Results

Achievements at
orienteering events

SN Trophy Regional Event, 25/11/2012

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southernnavigators.com/web_documents/results/121125/index.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 6.9km, climb: 330m)
Other courses: Black | Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Nicholas Jarvis SO M 1996 01:02:51 1236
2 Chris Hooker SO M 1961 01:04:11 1227
3 Keith Tonkin BL M 1958 01:05:23 1219
4 Ian Hargreaves SOS M 1976 01:07:02 1208
5 Michael Krajewski BAOC M 1982 01:08:52 1196
6 Peter Haynes WAOC M 1958 01:11:33 1179
7 Dane Blomquist AIRE M 1996 01:12:15 1174
8 Pete Couldery GO M 1959 01:13:14 1168
9 Andy Jones SLOW M 1958 01:14:19 1160
10 Mike Brett BAOC M 1964 01:14:21 1160
11 Stephen McKinley SN M 1964 01:14:32 1159
12 Nick Hale MAROC M 1958 01:15:40 1152
13 David Hunt BOK M 1960 01:15:43 1151
14 Nick Marett SN M 1979 01:16:06 1149
15 Simon Thraves SO M 1961 01:16:07 1149
16 Simon Errington HH M 1963 01:16:30 1146
17 Ian Buxton TVOC M 1965 01:18:53 1130
18 Neil Crickmore SO M 1962 01:19:10 1129
19 Charles Gook BADO M 1967 01:19:45 1125
20 Jes Dickin SOC M 1960 01:21:07 1116
21 Ian Moran SOC M 1958 01:22:14 1108
22 Ian Byford HH M 1958 01:22:52 1104
23 Paul Fox SN M 1962 01:23:11 1102
24 Graeme Beavers HOC M 1959 01:23:36 1099
25 David Dawson DFOK M 1958 01:24:02 1097
26 Andrea Rebora SLOW M 1969 01:24:07 1096
27 Alan Hickling SAX M 1964 01:24:16 1095
28 Vince Roper SLOW M 1967 01:24:39 1092
29 Jon Chandler LOK M 1967 01:25:56 1084
30 Dave Ryder SN M 1961 01:26:13 1082
31 Alan Richards NGOC M 1946 01:27:43 1072
32 Mike Capper WAOC M 1955 01:28:52 1065
33 Kevin Parkes HH M 1958 01:28:53 1065
34 Simon Bevan SOC M 1965 01:29:50 1058
35 Sean Cronin SAX M 1966 01:31:06 1050
36 Simon Branford WIM M 1979 01:31:17 1049
37 Mike Frizzell BADO M 1958 01:31:59 1044
38 50211 13:21:52 01:32:04
39 Marcus White 01:32:33
40 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 01:32:35 1040
41 Adam Leaf HH M 1962 01:36:42 1013
42 Iain Bell SN M 1965 01:38:47 1000
43 John Methven BKO M 1970 01:39:35 994
44 Simon Moss SLOW M 1965 01:39:47 993
45 Colin Addison GO M 1963 01:41:06 984
46 John Dalton TVOC M 1961 01:42:02 978
47 David Heale HH M 1967 01:43:43 967
48 Gary Simmons GO M 1960 01:45:52 953
49 Paul Wilson SO M 1962 01:53:15 905
50 Nick Townley IND 02:02:46
51 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 02:03:32 837
52 Christopher Dalton TVOC M 1995 02:11:45 783
53 Stephen Gurd SN M 1968 02:21:39 718
- George Simmons GO M 1995 00:43:09
- Paul Todd LOK M 1975 00:56:43
- Matt White LEI M 1967 01:36:22
- Simon Dunkley SN M 1965 01:52:37
Showing results 1 - 57 of 57