Results

Achievements at
orienteering events

Delamere Regional Event & NWRL, 30/01/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.deeside-orienteering-club.org.uk/results/Results.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.7km, climb: 90m, 12 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Short Blue | Short Green | Very Short Green | Light Green | Long Orange | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Natalie Beadle LOC F 1996 00:42:57
2 Katie Wright LOC F 1996 00:43:44
3 Sarah Jones LOC F 1996 00:44:33
4 Brian Morris WRE M 1941 00:44:44 1146
5 Martin Green MDOC M 1954 00:47:18 1114
6 Bill Marlow MWOC M 1948 00:49:42 1086
7 Liz Godfree DVO F 1948 00:49:42 1086
8 Alan Poxon MDOC M 1954 00:50:00 1082
9 Mike Callow WRE M 1941 00:50:45 1073
10 Rebecca Humphreys MDOC F 1995 00:50:47 1072
11 Roger Smith LOC M 1948 00:51:07 1068
12 Anne Darlington ERYRI F 1955 00:51:08 1068
13 Terry Harper DEE M 1939 00:51:50 1059
14 Elizabeth Bales POTOC F 1962 00:52:04 1057
15 Peter Edwards DEE M 1936 00:52:33 1051
16 Ben Hewson LOC M 1995 00:52:43 1049
17 John Brewer SROC M 1964 00:52:59 1046
18 Colin Spears HOC M 1937 00:53:08 1044
19 Graham Farley LOC M 1961 00:53:40 1038
20 Kate Bryant MDOC F 1953 00:53:53 1035
21 John Evans DEE M 1938 00:54:38 1026
22 Stuart Swalwell DVO M 1950 00:55:25 1016
23 Anna Nilsen DEE F 1958 00:55:35 1015
24 Susan Roome SROC F 1952 00:56:10 1008
25 Carolyn Hindle FVO F 1996 00:56:10
26 Andrew Gregory MDOC M 1935 00:56:41 1001
27 Jillyan Dobby MDOC F 1951 00:56:59 997
28 Clive Atty SELOC M 1951 00:57:07
29 Heather Smithard KFO F 1949 00:57:15 994
30 Meghan Hallett LOC F 1995 00:57:24 992
31 Collette McKenny LOC F 1995 00:57:26 992
32 Richard Lewis WRE M 1951 00:57:34 991
33 Les Smithard KFO M 1952 00:57:41 989
34 Rachel Spoonley DEE F 1967 00:58:08 984
35 Gill Browne LOC F 1955 00:58:26 980
36 Rebecca Coupe WRE F 1981 00:58:38 977
37 Richard Blake MDOC M 1948 00:59:16 970
38 Nicola Boon AIRE F 1980 00:59:19 969
39 Lynda Fellows DEE F 1972 00:59:51 963
40 Juliet Bentley SROC F 1967 01:00:09 959
41 Alice Rea WCOC F 1995 01:00:43 952
42 Brian Looker SROC M 1939 01:01:04 948
43 Helen Neild LOC F 1947 01:01:21 944
44 Christine Collins WCH F 1960 01:02:02 936
45 Tom Gray PFO M 1955 01:02:12 934
46 Lesley Brown HOC F 1950 01:03:19 921
47 Kath Etherden SELOC F 1951 01:03:41 917
48 David Mawdsley MDOC M 1941 01:03:42 917
49 Rachel Powell LOC F 1967 01:05:23 896
50 Tim Murphy DEE M 1955 01:05:46 892
51 Martin Gibbons WRE M 1949 01:05:52 890
52 Fred Ainsworth IND M 1946 01:06:05
53 Viv Macdonald DVO F 1952 01:06:08 887
54 Roy Stevenson SELOC M 1946 01:06:11 886
55 Tracy Simms WRE F 1971 01:06:46 879
56 Liz Carter AIRE F 1953 01:07:14 873
57 Maria Roberts NOC F 1963 01:07:41 869
58 John Pigott POTOC M 1946 01:07:44 868
59 Geoffrey Millan MDOC M 1944 01:07:56 865
60 Claire Barnett MDOC F 1969 01:07:58 865
61 Paul Bolton MEROC M 1956 01:08:26 859
62 Garry Langston WCH M 1940 01:10:14 838
63 Ranald Macdonald DVO M 1952 01:10:41 832
64 Pauline Smithard DEE F 1955 01:13:17 801
65 Patrick Pay WRE M 1938 01:13:22 800
66 Anne Hurrell DEE F 1956 01:13:52
67 Lorraine Jackson MDOC F 1966 01:15:21 776
68 Michael Round DEE M 1952 01:15:36 773
69 Mike Fairburn PFO M 1939 01:16:18 764
70 Gwen Rea WCOC F 1952 01:17:14 753
71 Colin Darlington ERYRI M 1953 01:19:11 730
72 Rashid Murphy SELOC M 1960 01:19:32 725
73 Marcus Eassom WRE M 1954 01:20:35 712
74 Debra Hoyle PFO F 1970 01:20:40 711
75 Martin Cranny DEE M 1938 01:20:45 711
76 Les Davies SROC M 1957 01:24:06 670
77 Judith Filmore LOC F 1958 01:30:48 589
78 Alison Doyle MDOC F 1949 01:32:53 564
79 Susan Allard DVO F 1963 01:35:33 532
80 Vivienne Pitcher DEE F 1950 01:35:46 529
81 Melody Thompson SELOC F 1963 01:39:24 486
82 Ann Smith LOC F 1948 01:41:56 455
- Lester Evans HOC M 1954 01:02:10
- Margaret Murphy DEE F 1947 01:20:03
Showing results 1 - 84 of 84