Arboga OK W 1953 00:44:41
13 Kate Fortune Wellington Orienteering Club W 1943 00:45:41
14 Hanne Vest Svendborg Orienteringsklub W 1958 00:46:23
15 Fiona Hanstock BOK F 1956 00:47:12 941
16 Frances Watkins SROC F 1958 00:47:18 940
17 Diana McClure SBOC F 1950 00:47:35 937
18 Ola Kvernmo Molde og omegn IF M 1943 00:48:03
19 Kath Etherden SELOC F 1951 00:48:09 931
20 Joyce Brunton INVOC F 1953 00:49:05 922
21 Judith Guillaume SYO F 1953 00:49:24 919
22 Shirley Moss BL F 1943 00:49:48 915
23 Fiona Findlay ESOC F 1949 00:50:06 912
24 Beatrice Bombeli OLG Pfäffikon W 1958 00:50:48
25 Eric Porter LEI M 1943 00:51:02 902
26 Rosmarie Müller OLG Basel W 1953 00:51:22
27 Rae Lomas MDOC F 1941 00:51:27 898
28 Kristina Wåhlin OK Enen W 1953 00:52:10
29 Hazel Bickle WAOC F 1951 00:52:11 891
30 Clare Fletcher BOK F 1942 00:52:57 883
31 Kathy Whitehead DVO F 1958 00:53:35 877
32 Christine King BOK F 1949 00:53:56 873
33 Chris Murphy DEE F 1957 00:54:48 865
34 Noreen Ives WAOC F 1953 00:55:00 863
35 Ruth Rhodes SO F 1942 00:55:20 860
36 Liz Mulder OLG Goldau W 1943 00:56:00
37 Catherine Odell EBOR F 1939 00:56:21 850
38 Beryl Seaman INVOC F 1950 00:56:40 847
39 Joan Hambleton SARUM F 1942 00:56:50 845
40 Judy Unsworth CLOK F 1958 00:56:52 845
41 Anita Evans BL F 1954 00:57:14 842
42 Hilary Simpson OD F 1939 00:57:15 842
43 Jean Baldwin Goldseekers Orienteering Club W 1943 00:57:46
44 Anne Hoy ESOC F 1958 00:58:22 834
45 Jean Rostron POTOC F 1942 00:58:27 833
46 Judith Goodair EPOC F 1941 00:58:39 831
47 Patricia Bell BL F 1952 00:59:29 822
48 Hazel Rice NOC F 1953 00:59:40 820
49 Annabel Pring KERNO F 1956 01:00:37 813
50 Janet Clark ESOC F 1941 01:01:31 804
51 Pauline Olds KERNO F 1954 01:01:55 800
52 Vikki Crawford WIM F 1941 01:02:01 799
53 Rowan Purkis LOC F 1954 01:02:31 794
54 Sheelagh Nichol AYROC F 1957 01:03:04 789
55 Richard Thornton SARUM M 1943 01:03:15 787
56 Lynn Branford WIM F 1950 01:03:26 785
57 Jane Cloete Dunedin W 1953 01:03:32
58 Clare Bense SPOOK W 1958 01:03:52
59 Susan Roberts HOC F 1949 01:04:01 779
60 Jane McQuillen SOLWAY F 1943 01:04:25 775
61 Moira Laws TAY F 1942 01:04:55 771
62 Lesley Norton WRE F 1942 01:05:17 767
63 Jane Collins SROC F 1957 01:05:47 762
64 Sheila Hobson LOC F 1953 01:06:36 754
65 Anne-Marie Hillier BKO F 1952 01:06:43 753
66 Lesley Wornham WCOC F 1955 01:07:23 746
67 Lucile MacLeod FVO F 1941 01:07:28 746
68 David Brook NN M 1941 01:08:00 740
69 Peter Howlett LOC M 1941 01:08:17 737
70 Anita Heikkinen Essu W 1958 01:08:19
71 Anne Palmer BOK F 1950 01:08:26 736
72 Maria Marshall WAOC F 1952 01:09:40 724
73 Kornelia Mock TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 1958 01:10:01
74 Stewart Dunlop AYROC M 1942 01:10:08 719
75 Teri McComb OH-S W 1958 01:10:26
76 Anne Bell LVO W 1953 01:10:42
77 Hilary Eastley BL F 1955 01:10:46 712
78 Liz Fraser TAY F 1942 01:10:47 712
79 Dorothy Smith HALO F 1949 01:11:08 709
80 Barry Barnes DEE M 1942 01:13:15 689
81 Ruth Ellis DVO F 1951 01:14:44 674
82 Katharine Melville TAY F 1943 01:14:48 673
83 Lesley Bromby GRAMP F 1956 01:15:38 665
84 Angela Cox Wato W 1958 01:15:45
85 Helen Rafferty NATO F 1943 01:16:22 658
86 Melinda Riley SYO F 1956 01:17:44 647
87 Teri Chereskin San Diego OC W 1958 01:17:46
88 Barbara Ford HOC F 1955 01:18:38 637
89 Joan Norris COBOC F 1950 01:19:15 632
90 Elizabeth Urquhart OD F 1954 01:19:31 629
91 Julie Mann Illawarra-Kareelah Orienteers W 1958 01:19:36
92 Audrey Wilson Hay GRAMP F 1948 01:19:56 625
93 Angela Whitworth BL F 1942 01:20:57 615
94 Louise Wilson BL F 1940 01:21:00 615
95 Hazel Convery 3ROC W 1943 01:21:10
96 Malou George KERNO F 1955 01:21:45 609
97 Gerald Wilson BL M 1939 01:22:15 604
98 Sue Lynch WCH F 1957 01:24:08 586
99 Patrick Davey MAROC M 1940 01:24:26 583
100 Brenda Hynes Great Eastern Navigators W 1953 01:24:31
101 Rosie Shaw SMOC F 1950 01:27:31 555
102 Sara Bellini New England OC W 1953 01:28:14
103 Hanne Frost Farum OK W 1958 01:28:54
104 Patricia Walker BOK F 1942 01:29:17 537
105 Roo Gaches WIGHTO F 1941 01:32:42 504
106 Jane Stew OD F 1957 01:33:19 498
107 Lorna Hills SAX F 1958 01:34:37 485
108 Jan Oxenham SARUM F 1949 01:39:06 440
109 Rachel Thomas SMOC F 1955 01:42:08 410
110 Frances Heron SELOC F 1939 01:42:36 405
111 Sue Vine NOR F 1940 01:46:37 369
112 Susan Shiell RR F 1949 01:53:17 303
113 Chris March AIRE M 1939 01:53:32 301
114 Julia Robertson QO F 1953 01:54:25 292
115 Janet Todd EBOR F 1951 02:01:05 228
116 Patricia Mclaughlin STAG F 1951 02:05:28 188
117 Ingrid Evans W 1953 02:11:44
118 Marguerite Pennell WCOC F 1940 02:25:18 40
119 Geoff Sara HOC M 1939 02:34:40 40
- Colin Nicholson SMOC M 1943 00:51:25
Showing results 1 - 120 of 120