Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (Day 2), 30/03/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/jk2013/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge Course 12 (W35S,W40S) (length: 5.3km, climb: 165m, 16 controls)
Other courses: Badge Course 1 | UKOL Badge Course 2 | Badge Course 3 | Badge Course 4 | Course Badge 5 (M20L,M18L,M21S,W21L) | Badge Course 6 | Badge Course 7 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 8 (M20L,M18L,M21S,W21L) | Badge Course 9 | Badge Course 10 | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 13 | Course 14 | Course 15 | Badge Course 16 (M14A,M16B) | Badge Course 17 (W14A,W16B) | Badge Course 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 19 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 20 (M10B,W10B) | Course 21 | Course 22 | Course 23 | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Badge Course 26 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 27 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 28 (M10B,W10B) | Course 29 | Course 30

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Claudia Kehrle UNATT F 1971 00:44:59
2 Josie Stansfield FVO F 1969 00:49:44 1029
3 Satu Tala HS F 1971 00:50:28
4 Brid Casey Wat O F 1974 00:50:48
5 Louise Tonge BOK F 1969 00:51:26 1013
6 Helen Chan EBOR F 1975 00:55:15 977
7 Liz Cross TVOC F 1970 00:55:42 972
8 Angela Darley GO F 1973 00:57:42 953
9 Pauline Tryner SYO F 1972 00:57:54 952
10 Jenny Lightfoot SYO F 1970 00:58:34 945
11 Louise Preston SYO F 1978 00:59:17 938
12 Tracy Wright BAOC F 1977 00:59:27
13 Karen Williams LOG F 1969 00:59:41 935
14 Sarah Watkins SROC F 1974 01:00:40 925
15 Sacha Fisher SMOC F 1975 01:01:27 918
16 Claire Selby DVO F 1972 01:02:35 907
17 Freya Askham SMOC F 1974 01:02:36 907
18 Rachel Hopkins LOK F 1964 01:03:37 897
19 Camilla Darwin WAOC F 1969 01:03:59 894
20 Nicola Morris BOK F 1976 01:04:06 893
21 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:04:17 891
22 Fiona O'Brien KerryO F 1970 01:06:34
23 Pauline Sinclair TVOC F 1974 01:07:37 859
24 Katherine Hunter ECKO F 1973 01:09:41 840
25 Jennifer Liston RAFO F 1972 01:10:50 829
26 Lynn Easton CLYDE F 1971 01:14:40 792
27 Annika Greenwood BKO F 1971 01:15:10 788
28 Jane Blackford BADO F 1969 01:15:37 783
29 Sue Garside WCH F 1976 01:22:59 713
30 Tanja Dalheimer VIKING F 1970 01:23:27
31 Rebecca Jackson DEVON F 1975 01:24:22 700
32 Andrea Gook BADO F 1969 01:25:12 692
33 Angie Hinshelwood WAOC F 1971 01:27:09 674
34 Jane Holcombe BOK F 1970 01:27:29 671
35 Ruth Harris DEE F 1969 01:27:56 666
36 Tracy Freer KERNO F 1972 01:32:31 623
37 Karen Bedwell DVO F 1969 01:36:33 585
38 Louisa Kippin TVOC F 1969 01:46:22 491
39 Georgina Blair DVO F 1976 02:12:34 243
- Veronica Barette SOC F 1973 00:55:06
Showing results 1 - 40 of 40