Results

Achievements at
orienteering events

Dales Weekend Day 1, 14/09/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.aire.org.uk/events/archiveresults/2013/2013-09-14_Dales_Weekend/event_home_combo.asp

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.625km, climb: 210m, 13 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alistair Wood AIRE M 1952 00:49:58 1279
2 Matthew Fellbaum EUOC M 1998 00:52:08
3 Ian Ditchfield MV M 1956 00:54:59 1233
4 Neil Harvatt HALO M 1956 00:56:47 1216
5 Ruaridh Mon-Williams AIRE M 1998 00:57:03
6 Tony Udris SYO M 1969 00:57:25 1208
7 Neill Barton MDOC M 1992 00:57:43
8 John Britton MDOC M 1951 00:58:34 1197
9 Mike Smithard DEE M 1949 00:58:55 1193
10 Noah Howlett LOC M 1998 00:59:30
11 Richard Payne EPOC M 1950 00:59:39 1186
12 Rose Schorah NOC F 1987 00:59:49 1185
13 John Franklin SYO M 1951 01:00:31 1178
14 Vicky Thornton FVO F 1961 01:00:49 1175
15 Peter Jones AIRE M 1956 01:00:58 1174
16 Andy Thornton MDOC M 1960 01:01:39 1167
17 Nick Campbell DEE M 1957 01:01:50 1165
18 Mark Glaisher SAX M 1951 01:01:50 1165
19 Alistair Tinto EPOC M 1966 01:02:34 1159
20 Howard Sawyer AIRE M 1954 01:02:55 1156
21 Martyn Roome SROC M 1952 01:04:17 1143
22 Mike Godfree DVO M 1949 01:04:18 1143
23 Nicholas Pugh SOS M 1951 01:04:56 1136
24 Jamie Hoyle PFO M 1997 01:05:32 1130
25 Derek Allison LOC M 1957 01:05:43 1128
26 Sam Wood BOF M 1995 01:06:25 1121
27 Matthew Cochrane SROC M 1954 01:07:03 1115
28 Derek Fryer LOC M 1954 01:07:24 1112
29 Paul Wright PFO M 1961 01:07:34 1110
30 Vicky Tucker CLOK F 1974 01:08:24 1103
31 David Shelley AIRE M 1952 01:08:31 1102
32 Jeff Harris EBOR M 1955 01:09:25 1095
33 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 01:10:12 1087
34 Matthew Tinker IND M 1992 01:12:00
35 Katherine Hampshire NN F 1969 01:12:04 1068
36 Stephen Bingham MDOC M 1958 01:13:08 1058
37 Diane Mayes CLOK F 1972 01:15:16 1038
38 David Rose PFO M 1950 01:16:02 1031
39 Sharron Richardson WRE F 1972 01:17:15 1019
40 David Thomas SYO M 1958 01:17:42 1014
41 Keith Willdig OD M 1949 01:17:45 1014
42 Stephen Searle NOR M 1951 01:17:59 1012
43 Helen Lloyd NOR F 1959 01:18:54 1002
44 Jane McCann MDOC F 1966 01:21:07 982
45 Rod Postlethwaite WRE M 1954 01:21:08 981
46 Marie Gibbs AIRE F 1975 01:22:03 974
47 Bob Steeper EPOC M 1963 01:23:50 957
48 Andrew Payne DEE M 1951 01:25:21 941
49 Simon Brook EBOR M 1956 01:27:09 923
50 Henk Van Rossum AIRE M 1953 01:29:33
51 Tracey Barker SOS F 1968 01:32:09 874
52 Ian Gilliver MDOC M 1951 01:37:42 822
53 William Dehany CLOK M 1953 01:44:26 758
54 Stephen Round SELOC M 1951 01:47:06 733
Showing results 1 - 54 of 54