Results

Achievements at
orienteering events

WCOC Regional Event, 20/03/2011

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 6.5km, climb: 290m, 22 controls)
Other courses: Black+ | Black | Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | V Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Martin Bagness WAROC M 1960 51:56:00 1290
2 Carl Edmonds LOC M 1993 53:43:00 1280
3 Matthew Penellum LOC M 1994 54:24:00 1276
4 Tommy Horton MDOC M 1993 60:41:00 1241
5 Dan Parker BL M 1962 60:51:00 1241
6 Charlotte Watson WCOC F 1993 61:42:00 1236
7 Heather Heppenstall LOC F 1981 63:22:00 1227
8 Ian Maxwell RR M 1960 63:24:00 1227
9 Charles Mayes CLOK M 1966 65:59:00 1213
10 Karen Parker BL F 1963 66:30:00 1209
11 Graham Hemingway WCOC M 1993 68:52:00 1197
12 John Taylor WCOC M 1963 69:24:00 1193
13 John Dowty SLOW M 1958 69:52:00 1191
14 Andrew Bradley WCOC M 1963 70:36:00 1187
15 Trevor Hindle MDOC M 1964 71:16:00 1184
16 Martin Skinner WCOC M 1964 71:52:00 1181
17 Andy Thornton MDOC M 1960 72:23:00 1178
18 Richard Tiley LOC M 1958 73:54:00 1170
19 Gavin Smith SROC M 1958 74:34:00 1166
20 Elizabeth Schofield SLOW F 1980 77:19:00 1150
21 Derek Allison LOC M 1957 77:58:00 1147
22 Jenny Evans WCOC F 1993 78:26:00 1144
23 Howard Leslie WCOC M 1962 79:20:00 1139
24 Julian Lailey SROC M 1946 81:35:00 1127
25 Ian Selby SROC M 1961 82:00:00 1125
26 Ray Johnstone WCOC M 1951 82:08:00 1124
27 Mark Edwards SROC M 1965 82:51:00 1120
28 Jeff Goodwin WCOC M 1963 84:14:00 1112
29 Paul Goodhead DVO M 1961 86:11:00 1102
30 Rowena Browne SROC F 1962 87:30:00 1095
31 Stephen Fellbaum MDOC 92:00:00 1070
32 Kevan Latham SELOC M 1956 92:28:00 1067
33 Antony Richardson LOC M 1946 95:57:00 1048
34 Mark Jesson PFO M 1966 96:41:00 1044
35 Elizabeth Hindle LOC F 1954 104:01:00 1004
36 Joanne Taylor SROC F 1963 109:14:00 975
37 Elaine Baker DEE F 1967 126:24:00 881
38 James Baldwinson SLOW M 1978 129:51:00 862
Showing results 1 - 38 of 38