Results

Achievements at
orienteering events

Delamere Regional Event & NWRL, 30/01/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.deeside-orienteering-club.org.uk/results/Results.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 8.275km, climb: 170m, 21 controls)
Other courses: Black | Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Long Orange | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mike Beasant BOK M 1993 00:58:16 1283
2 Tom Fellbaum MDOC M 1992 00:58:22 1282
3 Jon Hateley DEE M 1963 00:58:30 1281
4 Simon Martland EPOC M 1965 00:58:56 1278
5 Steve Dempsey SYO M 1963 00:59:08 1277
6 Mark Seddon SELOC M 1962 01:01:30 1260
7 Carl Edmonds LOC M 1993 01:03:09 1248
8 Heather Roome SROC F 1983 01:04:18 1240
9 Nigel Beasant DEE M 1960 01:06:24 1225
10 John Ockenden DRONGO M 1994 01:07:41 1215
11 Steve McLean DEE M 1960 01:07:52 1214
12 David McCann MDOC M 1963 01:08:44 1208
13 Katrin Harding BKO F 1993 01:08:54 1207
14 Matthew Penellum LOC M 1994 01:09:15 1204
15 Clive Richardson WRE M 1966 01:10:05 1198
16 Andrew Quickfall SROC M 1957 01:11:14 1189
17 Julian Lailey SROC M 1946 01:12:04 1184
18 Tony Callow WRE M 1966 01:12:27 1182
19 Timothy Martland MDOC M 1963 01:13:23 1174
20 Dave Broatch ERYRI M 1960 01:13:48 1171
21 Sara Campbell DEE F 1965 01:13:49 1171
22 Iain Bell DEE M 1963 01:14:43 1165
23 Mike Greenwood GRAMP M 1961 01:15:12 1162
24 Andrew Clough WRE M 1957 01:16:34 1151
25 Kath Broatch ERYRI F 1964 01:16:43 1150
26 Andy Thornton MDOC M 1960 01:17:08 1147
27 Andy Campbell DEE M 1961 01:17:48 1142
28 William Humphreys MDOC M 1993 01:18:52 1135
29 Lee Scott SYO M 1966 01:19:01 1134
30 Andy Allen DEE M 1965 01:19:42 1129
31 Martin Skinner WCOC M 1964 01:20:22 1124
32 Trevor Hindle MDOC M 1964 01:20:56 1120
33 Pete Owens DEE M 1960 01:22:57 1106
34 Darren Baker DEE M 1967 01:23:12 1104
35 Nick Campbell DEE M 1957 01:23:28 1102
36 Stefan Harris PFO M 1988 01:23:50 1099
37 Ray Humphreys MDOC M 1959 01:24:22 1095
38 David Hargreaves SROC M 1951 01:24:23 1095
39 David Bolton SELOC M 1986 01:26:28 1080
40 David Thomas SYO M 1958 01:26:30 1080
41 Peter Carter AIRE M 1957 01:26:31 1080
42 Tim Mallon MDOC M 1960 01:26:40 1079
43 David Buse IND 01:28:45
44 John Williamson MDOC M 1959 01:30:21 1052
45 Neil Murphy DEE M 1961 01:30:22 1052
46 Simon Proud MDOC M 1961 01:31:54 1041
47 Stephen Fellbaum LOC M 1960 01:32:18 1039
48 Joe Sparkman DEE M 1977 01:33:34 1029
49 Elizabeth Hughes DEE F 1988 01:34:09 1025
50 Karl Kingsman HOC M 1964 01:35:30 1016
51 Thomas Lewis WRE M 1985 01:39:16 988
52 John Evans MDOC M 1958 01:39:18 988
53 David Pal WRE M 1966 01:40:11 982
54 John Ellis ERYRI M 1966 01:42:10 968
55 Tommy Horton MDOC M 1993 01:42:47 963
56 Alice Kutarski DEE F 1988 02:04:10 810
57 Ray and Vicky McGarry IND M 1966 02:34:51
Showing results 1 - 57 of 57