Results

Achievements at
orienteering events

White Rose Individual - 2 & YHOA Superleague, 25/08/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at eborienteers.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 5km, climb: 300m, 16 controls)
Other courses: Black | Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Long Orange | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Carl Edmonds LOC M 1993 00:52:31 1287
2 Charlie Adams SYO M 1964 00:52:36 1286
3 Clive Hallett BOK M 1963 00:53:10 1282
4 Zachary Field SHUOC M 1995 00:54:23 1277
5 John Duckworth DVO M 1966 00:55:21 1273
6 Mark Chapman SYO M 1968 00:56:55
7 Christopher MacKenzie CLOK M 1993 00:58:14 1256
8 Simon Bradbury LEI M 1994 00:58:33 1255
9 Heather Roome SROC F 1983 00:59:04 1252
10 Jake Field SYO M 1996 00:59:24 1250
11 Charles Mayes CLOK M 1966 01:02:03 1237
12 Lee Beavers AIRE M 1979 01:04:09 1227
13 Paul Taylor SYO M 1965 01:04:43 1223
14 Dai Bedwell DVO M 1967 01:04:54 1223
15 Steve Dempsey MDOC M 1963 01:06:18 1215
16 Kenny Leitch SO M 1964 01:06:19 1215
17 Helen Hanstock BOK F 1989 01:06:41 1212
18 Mark Collins DFOK M 1960 01:07:07 1209
19 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 01:08:12 1203
20 Rowan Capper LOC M 1996 01:08:13 1203
21 Martin Skinner WCOC M 1964 01:09:42 1195
22 Barnaby Warren NN M 1996 01:11:55 1183
23 Alice Rigby CLOK F 1997 01:12:04 1182
24 Joshua Cooper EBOR M 1994 01:12:10 1182
25 Kath Broatch ERYRI F 1964 01:12:24 1181
26 Andrew Bradley WCOC M 1963 01:12:45 1179
27 Barney Broatch M 1996 01:12:58 1178
28 Neil Speers DFOK M 1966 01:13:54 1173
29 Mark Goodhead DVO M 1995 01:15:09 1166
30 Cerys Jones AIRE F 1993 01:15:18 1165
31 Chris Hooker SO M 1961 01:16:02 1161
32 Lev Chechik OUOC M 1995 01:17:04 1157
33 Rob Bailey CLOK M 1959 01:17:48 1153
34 Craig Blackford BADO M 1968 01:18:38 1148
35 David Cooper WAOC M 1963 01:20:22 1139
36 David Cronk WAOC M 1960 01:22:00 1129
37 Matthew Cox LEI M 1995 01:22:32 1127
38 Aleksandrs Ivanovs OD M 1980 01:23:30 1121
39 David Vincent DVO M 1961 01:24:41 1115
40 George Hare NATO M 1964 01:26:25 1107
41 Richard Leake LEI M 1966 01:27:38 1100
42 Andrew Hartley NGOC M 1988 01:29:05 1094
43 Stuart Hanstock BOK M 1994 01:30:48 1084
44 Martyn Dean CLOK M 1959 01:31:20 1082
45 Chris Lambert SYO M 1991 01:31:52 1079
46 Mark Webster NOC M 1965 01:32:16 1077
47 Wayne Byrne RAFO M 1980 01:33:34 1069
48 Pete Owens DEE M 1960 01:34:39 1063
49 Andrew Ridgway NOC M 1962 01:34:47 1062
50 Roger Williams SO M 1960 01:35:08 1060
51 Peter Avis AIRE M 1963 01:36:22 1054
52 James Avis AIRE M 1995 01:36:33 1053
53 Chris Poole TVOC M 1961 01:37:54 1046
54 Andrew Clark EBOR M 1961 01:38:50 1041
55 Robert Minto Indiana Crossroads O M 1968 01:39:19
56 Jonathan Gilbert NOR M 1959 01:40:34 1032
57 Carol White AIRE F 1987 01:41:08 1029
58 Robin Bourne WAOC M 1962 01:45:09 1007
59 Richard Rigby CLOK M 1966 01:46:49 998
60 Tim Donovan LOC M 1962 01:47:07 996
61 Duncan Conway LOC M 1967 01:47:12 996
62 David Hodson HH M 1964 01:49:28 984
63 John Ward NOR M 1968 01:51:06 975
64 Samuel Taunton NGOC M 1986 01:57:41 940
65 M Foxwell BKO M 1968 01:57:42 940
66 Paul Goodhead DVO M 1961 02:09:37 874
67 Phill Newton CLOK M 1968 02:26:33 787
68 Bob Steeper EPOC M 1963 02:51:20 654
- Paul Hudson NOC M 1962 00:23:51
- Sam Wood BOF M 1995 00:33:35
- Emily Wood AIRE F 1992 00:47:31
- James Hartley NGOC M 1988 01:22:10
Showing results 1 - 72 of 72