Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (Day 3), 31/03/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/jk2013/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge Course 8 (M20L,M18L,M21S,W21L) (length: 8.2km, climb: 225m, 22 controls)
Other courses: Badge Course 1 | UKOL Badge Course 2 | Badge Course 3 | Badge Course 4 | Course Badge 5 (M20L,M18L,M21S,W21L) | Badge Course 6 | Badge Course 7 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 9 | Badge Course 10 | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 12 (W35S,W40S) | Badge Course 13 | Course 14 | Course 15 | Badge Course 16 (M14A,M16B) | Badge Course 17 (W14A,W16B) | Badge Course 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 19 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 20 (M10B,W10B) | Course 21 | Course 22 | Course 23 | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Badge Course 26 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 27 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 28 (M10B,W10B) | Course 29 | Course 30

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Andrew Powell DVO M 1982 00:59:09 1229
2 Robert Farrington SYO M 1988 01:01:16 1218
3 Ashley Ambrose SYO M 1990 01:05:51 1194
4 Andrew Nash SOC M 1976 01:06:04 1192
5 Ian Hargreaves SOS M 1976 01:06:36 1190
6 Sam Giles SARUM M 1994 01:08:52 1178
7 Mark Burley MDOC M 1987 01:09:34 1174
8 Elspeth Ingleby SELOC F 1986 01:09:53 1172
9 Tom Hemingway WAOC M 1996 01:10:16 1170
10 Michelle Spillar WIM F 1979 01:11:40 1163
11 Svend Sonde Froshaug NSK 01:12:41
12 Chris Williamson SYO M 1987 01:12:44 1157
13 Charlotte Ward HALO F 1992 01:13:10 1155
14 Richard Cronin NGOC M 1989 01:15:05 1145
15 Jane Baldock BOK F 1982 01:15:46 1142
16 Andrew Sadler COBOC M 1989 01:18:22 1128
17 Jonathan Cronk WAOC M 1992 01:18:40 1126
18 Peter Gardner INT M 1985 01:18:41 1126
19 Joshua Cooper EBOR M 1994 01:19:08 1124
20 Joss Knight DEVON M 1995 01:19:58 1119
21 Erlend Engzelius Gylver ASK M 1994 01:20:34
22 Zuzka Windsor DRONGO F 1992 01:20:46 1115
23 Malachy Buck LOC M 1995 01:21:59 1109
24 Clare Baker CLOK F 1980 01:22:07 1108
25 Andy Marr OD M 1983 01:22:11 1108
26 Brian Armstrong FERMO M 1989 01:22:16 1107
27 Erlend Isachsen ASK M 1994 01:23:21
28 Aiden Ellmers SLOW M 1987 01:23:48
29 Rose Burden AIRE F 1985 01:24:46 1094
30 Stuart Lewis SWOC M 1996 01:26:00 1088
31 Ben Windsor DRONGO M 1990 01:26:40 1084
32 Elin Krogstad LOL F 1988 01:27:00
33 Kath Atkins HOC F 1981 01:27:03 1082
34 Matthew Haynes WAOC M 1995 01:27:07 1082
35 Lindsay McMillan EPOC F 1981 01:28:36 1074
36 Leonie Brown LOK F 1982 01:31:59 1056
37 Kitty Bray SBOC F 1989 01:32:16 1055
38 Jo Pickering WIM F 1988 01:32:27 1054
39 John Lugton GO M 1989 01:32:27 1054
40 Chris Lambert SYO M 1991 01:32:40 1053
41 Blanka Collis TVOC F 1982 01:33:36 1048
42 William Parkinson NOC M 1996 01:34:18 1044
43 Sindre Eng.. Gylver ASK M 1994 01:34:32
44 James Avis BOF M 1995 01:35:33 1038
45 Will Drewe CLARO M 1981 01:35:37 1037
46 Barney Huthwaite SARUM M 1996 01:35:57 1036
47 Hanna Tuomisto TP F 1982 01:36:39
48 emily wood AIRE F 1992 01:37:01 1030
49 Fredrik Danielsen ILTyrv M 1992 01:39:27
50 Thomas Meehan NWOC M 1995 01:39:56 1015
51 Nina Tant SOS F 1988 01:39:59 1014
52 Cameron Davies BOK M 1995 01:40:14 1013
53 Mark Goodhead DVO M 1995 01:40:43 1011
54 Odd Kasper Ekre IØOK M 1996 01:40:46
55 Simon Poole TVOC M 1987 01:40:59 1009
56 Paolo Mutterle ERBOV M 1981 01:44:09
57 Laura Parkes HH F 1992 01:44:34 990
58 Katie McInnes MDOC F 1987 01:44:41 990
59 Marit Isachsen ASK F 1988 01:44:48
60 Christopher Garrett DEVON M 1995 01:46:09 982
61 Christopher Dalton TVOC M 1995 01:46:57 978
62 William Pickles WRE M 1995 01:49:48 963
63 Caroline Gay BOK F 1979 01:52:51 947
64 Barnaby Warren NN M 1996 01:53:46 942
65 Stephen Mallison WIM M 1980 01:55:36 932
66 James Crickmore WSX M 1993 01:57:21 923
67 Jessica Milne BOK F 1992 02:00:22 907
68 Christine O'Donovan COC F 1990 02:04:53
69 Andrew Tyrrell BKO M 1983 02:05:09 882
70 Daniel Allinson TVOC M 1991 02:05:42 879
71 Chris Beasant GRAMP M 1990 02:09:28 859
72 David Eastwood NOR M 1985 02:10:51 852
73 Tim Smith SLOW M 1979 02:11:36 848
74 Andrew Stimson NN M 1981 02:12:16 845
75 Daniel Kimberley DVO M 1987 02:18:46 811
76 Anna Elovaara-Salmi HS F 1980 02:25:22
77 Elizabeth Sreeves NWO F 1992 02:31:06 746
78 Patrick Baxter LVO M 1988 02:31:30 744
- Vanessa McMillan HH F 1985 02:03:52
Showing results 1 - 79 of 79