Results

Achievements at
orienteering events

White Rose Individual - 1, 24/08/2013

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 4km, climb: 205m, 17 controls)
Other courses: Black | Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Long Orange | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Carl Edmonds LOC M 1993 00:36:46 1282
2 John Duckworth DVO M 1966 00:38:05 1273
3 Simon Bradbury LEI M 1994 00:38:25 1271
4 Clive Hallett BOK M 1963 00:38:38 1269
5 Charlie Adams SYO M 1964 00:39:40 1262
6 Rowan Capper LOC M 1996 00:40:11 1258
7 Heather Roome SROC F 1983 00:40:22 1256
8 Matthew Cox LEI M 1995 00:40:48 1253
9 Mark Chapman SYO M 1968 00:40:57
10 Christopher MacKenzie CLOK M 1993 00:41:19 1249
11 Chris Owens DEE M 1994 00:41:43 1246
12 Paul Taylor SYO M 1965 00:42:06 1243
13 Barnaby Warren NN M 1996 00:43:17 1236
14 Kenny Leitch SO M 1964 00:43:26 1235
15 Craig Blackford BADO M 1968 00:45:10 1223
16 Martin Skinner WCOC M 1964 00:45:45 1219
17 Andrew Hartley NGOC M 1988 00:46:05 1217
18 Barney Broatch M 1996 00:46:12 1216
19 Zachary Field SHUOC M 1995 00:46:13 1216
20 Dai Bedwell DVO M 1967 00:46:46 1211
21 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:46:57 1208
22 Neil Speers DFOK M 1966 00:47:57 1201
23 Steve Dempsey MDOC M 1963 00:48:11 1200
24 Chris Hooker SO M 1961 00:48:17 1199
25 Alice Rigby CLOK F 1997 00:48:43 1196
26 Jake Field SYO M 1996 00:49:12 1192
27 Charles Mayes CLOK M 1966 00:49:17 1192
28 Joshua Cooper EBOR M 1994 00:49:25 1191
29 Kath Broatch ERYRI F 1964 00:51:01 1179
30 Lee Beavers AIRE M 1979 00:51:04 1179
31 Andrew Bradley WCOC M 1963 00:52:17 1170
32 Helen Hanstock BOK F 1989 00:53:17 1163
33 Chris Lambert SYO M 1991 00:55:13 1150
34 Neil Hunter CLOK M 1960 00:55:39 1147
35 Rob Bailey CLOK M 1959 00:55:44 1146
36 Lev Chechik OUOC M 1995 00:56:19 1142
37 Emily Wood AIRE F 1992 00:56:23 1142
38 Pete Owens DEE M 1960 00:56:26 1141
39 George Hare NATO M 1964 00:56:42 1139
40 Cerys Jones AIRE F 1993 00:56:44 1139
41 David Cronk WAOC M 1960 00:57:03 1136
42 David Vincent DVO M 1961 00:58:46 1123
43 John Ward NOR M 1968 01:01:09 1107
44 Carol White AIRE F 1987 01:01:15 1106
45 Stuart Hanstock BOK M 1994 01:01:29 1105
46 Paul Goodhead DVO M 1961 01:01:57 1101
47 Mark Webster NOC M 1965 01:02:21 1099
48 Martyn Dean CLOK M 1959 01:03:01 1094
49 Stuart Fraser EBOR M 1990 01:03:18 1093
50 Mark Collins DFOK M 1960 01:03:20 1092
51 Robert Minto Indiana Crossroads O M 1968 01:03:37
52 Sam Wood BOF M 1995 01:04:16 1086
53 Kirsten Gerrard SARUM F 1986 01:04:24 1085
54 Andrew Clark EBOR M 1961 01:05:28 1077
55 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 01:06:21 1070
56 Peter Avis AIRE M 1963 01:07:15 1063
57 Duncan Conway LOC M 1967 01:07:18 1063
58 Robin Bourne WAOC M 1962 01:07:24 1062
59 Wayne Byrne RAFO M 1980 01:07:46 1060
60 Richard Rigby CLOK M 1966 01:08:50 1052
61 Chris Poole TVOC M 1961 01:09:04 1050
62 Roger Williams SO M 1960 01:09:08 1050
63 Tim Donovan LOC M 1962 01:09:19 1048
64 Richard Leake LEI M 1966 01:11:07 1035
65 David Cooper WAOC M 1963 01:13:39 1017
66 James Hartley NGOC M 1988 01:14:02 1014
67 Jonathan Gilbert NOR M 1959 01:21:24 962
68 Katharina Uberschar SLOW F 1983 01:23:02 950
69 Andrew Ridgway NOC M 1962 01:23:19 948
70 David Hodson HH M 1964 01:23:36 946
71 Paul Hudson NOC M 1962 01:23:55 943
72 Laurence Snowden SWOC M 1968 01:26:42
73 Mark Goodhead DVO M 1995 01:32:23 880
74 Samuel Taunton NGOC M 1986 01:33:26 873
75 Keith Willdig OD M 1949 01:44:32 797
76 Bob Steeper EPOC M 1963 01:56:48 705
Showing results 1 - 76 of 76