Results

Achievements at
orienteering events

Cumbrian Galoppen, 06/11/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/result

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 3.3km, climb: 200m, 10 controls)
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Susan Skinner WCOC F 1964 00:46:26 1130
2 Natalie Beadle LOC F 1996 00:46:51
3 Jim Evans M 1971 00:50:24
4 David Rosen SROC M 1953 00:51:09 1091
5 Roger Smith LOC M 1948 00:51:39 1086
6 Carol McNeill LOC F 1944 00:52:04 1083
7 Sue Parkin LOC F 1952 00:52:09 1082
8 Hannah Bradley CLOK F 1995 00:52:16 1081
9 Deb Murrell SROC F 1966 00:56:13 1048
10 Steven Breeze WCOC M 1971 00:57:00 1042
11 Heather Wornham WCOC F 1995 00:57:01 1042
12 Kim Leslie WCOC F 1963 00:57:26 1038
13 Miriam Rosen SROC F 1949 00:58:08 1033
14 Gary Newman BL M 1964 00:58:19 1031
15 Johanna Cleary LOC F 1964 00:59:25 1022
16 Jane Anthony SROC F 1956 01:00:02 1017
17 Karen Farley LOC F 1961 01:00:30 1013
18 Jonathan Austin LOC M 1993 01:00:32 1013
19 Eddie Speak MDOC M 1954 01:01:14 1007
20 Debbie Watson WCOC F 1958 01:01:18 1006
21 Ian Ramsay WAROC M 1966 01:01:25 1005
22 Andrew Gregory MDOC M 1935 01:01:34 1004
23 Dave Fenwick WCOC M 1944 01:01:45 1002
24 Susan Clough W 1966 01:03:46
25 Alan Meadows SROC M 1933 01:03:54 985
26 Mary Ockenden SROC F 1959 01:04:41 978
27 Rachel Singleton W 1976 01:05:44
28 Chris Whitby WCOC M 1965 01:06:25 964
29 Syd Thomas WCOC M 1952 01:06:33 963
30 Jonathan Eaton WCOC M 1958 01:06:34 962
31 Chris Stevens LOC M 1950 01:06:39 962
32 Chris Lates BL M 1940 01:06:39 962
33 Juliet Bentley SROC F 1967 01:07:30 955
34 Tony Duncan WCOC M 1943 01:08:27 947
35 Stephen Farthing BL M 1962 01:09:02 942
36 Mark Burton M 1961 01:09:02
37 Pauline Smithard DEE F 1955 01:10:36 929
38 Gerry Garvey BL M 1966 01:11:26 922
39 Tim Field LOC M 1964 01:11:26 922
40 Kath Speak MDOC F 1959 01:12:27 913
41 Emma Vincent DVO F 1993 01:12:38 912
42 Helen O'Neil NOC F 1955 01:13:05 908
43 Gill Browne LOC F 1955 01:13:55 901
44 Mike Atherton LOC M 1942 01:14:00 901
45 Dick Whitworth BL M 1939 01:14:55 893
46 Joan Cumpstey BL F 1948 01:16:20 881
47 Norman French M 1951 01:19:14
48 Alexandra Ayling AIRE F 1965 01:19:31 855
49 Richard Moss BL M 1942 01:19:55 851
50 Linda Kelly CLARO F 1957 01:21:08 841
51 Helen Neild LOC F 1947 01:22:10 833
52 Elizabeth Farthing BL F 1968 01:23:10 824
53 Bill Burlton NATO M 1945 01:23:16 823
54 Richard Day LOC M 1944 01:23:41 820
55 Collette Mckenny 01:27:55
56 Fran McDonald WCOC F 1950 01:28:02 784
57 Ann Armistead DVO F 1949 01:28:57 776
58 Ann Smith LOC F 1948 01:30:12 766
59 Philip Nichols BL M 1957 01:30:30 763
60 Malcolm Mahony ESOC M 1948 01:31:03 759
61 Elizabeth Carter AIRE F 1953 01:31:07 758
62 Debra Hoyle PFO F 1970 01:32:43 745
63 Anita Laird BL F 1944 01:34:41 728
64 Paul Booth M 1966 01:34:42
65 Sarah Chaudhri WCOC F 1962 01:34:44 728
66 Lorraine Batts CLOK F 1957 01:44:40 645
67 Megan Beard 01:45:15
68 Angela Whitworth BL F 1942 01:46:37 629
69 Katie Mitchell 01:49:12
70 Peter Howlett LOC M 1941 01:59:58 518
- Hilary Oxley W 1966 01:09:10
- Malcolm McIvor DEE M 1939 01:11:15
- John Brewer SROC M 1964 01:20:30
- Clare Igoe SELOC F 1974 01:37:23
Showing results 1 - 74 of 74