Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Moray2013 Day6 (Incorporating EuroMeeting Long Distance), 03/08/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C31 (length: 6.825km, climb: 370m, 22 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | White | Yellow | Orange | Light Green | Green | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 George Stevens AIRE M 1991 00:55:50 1275
2 Sarah Jones LOC F 1996 00:56:49 1269
3 Amilia Björklund Sävedalens AIK W 00:57:21
4 Råmund Loever Hovden Stord Orientering M 00:57:58
5 Andreas Grøteide Polden Stord Orientering M 00:58:08
6 Matou? Holinka KOB Prostejov M 00:58:36
7 Fredrika von Essen OK Linné W 00:58:52
8 Ian Hargreaves SOS M 1976 00:59:04 1256
9 Jon Street SYO M 1986 00:59:05 1256
10 Simon Kuster OLG Staefa M 00:59:22
11 Mark Burley MDOC M 1987 00:59:25 1255
12 Jeff Colbert SYO M 1982 00:59:37 1253
13 Hedvig Aasteboel Oppsal Orientering W 01:01:04
14 Ingeborg Ellegaard Melby Hamar OK W 01:03:22
15 Natalie Beadle LOC F 1996 01:03:27 1234
16 Katrina McLeod GRAMP F 1994 01:05:26 1225
17 Rhona McMillan SHUOC F 1995 01:05:48 1223
18 Siri Kollerud Lillomarka OL W 01:06:13
19 Christine Currie SOC F 1977 01:07:08 1216
20 Niamh Corbett CorkO W 01:08:33
21 Jan Krecek KOB Prostejov M 01:08:34
22 Helen Wood AIRE F 1996 01:08:47 1205
23 Katrin Harding SLOW F 1993 01:08:53 1205
24 Rosie Watson WCOC F 1994 01:09:14 1203
25 David Sprot SYO M 1982 01:09:19 1203
26 Frances Wright MAROC F 1995 01:09:49 1200
27 Erik Storaas NTNUI M 01:10:15
28 Alice Fellbaum LOC F 1993 01:10:29 1196
29 Doug Stimson NWO M 1982 01:11:31 1191
30 Bronwyn Matthews MAROC F 1996 01:12:23 1186
31 Bryony McLeod CLYDE F 1993 01:12:23 1186
32 Roisin Long AJAX W 01:12:29
33 Matilda Dammvik Stora Tuna OK W 01:12:33
34 Laurine Loterie Tous Azimuts DOUAI W 01:12:43
35 Andrew Dalgleish INT M 1982 01:13:02 1183
36 Lucy Thraves SO F 1994 01:13:46 1179
37 Lee Beavers AIRE M 1979 01:14:19 1176
38 Tim Stott NGOC M 1986 01:15:06 1172
39 Rozy Shepherd INVOC F 1994 01:15:14 1171
40 Carrie Beadle LOC F 1994 01:15:49 1168
41 Andrew Widdup BAOC M 01:16:47
42 Anne Straube OD F 1975 01:16:57 1162
43 Ian Farrell MDOC M 1981 01:17:13 1161
44 Julie Emmerson OD F 1996 01:17:26 1160
45 Catherine Wilson SELOC F 1977 01:17:34 1159
46 Magnus Balloon Mo Team Pez & Snapple M 01:17:43
47 Lauren Turner Wellington Orienteering Club W 01:18:08
48 Nick Pullen NOR M 01:18:52
49 Katrina Hemingway WCOC F 1996 01:18:55 1152
50 Katie Reynolds SBOC F 1994 01:19:23 1150
51 Katie Wright LOC F 1996 01:20:33 1143
52 Tyler Morrison ESOC M 1991 01:20:49 1142
53 Gillian Jubb HH F 1974 01:21:43 1136
54 Mattias Wester Lunds OK M 01:23:06
55 Aoife McCavana GEN W 01:23:46
56 Ellie Stone DEVON F 1996 01:24:17 1122
