Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day5, 02/08/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C25 (length: 5.125km, climb: 170m, 20 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Nicholas Jarvis SO M 1996 00:40:45 1214
2 Sonja Borner OLV Zug W 00:42:06
3 Cecilie Andersen BOK F 1997 00:42:36 1196
4 Klara Djerf Lerums SOK W 00:42:41
5 Helen Ockenden EUOC F 1997 00:43:38 1187
6 Alastair Gardner OD M 1996 00:44:05 1183
7 Demian Gander OLG Pfäffikon M 00:44:17
8 Elisabeth Henkes ARDOC W 00:44:52
9 Jennifer Ricketts EUOC F 1997 00:45:19 1172
10 André Dyrstad GNEIST M 00:45:35
11 Pippa Dakin SYO F 1998 00:46:00
12 Heather Heppenstall LOC F 1981 00:46:18 1164
13 Chloe Potter BOK F 1998 00:46:58
14 Deborah Stadler OLG KTV Altdorf W 00:47:26
15 Fay Walsh MWOC F 1997 00:47:40 1153
16 Kate Robertson GRAMP F 1980 00:47:40 1153
17 Louise Adams EUOC F 1998 00:48:01
18 Line Laurantsen Gneist W 00:48:26
19 Hannah Cox LEI F 1997 00:48:32 1146
20 Sam Wood BOF M 1995 00:48:55 1142
21 Alice Rigby CLOK F 1997 00:48:58 1141
22 Loreline Fol TOAC ORIENTATION W 00:49:49
23 Matilda Melén OK Kåre W 00:50:11
24 Sean Pickering DEE M 1995 00:50:26 1127
25 Valérie Aebischer OLC Omström W 00:50:37
26 Anna Berrard CO2 Dieulefit W 00:50:42
27 Ronja Hill Tumba Mälarhöjden OK W 00:50:46
28 Kati Tschischkale OLV Potsdam W 00:51:11
29 Emma Waddington Golden Horseshoe Orienteering W 00:51:16
30 Clara Cox Lerums SOK W 00:51:18
31 Katherine Lowles WCOC F 1998 00:52:07
32 Emma Djerf Lerums SOK W 00:52:25
33 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 00:52:50 1107
34 Jamie Cunningham RAFO M 1996 00:53:15 1103
35 Odin Linga IL Gular M 00:53:18
36 Helen Ashton PFO F 1979 00:53:54 1097
37 Lenka Kreckova KOB Prostejov W 00:53:54
38 Åsa Järvholm Lunds OK W 00:54:01
39 Ines Schaffer HSV Ried W 00:54:51
40 Aimee Morse OD F 1997 00:55:22 1085
41 Marte Mjeldheim Sandvoll GNEIST W 00:55:25
42 Lowri Jones AIRE F 1990 00:55:51 1081
43 Laura Hindle FVO F 1998 00:56:04
44 Joanne West SLOW F 1988 00:56:46 1072
45 Angus Milne BOK M 1996 00:57:02 1070
46 Sarka Kasparova Pratele orientacniho behu Opava W 00:57:58
47 Vilde Skage GNEIST W 00:58:54
48 Charlotte Daniel BOK F 1982 00:59:00 1052
49 Christine Buechner Treptower SV W 00:59:19
50 Sigrid Søvik Gneist W 00:59:47
51 Stefanie Briggs BAOC F 1988 01:00:02 1043
52 Megan Bett SN F 1998 01:00:15
53 Maiken Økern Hågård Stjørdals-Blink W 01:00:20
54 Arthur Serrand TOAC Orientation M 01:00:53
55 Debora Egger OLV Hindelbank W 01:01:16
56 Ruth Landrigan BOK F 1980 01:01:27 1032
57 Alison Wright LOG F 1984 01:01:35 1031
58 Hannah Cleary-Hughes LOC F 1997 01:01:39 1030
59 Christina Condy AYROC F 1989 01:03:46 1011
60 Jocelyn Brown BOF F 1979 01:04:02 1009
61 Sonja Müller OLG Basel W 01:04:49
62 Siobhan Delaney CNOC W 01:05:03
63 Caoimhe O' Boyle CNOC W 01:05:06
64 Lucy Taylor LEI F 1991 01:05:13 998
65 Emily Keenan DEVON F 1998 01:05:32
66 Bridie Pryce FWOC (Calgary, Canada) W 01:06:17
67 Jenny Hauxwell LOC F 1979 01:07:53 976
68 Barbara Stalder OLG Skandia W 01:07:54
69 Heather Rogers OD F 1998 01:08:53
70 Zoe Walsh MWOC F 1997 01:08:56 966
71 Ulrike Pischke Turbine Neubrandenburg W 01:08:57
72 Rosalind Mitchell-Hay GRAMP F 1985 01:09:13 964
73 Sue Cook ESOC F 1985 01:09:22 963
74 Joanna Smith SYO F 1998 01:09:23
75 Rosie Getliff MAROC F 1998 01:09:29
76 Penny Bickle EBOR F 1980 01:09:30 961
77 Olwen Rowlands BOK F 1987 01:09:43 960
78 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:09:48 959
79 Rosie Martland MDOC F 1997 01:10:46 949
80 Samantha Vincent DVO W 01:10:51 949
81 Kate Skinner WCOC F 1998 01:11:20
82 Hannah Jenkins KERNO F 1992 01:12:04 938
83 Lise Lotte Flesland GNEIST W 01:13:13
84 Kate Wilkinson GRAMP F 1998 01:13:25
85 Christine Riddle BAOC W 01:14:51
86 Helen Bickle WAOC F 1982 01:15:18 908
87 Alana Wright CLOK F 1992 01:16:01 901
88 Georgia Ralph SBOC F 1997 01:16:15 899
89 Liz Heaton LOC F 1981 01:16:42 895
90 Rebecca Coupe WRE F 1981 01:18:10 882
91 Karin Ohlsson-Öhman Linköpings OK W 01:18:35
92 Christine Smith SLOW F 1984 01:18:56 875
93 Jennifer Murphy DEE F 1980 01:20:48 858
94 Gemma Cairns-Smith WCH F 1998 01:21:16
95 Claire Collins SN F 1982 01:22:03 846
96 Claire Macpherson CLYDE F 1979 01:24:26 829
97 Clare Woods WAOC F 1988 01:27:40 802
98 Johanna Martin OD F 1984 01:28:41 792
99 Johanna Renker TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 01:30:33
100 Lynsey Boyd STAG F 1989 01:43:42 658
101 Laura Cox Wato W 01:47:40
102 Dorothy Penner Edmonton Overlanders Orienteering Club W 01:51:20
103 Heather Walton INVOC F 1997 02:05:43 466
104 Elizabeth Embrey MDOC F 1989 02:21:07 329
- Evelyn Elmes DEE F 1998 01:19:00
- Annie Ockenden SROC F 1998 01:24:42
Showing results 1 - 106 of 106