Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day4 (Incorporating EuroMeeting Middle Distance - A World Ranking Event), 01/08/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C25 (length: 4.8km, climb: 175m, 13 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jennifer Ricketts EUOC F 1997 00:35:53 1253
2 Sonja Borner OLV Zug W 1997 00:40:05
3 Valérie Aebischer OLC Omström W 1997 00:41:31
4 Emma Djerf Lerums SOK W 1997 00:43:31
5 Heather Heppenstall LOC F 1981 00:44:12 1189
6 Alice Rigby CLOK F 1997 00:45:02 1182
7 Nicholas Jarvis SO M 1996 00:45:09 1181
8 Helen Ockenden EUOC F 1997 00:46:01 1174
9 Pippa Dakin SYO F 1998 00:46:01
10 Elisabeth Henkes ARDOC W 1992 00:46:39
11 Åsa Järvholm Lunds OK W 1992 00:46:57
12 Chloe Potter BOK F 1998 00:46:57
13 Hannah Cox LEI F 1997 00:46:58 1167
14 Ronja Hill Tumba Mälarhöjden OK W 1992 00:47:04
15 Kati Tschischkale OLV Potsdam W 1992 00:47:17
16 Kate Robertson GRAMP F 1980 00:47:40 1161
17 Laura Hindle FVO F 1998 00:47:57
18 Katherine Lowles WCOC F 1998 00:48:21
19 Clara Cox Lerums SOK W 1997 00:48:34
20 Emma Waddington Golden Horseshoe Orienteering W 1997 00:48:34
21 Klara Djerf Lerums SOK W 1997 00:48:51
22 Deborah Stadler OLG KTV Altdorf W 1997 00:49:57
23 Caoimhe O' Boyle CNOC W 1997 00:50:06
24 Hannah Cleary-Hughes LOC F 1997 00:50:13 1143
25 Cecilie Andersen BOK F 1997 00:50:19 1142
26 Alastair Gardner OD M 1996 00:50:52 1137
27 Loreline Fol TOAC ORIENTATION W 1997 00:51:49
28 Aimee Morse OD F 1997 00:52:46 1121
29 Sam Wood BOF M 1995 00:53:24 1116
30 Fay Walsh MWOC F 1997 00:54:05 1111
31 Ines Schaffer HSV Ried W 1997 00:54:09
32 Matilda Melén OK Kåre W 1997 00:54:29
33 Maiken Økern Hågård Stjørdals-Blink W 1997 00:54:30
34 Christine Buechner Treptower SV W 1992 00:55:01
35 Christina Condy AYROC F 1989 00:55:38 1100
36 Odin Linga IL Gular M 1995 00:55:54
37 Joanne West SLOW F 1988 00:56:39 1092
38 Line Laurantsen Gneist W 1997 00:56:42
39 Emily Keenan DEVON F 1998 00:57:58
40 Lenka Kreckova KOB Prostejov W 1992 00:58:27
41 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 00:58:44 1076
42 Heather Rogers OD F 1998 00:58:46
43 Annie Ockenden SROC F 1998 00:59:25
44 Helen Ashton PFO F 1979 00:59:33 1069
45 Marte Mjeldheim Sandvoll GNEIST W 1997 00:59:58
46 Bridie Pryce FWOC (Calgary, Canada) W 1997 01:00:35
47 André Dyrstad GNEIST M 1995 01:00:41
48 Stefanie Briggs BAOC F 1988 01:00:59 1058
49 Joanna Smith SYO F 1998 01:01:34
50 Lowri Jones AIRE F 1990 01:01:35 1053
51 Megan Bett SN F 1998 01:01:46
52 Ulrike Pischke Turbine Neubrandenburg W 1992 01:02:00
53 Penny Bickle EBOR F 1980 01:02:06 1049
54 Debora Egger OLV Hindelbank W 1997 01:02:22
55 Demian Gander OLG Pfäffikon M 1995 01:03:00
56 Siobhan Delaney CNOC W 1997 01:03:24
57 Angus Milne BOK M 1996 01:03:26 1038
58 Toril Granly Stavanger OK W 1992 01:04:03
59 Lucy Taylor LEI F 1991 01:04:16 1033
60 Vilde Skage GNEIST W 1997 01:04:16
61 Alison Wright LOG F 1984 01:04:25 1031
62 Sarka Kasparova Pratele orientacniho behu Opava W 1973 01:04:44
63 Sigrid Søvik Gneist W 1997 01:04:48
64 Helen Bickle WAOC F 1982 01:05:28 1023
65 Sean Pickering DEE M 1995 01:06:42 1013
66 Olwen Rowlands BOK F 1987 01:06:57 1011
67 Ruth Landrigan BOK F 1980 01:07:59 1003
68 Rosie Getliff MAROC F 1998 01:08:05
69 Barbara Stalder OLG Skandia W 1992 01:08:23
70 Rebecca Coupe WRE F 1981 01:08:30 1000
71 Sonja Müller OLG Basel W 1992 01:09:21
72 Jocelyn Brown BOF F 1979 01:10:06 987
73 Jamie Cunningham RAFO M 1996 01:11:28 977
74 Hannah Jenkins KERNO F 1992 01:12:21 970
75 Charlotte Daniel BOK F 1982 01:12:44 967
76 Jennifer Murphy DEE F 1980 01:13:15 963
77 Alana Wright CLOK F 1992 01:14:43 950
78 Karin Ohlsson-Öhman Linköpings OK W 1992 01:14:44
79 Sue Cook ESOC F 1985 01:15:34 943
80 Samantha Vincent DVO W 1992 01:16:15 938
81 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:17:59 924
82 Lise Lotte Flesland GNEIST W 1997 01:19:13
83 Kate Skinner WCOC F 1998 01:19:38
84 Claire Collins SN F 1982 01:20:49 900
85 Johanna Renker TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 1992 01:23:48
86 Evelyn Elmes DEE F 1998 01:24:05
87 Rosalind Mitchell-Hay GRAMP F 1985 01:26:37 854
88 Claire Macpherson CLYDE F 1979 01:28:39 839
89 Christine Smith SLOW F 1984 01:31:30 819
90 Dorothy Penner Edmonton Overlanders Orienteering Club W 1992 01:32:18
91 Christine Riddle BAOC W 1992 01:34:39
92 Liz Heaton LOC F 1981 01:35:09 791
93 Lynsey Boyd STAG F 1989 01:35:24 789
94 Kate Wilkinson GRAMP F 1998 01:35:39
95 Georgia Ralph SBOC F 1997 01:37:17 774
96 Johanna Martin OD F 1984 01:38:41 762
97 Clare Woods WAOC F 1988 01:45:38 707
98 Laura Cox Wato W 1992 01:50:26
99 Heather Walton INVOC F 1997 01:52:17 654
100 Ruth Wilson NATO F 1978 01:54:58 634
101 Elizabeth Embrey MDOC F 1989 02:33:46 329
- Arthur Serrand TOAC Orientation M 1995 00:32:50
- Zoe Walsh MWOC F 1997 00:43:10
- Anna Berrard CO2 Dieulefit W 1997 00:43:56
- Louise Adams EUOC F 1998 00:49:42
- Rosie Martland MDOC F 1997 00:55:09
Showing results 1 - 106 of 106