57 Jessica Mason CUOC F 1994 01:24:44 1120
58 Isabel Schaffer HSV Ried W 01:25:17
59 Rona Lindsay ESOC F 1994 01:25:30 1116
60 Briony Kincaid ECKO F 1996 01:27:01 1109
61 Angela Imboden OLG Bern W 01:28:10
62 Jamie Hayward BOK M 1992 01:29:27 1096
63 DOROTHY PELLY LOC F 1958 01:29:47 1095
64 Adrien Coulier CS Pertuis M 01:30:03
65 Simon Branford WIM M 1979 01:30:09 1093
66 Karoline Haug Hamar O-Klubb W 01:30:58
67 Shona Simmons BOK F 1994 01:31:32 1086
68 Cara McMurtrie MAROC F 1996 01:32:54 1078
69 Heather Thomson ESOC F 1974 01:33:42 1073
70 Rachel Sullivan RAFO F 1978 01:33:51 1072
71 Audrey Duquenne Tous Azimuts DOUAI W 01:34:15
72 Paolo Consoli ASD UNIONE LOMBARDA M 01:34:58
73 Carys Morgan SLOW F 1976 01:35:03 1066
74 Robin Nowell M 01:35:45
75 Harriet Lawson OD F 1995 01:36:07 1060
76 Andrew Stimson NN M 1981 01:36:27 1058
77 Carolyn Hindle FVO F 1996 01:36:45 1057
78 Beth Hanson EUOC F 1996 01:37:08 1055
79 Metka Udovic OK Bovec W 01:37:37
80 Catherine Isherwood FVO F 1976 01:38:59 1045
81 James Wilkinson BKO M 1991 01:39:05 1044
82 Sally Calland RSOC F 1975 01:39:35 1041
83 Gareth Evans M 01:40:12
84 Hanna Djerf Lerums SOK W 01:42:21
85 Joanna Abbott NATO F 1976 01:42:30 1027
86 Karen Maxwell RR F 1995 01:44:05 1018
87 Tim Smith SLOW M 1979 01:44:23 1017
88 Chatti Ijam BAOC M 01:45:41
89 Ange Jackson WCOC F 1975 01:45:55 1009
90 Chris Beasant GRAMP M 1990 01:46:08 1007
91 Martina Lejsková TJN Tatran Jablonec nad Nisou W 01:47:40
92 Hélise Fontaine Tous Azimuts DOUAI W 01:48:14
93 Stephen Clark EBOR M 1990 01:50:51 982
94 Alexander Jost ARDOC M 01:50:57
95 Richard Dixon BAOC M 01:51:58
96 Marc Buerger TSC Eintracht 1848/95 Dortmund M 01:52:30
97 Katherine Bett SN F 1995 01:52:37 974
98 Shona Masson MV F 1995 01:54:33 963
99 Christopher Collins SN M 1982 01:55:20 959
100 Stuart Taylor BAOC M 01:55:26
101 Roxane Florent Tous Azimuts DOUAI W 01:59:40
102 Thomas Uhr OLG Pfaeffikon M 02:04:30
103 Stephanie Moss SLOW F 1975 02:04:36 908
104 Jack Arbon BAOC M 02:04:44
105 Richard Fergus BAOC M 02:10:05
106 Joanne Field NATO F 1974 02:29:38 775
107 Jason Carr BAOC M 02:30:25
108 Catherine Slade SAX F 1976 02:35:15 745
109 Ian Martin OD M 1982 02:36:08 741
110 Elanor McNamara AYROC W 02:36:27
111 Adam Lister BAOC M 02:46:59
112 Justine Doutrelant Tous Azimuts DOUAI W 02:55:07
- Megan Carter-Davies MWOC F 1996 00:27:02
- Ingvild Wang Lillomarka OL W 00:32:40
- Marika Chandler W 00:49:48
- Robbie Unsworth CLOK M 1990 00:52:31
- Andrew McHarg INT M 00:53:59
- Jack Tiffin LEI M 1990 01:02:20
- Richard Cronin NGOC M 1989 01:03:17
- Cerys Jones AIRE F 1993 01:12:14
- Jonas Hoyois CARE Vevey Orientation M 01:22:09
- Fiona Petersen CUOC W 02:27:36
Showing results 1 - 122 of 122