Results

Achievements at
orienteering events

OK Nuts Trophy, 02/12/2012

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sloweb.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (25 controls)
Other courses: Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dane Blomquist AIRE M 1996 00:45:56 1290
2 Michael Adams SYO M 1996 00:49:25 1260
3 Clive Hallett BOK M 1963 00:50:56 1248
4 Julian Birkinshaw TVOC M 1964 00:53:10 1229
5 Keith Masson MV M 1960 00:54:07 1220
6 Mark Purkis WCOC M 1995 00:54:10 1220
7 Nick Malbon NOC M 1996 00:54:37 1216
8 Roger Thetford TVOC M 1962 00:55:27 1209
9 Neil Crickmore SO M 1962 00:56:43 1198
10 Ian Marsden HH M 1976 00:59:31 1175
11 Ian Hargreaves SOS M 1976 01:00:02 1170
12 Clare Leveridge SOC F 1990 01:00:14 1169
13 Becky Raftery HH F 1984 01:00:39 1165
14 David Hunt BOK M 1960 01:01:07 1161
15 Matthew Cox LEI M 1995 01:01:14 1160
16 Julia Blomquist BAOC F 1991 01:01:15 1160
17 Alan Hickling SAX M 1964 01:01:38 1157
18 Peter Huzan SLOW M 1964 01:02:08 1152
19 Chris Hooker SO M 1961 01:03:16 1143
20 Neil Gostick HH M 1962 01:03:18 1142
21 Stephen McKinley SN M 1964 01:03:30 1141
22 Iain Bell SN M 1965 01:03:33 1140
23 Jamie Hicks SOC M 1996 01:03:47 1138
24 Nick Hale MAROC M 1958 01:04:21 1134
25 Kezia Jukes BKO F 1989 01:04:32 1132
26 Nick Green GO M 1962 01:04:51 1129
27 Peter Chapman SO M 1964 01:05:32 1123
28 Richard Pownall SMOC M 1959 01:05:48 1121
29 Ross MacLagan SN M 1974 01:05:49 1121
30 Anne Straube OD F 1975 01:06:04 1119
31 Roger Walker SLOW M 1966 01:06:54 1112
32 Trevor Hindle MDOC M 1964 01:06:59 1111
33 Jon Chandler LOK M 1967 01:07:38 1106
34 Stephen Kimberley DVO M 1958 01:08:26 1099
35 Mike Frizzell BADO M 1958 01:08:41 1097
36 Neil Brooks LOK M 1960 01:08:54 1095
37 Mike Capper WAOC M 1955 01:09:26 1090
38 Andy Jones SLOW M 1958 01:09:36 1089
39 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 01:10:08 1084
40 Paul Fox SN M 1962 01:10:31 1081
41 Jes Dickin SOC M 1960 01:11:14 1075
42 Robin Bishop TVOC M 1967 01:11:23 1074
43 David Dawson DFOK M 1958 01:13:37 1055
44 Mike Goldthorpe SOC M 1958 01:13:52 1053
45 Jo Hurley BOF F 1985 01:14:15 1049
46 Ian Byford HH M 1958 01:14:53 1044
47 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 01:15:03 1043
48 Simon Moss SLOW M 1965 01:15:19 1040
49 Robin Wilson SO M 1959 01:15:19 1040
50 John Dalton TVOC M 1961 01:16:49 1028
51 Charles Gook BADO M 1967 01:17:04 1025
52 Alice Bedwell BOK F 1960 01:17:10 1025
53 Simon Bevan SOC M 1965 01:17:36 1021
54 Thomas Raftery HH M 1980 01:18:06 1017
55 Peter Foulkes SLOW M 1964 01:19:06 1008
56 Gary Simmons GO M 1960 01:19:19 1006
57 Caroline Gay BOK F 1979 01:20:00 1001
58 Simon Dunkley SN M 1965 01:20:44 994
59 Bohdan Rainczuk SAX M 1961 01:21:11 991
60 Adam Leaf HH M 1962 01:22:38 978
61 Kevin Parkes HH M 1958 01:24:57 958
62 Sue Carter SLOW F 1967 01:27:02 941
63 Nigel Clemens SLOW M 1963 01:27:06 940
64 George Simmons GO M 1995 01:29:44 918
65 Colin Swallow SN M 1957 01:30:34 911
66 Laura Parkes HH F 1992 01:31:12 905
67 Paul Wilson SO M 1962 01:34:00 882
68 Paul Szarvas SLOW 01:34:44
69 Marcus Bateman SN M 1965 01:39:14 837
70 Tony Harden HH M 1963 02:19:10 498
Showing results 1 - 70 of 70