Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day5, 02/08/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C19 (length: 4.05km, climb: 85m, 15 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | C18 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Priska Gautschi Fricktal W 00:34:16
2 Ilkka Lainema MS-Parma M 00:40:07
3 Lena Nilsson OK Linné W 00:40:23
4 Jolanda Wehrli OLG Bern W 00:41:10
5 Dave Skidmore DVO M 1946 00:42:15 1055
6 Thorolf Trolsrud Botne SK M 00:42:24
7 David Binks WAROC M 1947 00:42:34 1051
8 Mary O'Connell 3ROC W 00:43:07
9 Russ Fauset HOC M 1947 00:43:39 1040
10 Simo Mannervesi Paimion Rasti M 00:43:56
11 Svein - Erik Heggenes Voss M 00:44:08
12 Carina Johansson Tumba Mälarhöjden OK W 00:44:14
13 Ian Watson MDOC M 1947 00:44:19 1034
14 Frank Major NN M 1944 00:45:04 1026
15 Philip Gager SROC M 1946 00:45:05 1025
16 Helen Hardie STAG F 1963 00:45:14 1024
17 Helen Pedley EPOC F 1962 00:45:29 1021
18 Richard Collins SROC M 1944 00:45:59 1016
19 Bill Marlow MWOC M 1948 00:46:03 1015
20 Konrad Becker OLG Basel M 00:46:06
21 Doug Wood FVO M 1946 00:46:24 1011
22 Dennis Trewin Bushflyers M 00:46:32
23 Kjell Frodin Koping Kolsva OK M 00:46:38
24 Gill Lock SBOC F 1963 00:46:48 1007
25 Froey Groendahl Lillomarka O-lag W 00:46:49
26 Terry Unsworth CLOK M 1947 00:47:56 995
27 Kjell Svihus Ganddal IL M 00:47:58
28 Mike Cope CLARO M 1947 00:48:29 989
29 Robert Scott HOC M 1947 00:48:35 988
30 Wendy MacKinnon INVOC F 1963 00:49:36 977
31 Denis Murphy DEE M 1946 00:49:45 976
32 Christine Collins WCH F 1960 00:49:56 974
33 Alison Saunders HH F 1959 00:50:41 966
34 Barbara Glowka TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 00:51:02
35 Peter Hubberstey NOC M 1944 00:51:35 957
36 Joyce Woffindin WCOC F 1962 00:52:16 948
37 Caz Dudley MAROC F 1962 00:52:34 945
38 Karen Quickfall SROC F 1963 00:52:56 941
39 Martin Cross WIM M 1945 00:53:00 940
40 Ariane Burke INT W 00:53:27
41 Peter Hills DEE M 1944 00:53:32 934
42 Trudy Crosby LOG F 1959 00:53:37 933
43 Carole Chapman MOR F 1962 00:53:37 933
44 Gilly Kirkwood INVOC F 1962 00:53:56 929
45 Hazel Hall DFOK F 1962 00:54:21 925
46 Bob Elmes DEE M 1945 00:54:33 923
47 Amanda Roberts LOG F 1962 00:54:48 920
48 Odile Hoyois CARE Vevey orientation W 00:54:55
49 Helen Nisbet SMOC F 1961 00:55:30 913
50 Liz Orr CLYDE F 1960 00:56:11 905
51 Grahame Crawshaw MDOC M 1948 00:56:31 901
52 Kristin Beecroft QOC W 00:56:38
53 Gro Birkeland Søvik Gneist W 00:56:40
54 Kath Speak MDOC F 1959 00:58:02 884
55 Svein Glendrange Stavanger O-klubb M 00:58:23
56 Claire Tomalin SOS F 1963 00:58:43 877
57 Lorna Young TINTO F 1959 00:58:48 876
58 Jacky Dakin SYO F 1961 00:59:57 863
59 Helen O'Donoghue SOLWAY F 1962 01:00:00 862
60 Helen Anderson GRAMP F 1963 01:00:54 853
61 Richard Clark EBOR M 1946 01:01:21 848
62 Anthony Roberts CorkO M 01:01:29
63 Michael Smith HALO M 1944 01:01:35 845
64 Anne Kimberley DVO F 1960 01:01:43 844
65 Carola Buechner BSV Halle-Ammendorf W 01:02:20
66 George Esson GRAMP M 1948 01:02:35 835
67 Kathryn Willis PFO F 1961 01:02:56 833
68 Kerstin Pischke Turbine Neubrandenburg W 01:03:05
69 Siren Hopland GNEIST W 01:03:10
70 Fred Ross EPOC M 1945 01:03:19 831
71 Niklaus Staehli OL Amriswil M 01:03:21
72 Marit Ann Ingvaldsen Hanson Viking W 01:03:42
73 Jane Cherry AYROC F 1962 01:03:58 823
74 Susan Ralph SBOC F 1963 01:04:17 819
75 Tessa Campbell MAROC F 1963 01:05:10 812
76 Stan Holroyd INVOC M 1945 01:05:14 811
77 Catherine Coulier CS Pertuis W 01:05:22
78 Barbara Beckett HAVOC F 1955 01:05:31 808
79 Janet Leake EBOR F 1959 01:05:38 807
80 Gro Ellegaard Hamar OK W 01:05:46
81 Anne Kari Birkeland Birkenes IL W 01:05:56
82 Sarah Hiscoke BL F 1961 01:07:58 781
83 Charlotte Cheetham RAFO F 1961 01:08:22 776
84 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:09:30 764
85 Terje Voll Haslum M 01:09:33
86 Adele Appleby QO F 1963 01:10:22 755
87 Guntram Knauer OLG Thun M 01:10:52
88 Eric Whapples WSX M 1946 01:11:02 748
89 Melanie Elkington OD F 1961 01:11:24 744
90 Stephanie Milne BOK F 1959 01:11:52 739
91 Pam Brown EBOR F 1959 01:12:44 730
92 Kate Maliphant BOK F 1960 01:12:55 728
93 Anne Schmuck W 01:13:12
94 Elspeth Hooton CLOK F 1961 01:13:32 720
95 Peter Yoxall POTOC M 1946 01:13:59 715
96 Adell Cooper NWO F 1961 01:15:44 696
97 Isobel Harrington DFOK F 1963 01:15:59 694
98 Ray Barlow Southland Orienteering Club M 01:16:11
99 Rhona Mackenzie INVOC F 1962 01:16:44 686
100 Alex Coddington NOR W 01:17:39
101 Janicke Skadal GNEIST W 01:18:02
102 Douglas Edwards MDOC M 1947 01:25:00 600
103 Caroline Barcham SELOC F 1963 01:25:20 596
104 Maria Roberts NOC F 1963 01:27:17 575
105 Pam Hemingway WAOC F 1962 01:27:27 574
106 Ros James SMOC F 1961 01:28:24 564
107 Derek Ricketts LEI M 1948 01:28:43 561
108 John Colls INVOC M 1944 01:39:19 444
- Bjørn Helge Ceeberg Hedrum o.lag M 00:54:45
- Wendy West LEI F 1963 01:17:05
- Debbie Charlton SMOC F 1960 01:44:47
Showing results 1 - 111 of 111