Results

Achievements at
orienteering events

British Orienteering Championships (UKOL9), 04/05/2013

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Badge Course 18 (W45L,M45S) (length: 7.2km, climb: 260m, 12 controls)
Other courses: UKOL Badge Course 1 (M21E) | UKOL Badge Course 2 (W21) | UKOL Badge Course 3 (M18,M20) | UKOL Badge Course 4 (W18E,W20E) | Course Badge 5 (M20L,M18L,M21S,W21L) | UKOL Badge Course 6 (M35L) | UKOL Badge Course 7 (M40L) | Badge Course 8 (M20L,M18L,M21S,W21L) | UKOL Badge Course 9 (W35,W40) | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 12 (W35S,W40S) | UKOL Badge Course 13 (M45L) | UKOL Badge Course 14 (M50L) | UKOL Badge Course 15 (M55L) | UKOL Badge Course 16 (M60L) | UKOL Badge Course 17 (M16A) | UKOL Badge Course 19 (W50,M65) | UKOL Badge Course 20 (W55L,M55S) | UKOL Badge Course 21 (W60,W65,M70) | UKOL Badge Course 22 (M75L,M80,M85,M65S,W70L,W20S,W18S,W21V,W45S,W50S) | UKOL Badge Course 23 (M70S,M75S,W75,W80,W85,W55S,W60S,W65S,W70S) | UKOL Badge Course 24 (W16) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Badge Course 26 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 27 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 28 (M10B,W10B) | Course 29 | Course 30 | Course 31

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jenny Peel SYO F 1968 00:55:58 1158
2 Sarah Dunn MAROC F 1968 00:59:27 1132
3 Lorna Eades INT F 1967 01:00:52 1121
4 Alistair Tinto EPOC M 1966 01:00:57 1121
5 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 01:01:50 1114
6 Jane Ackland INT F 1964 01:01:54 1113
7 Lesley Ross OD F 1966 01:04:05 1097
8 Sue Bett SN F 1967 01:04:34 1093
9 Sal Chaffey DVO F 1965 01:05:15 1088
10 Sara Campbell DEE F 1965 01:05:23 1087
11 Melanie Slade SN F 1968 01:06:12 1081
12 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:06:28 1079
13 Lucy Galloway INT F 1966 01:06:33 1078
14 Simon Bevan SOC M 1965 01:07:04 1074
15 Marsela McLeod INVOC F 1964 01:07:21 1072
16 Julia Jarvis SO F 1968 01:07:30 1071
17 Susan Skinner WCOC F 1964 01:07:47 1069
18 Nick Silk SWOC M 1966 01:08:37 1062
19 Woo Allen BAOC F 1965 01:08:52 1060
20 Tessa Stone QO F 1966 01:09:46 1054
21 Rachel Pocock WAOC F 1967 01:10:00 1052
22 Martin Kensett SN M 1966 01:10:45 1046
23 Andrew French WIM M 1965 01:11:18 1042
24 Kate Brett BAOC F 1965 01:12:11 1035
25 Jon Magee SN M 1964 01:12:44 1031
26 Annemieke Silk SWOC F 1967 01:13:27 1026
27 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:15:15 1012
28 Liz Phillips OD F 1964 01:15:40 1009
29 Rory Percival HH M 1964 01:16:15 1004
30 Paul Van Dam HALO M 1965 01:16:32 1002
31 Gillian Edgar HAVOC F 1966 01:17:48 992
32 Deb Murrell SROC F 1966 01:18:08 990
33 Karen French WIM F 1967 01:18:09 990
34 Sarah Bayliss WRE F 1968 01:18:38 986
35 Jane McCann MDOC F 1966 01:18:54 984
36 Maire Convery HH F 1967 01:19:38 978
37 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:19:55 976
38 Anthony Walker TVOC M 1965 01:20:10 974
39 Johanna Cleary LOC F 1964 01:20:16 974
40 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 01:20:24 973
41 Jessica Stanfield SOC F 1964 01:21:01 968
42 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:21:48 962
43 Louise Walker SUFFOC F 1965 01:22:41 955
44 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:24:54 938
45 Zsolt Podolyak SN M 1968 01:25:09 937
46 Tom Todd INVOC M 1965 01:26:43 925
47 Sue Carter SLOW F 1967 01:29:50 901
48 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 01:38:39 834
49 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:39:09 830
50 Iain Phillips LEI M 1967 01:42:14 807
51 Victoria Robb SLOW F 1968 01:43:27 797
52 Carolyn Rigby CLOK F 1966 01:44:42 788
53 Jill Emmerson OD F 1964 01:44:53 786
54 Alison Smith TVOC F 1964 01:45:49 779
55 Jon Darley GO M 1966 01:47:38 766
56 Nicky Masson MV F 1964 01:54:33 713
57 Marcus Bateman SN M 1965 01:55:01 709
58 Jillian Devine SOC F 1965 01:55:20 707
59 Clare Lines SO F 1965 01:56:07 701
60 Casey Foulkes SLOW F 1965 01:59:31 675
61 Claire Leitch SO F 1965 01:59:35 675
62 John Marsh SO M 1967 02:21:13 510
63 Ian Lowles WCOC M 1965 02:29:54 444
64 Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 02:52:00 276
Showing results 1 - 64 of 64