Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (Day 3), 31/03/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/jk2013/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge Course 28 (M10B,W10B) (length: 1.9km, climb: 30m, 12 controls)
Other courses: Badge Course 1 | UKOL Badge Course 2 | Badge Course 3 | Badge Course 4 | Course Badge 5 (M20L,M18L,M21S,W21L) | Badge Course 6 | Badge Course 7 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 8 (M20L,M18L,M21S,W21L) | Badge Course 9 | Badge Course 10 | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 12 (W35S,W40S) | Badge Course 13 | Course 14 | Course 15 | Badge Course 16 (M14A,M16B) | Badge Course 17 (W14A,W16B) | Badge Course 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 19 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 20 (M10B,W10B) | Course 21 | Course 22 | Course 23 | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Badge Course 26 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 27 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Course 29 | Course 30

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 John Hatton BKO M 2002 00:13:24
2 Euan Tryner SYO M 2004 00:13:47
3 Elizabeth Horsler WIM F 2003 00:14:33
4 Robin Purves FVO M 2004 00:14:48
5 Daniel +1 Flower 00:16:09
6 Fergus +1 Sweeting BKO 00:16:23
7 Ben Gostick HH M 2005 00:16:30
8 Vlad Lutsenko CIG 00:16:32
9 Arthur Mitchell HOC M 2006 00:17:05
10 Maesh Lofue EPOC 00:17:10
11 William Chandler LOK M 2003 00:17:55
12 Ben Partridge SOS M 2005 00:18:01
13 Miia Roller JARFAL F 2004 00:18:02
14 Jasper Collyer GO M 2005 00:18:03
15 Adam Methven BKO M 2005 00:18:26
16 Carys Sharp TVOC F 2005 00:18:49
17 Fredrik Westlund KilsOK M 2005 00:18:58
18 Will Shardlow BOK M 2005 00:19:09
19 Benjamin Squire NOC M 2004 00:20:31
20 Vincent Townley SN M 2004 00:20:32
21 Alexandra Crawshaw SYO F 2005 00:20:46
22 Iris Macmillan ECKO F 2005 00:21:27
23 Jonathan Cunnane TVOC M 2005 00:21:38
24 Isak Holmgard KilsOK M 2005 00:22:30
25 Lina Uller KilsOK F 2006 00:22:35
26 Heather High SO 00:23:46
27 Anna Thorpe EPOC F 2004 00:24:18
28 Sarah Darley GO F 2005 00:24:39
29 Freya Milne BOK 00:25:01
30 Emma Van Dam HALO F 2004 00:25:41
31 Imogen Williams EPOC 00:27:45
32 Alida,Catrin Minty LOK 00:27:53
33 Jamie +1 Lightfoot SYO 00:29:00
34 Kirsten Robertson CLYDE F 2004 00:29:21
35 Oscar Sanderson NATO M 2008 00:31:09
36 James Hartman INT 00:32:03
37 Lily Collyer F 2002 00:32:33
38 Jacob Smith HALO 00:32:51
39 Daire O'Brien KerryO M 2005 00:34:03
40 Harriet Keenan DEVON 00:34:40
41 Anna Methven BKO F 2003 00:34:45
42 Paul Butterfield GEN M 2004 00:35:32
43 Lowri Thomas BKO 00:35:39
44 Hebe Darwin WAOC F 2007 00:37:18
45 Leila Nasatyr LOK 00:38:34
46 Sam,Ben,Tony Read IND 00:40:17
47 James & Morg Stevenson 00:41:23
48 Ali & Beth Broadest AIRE 00:41:51
49 Ewan Stevenson 00:42:22
50 Fiona Eades INT F 2004 00:42:29
51 Amy 00:44:58
52 Sophie, Amy, Georgina 00:45:43
53 Libby & Katy Hunshelwood WAOC 00:49:06
54 Laura Barrett SN F 2005 00:49:10
55 Jamie Waller 00:51:44
56 Aziz Nasatyr LOK 01:02:38
57 Tommy Rollins BAOC 01:03:32
58 Faith Robinson DEVON 01:14:51
- Tate Modica QO M 2004 00:17:48
- Ollie Miller QO M 2004 00:27:22
- Freya Tryner mp 00:53:12
Showing results 1 - 61 of 61