Results

Achievements at
orienteering events

Welsh 6 day CROESO day 1 , 22/07/2012

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at croesomultiday.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 3 (M21L) (length: 7.3km, climb: 295m, 21 controls)
Other courses: Badge 1 (M21E) | Badge 2 (W21E) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 9 (M55L,M60L) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22 | 23 | 24


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Charlie Adams SYO M 1964 00:56:48 1275
2 Steven Linton NWOC M 1966 01:00:25 1259
3 John Duckworth DVO M 1966 01:00:34 1258
4 Eoin McCullough 3ROC M 1994 01:01:23
5 Christoph Hutzli OL Regio Wil M 1966 01:01:24
6 Niklas Bratt OK Orion M 1967 01:02:05
7 Phil Scarf EPOC M 1963 01:02:40 1248
8 Florence Haines BOF F 1994 01:02:58 1247
9 Clive Hallett BOK M 1963 01:03:15 1246
10 Nigel Bunn TVOC M 1964 01:04:04 1242
11 Robin Galloway INT M 1966 01:04:43 1239
12 Jack Millar LVO M 1994 01:05:11 1237
13 Mark Stephens LVO M 1994 01:05:40 1234
14 Riina Kuuselo OD F 1978 01:06:04 1233
15 Yvette Baker Wellington OC F 1967 01:06:05
16 David Peel SYO M 1966 01:07:13 1227
17 Zachary Field SHUOC M 1995 01:08:46 1220
18 Jon Brooke WSX M 1966 01:09:23 1217
19 Adrian Puntschart OLG Chur M 1962 01:09:59
20 Barbora Krejcikova WIT F 1985 01:11:27
21 Simon Bradbury LEI M 1994 01:12:04 1205
22 David Lawson OD M 1963 01:12:37 1202
23 Alan Irving WCOC M 1967 01:13:37 1198
24 Petter Loe Notodden o-lag M 1964 01:13:40
25 Jon Hateley DEE M 1963 01:13:48 1197
26 Tony Burton MV M 1964 01:13:55 1197
27 Clive Richardson WRE M 1966 01:14:25 1194
28 Sam Mitchell SBOC M 1995 01:14:32 1194
29 Marcel Ruppenthal OLG Chur M 1965 01:15:15
30 Charles Mayes CLOK M 1966 01:15:29 1189
31 Neil Simson Toohey Forest OC M 1967 01:16:15
32 Tobias Wolf BUS M 1965 01:17:34
33 Kirill Gorev GAIS M 1963 01:18:37
34 Thomas Jaeggi OLG Biberist SO M 1967 01:18:52
35 James Ross COMA M 1963 01:19:27
36 Mark Purkis EUOC M 1995 01:19:41 1170
37 Simon Errington HH M 1963 01:19:43 1170
38 Iain Bell DEE M 1963 01:19:45 1170
39 Callum Roberts MAROC M 1995 01:20:27 1166
40 Brendan Delaney DFO M 1963 01:20:33
41 Paul McMillan MAROC M 1964 01:21:23 1162
42 Peter Chapman SO M 1964 01:21:40 1161
43 Alexander Lines SO M 1995 01:21:52 1160
44 Tony Callow WRE M 1966 01:21:52 1160
45 Annika Ridell IF Thor F 1972 01:22:13
46 Gareth Yardley GRAMP M 1966 01:22:28 1157
47 Hege Holth Johannessen NTNUI F 1984 01:22:42
48 Niall McCarthy Bishopstown Orientee M 1995 01:23:23
49 Tim Wiegand SYO M 1967 01:23:30 1152
50 Paul Caban INT M 1964 01:23:32 1152
51 Lindsay McMillan HOC F 1981 01:24:19 1149
52 Figuiere Pascal Givry SO M 1966 01:24:22
53 Richard Sharp TVOC M 1964 01:24:31 1148
54 Figuiere Romain Givry SO M 1995 01:25:33
55 Chris Turner WIM M 1963 01:25:42 1142
56 Bernard Goubau CO Pégase M 1954 01:26:27
57 Dean Field HALO M 1963 01:26:33 1138
58 Alan Hickling SAX M 1964 01:27:40 1133
59 Marie Krejcikova WIT F 1992 01:27:51
60 Heini Saarimäki Angelniemen Ankkuri F 1987 01:27:58
61 Pam James OANS F 1966 01:28:55
62 Rebecca Reischuk FUNDI-O F 1986 01:29:07
63 Eva Adamová Brno-Prague F 1987 01:29:10
64 Rupert Hornby MOR M 1964 01:29:15 1126
65 Robert Lines SO M 1965 01:29:18 1126
66 Martin Skinner WCOC M 1964 01:29:46 1124
67 Fabian Näf OLG Cordoba M 1994 01:30:29
68 Ian Geldof Hamok M 1995 01:31:26
69 Duncan Conway LOC M 1967 01:33:14 1108
70 Klas Nilsson ULU`S REISEWELT M 1964 01:33:14
71 Kitty Bray SN F 1989 01:33:15 1108
72 Janeta Turka TUS Karlsruhe-Rüppür F 1987 01:33:16
73 Stuart Rees MWOC M 1963 01:33:39 1106
74 Jenny Williamson ERYRI F 1983 01:34:06 1104
75 Sanni Lepola OK ORIENT F 1990 01:34:23
76 Hana Najmanova Brno-Prague F 1985 01:35:09
77 John Worth LEI M 1965 01:35:14 1099
78 Kath Broatch ERYRI F 1964 01:36:09 1094
79 Mike Long AJAX M 1962 01:37:31
80 Sarah Haines AIRE F 1959 01:38:23 1084
81 Zdenek Precek OK Sparta Praha M 1952 01:38:41
82 Clive Thomas MWOC M 1966 01:39:34 1079
83 Andy Allen DEE M 1965 01:39:41 1078
84 Trevor Hindle MDOC M 1964 01:39:45 1078
85 Charles Gook BADO M 1967 01:39:55 1077
86 Luca Nembrini C.O. AGET Lugano M 1995 01:40:11
87 Elizabeth Hughes DEE F 01:41:59
88 Zora Jelinkova PGP F 1988 01:42:24
89 Flavia Näf OLG Cordoba F 1991 01:43:33
90 Ian Buxton TVOC M 1965 01:43:44 1059
91 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 01:43:51 1059
92 Mark Webster NOC M 1965 01:43:57 1058
93 Rasa Ivanauskaite OK Azuolas F 1979 01:45:20
94 James Ian Hayward BOK M 1963 01:47:18 1043
95 Joanne Pickering WIM F 1988 01:48:00 1040
96 Sarka Jelinkova PGP F 1991 01:48:08
97 Julian Warren NN M 1963 01:48:19 1038
98 Andy Rimes QO M 1963 01:48:42 1037
99 Simon Hayward DEVON M 1995 01:49:32 1033
100 Mike Musters WCH M 1965 01:50:20 1029
101 Jeanne Gaudin O53 F 1983 01:50:30
102 Richard Hill DEE M 1965 01:51:43 1023
103 Peter Garson POW M 1965 01:52:23
104 Christopher Garrett DEVON M 1995 01:55:23 1006
105 Patrick Jones SBOC M 1995 01:56:35 1000
106 David Cooper WAOC M 1963 02:00:15 984
107 Darren Baker DEE M 1967 02:19:53 893
108 Martin Bisceglia C.O. AGET Lugano M 1995 02:23:43
109 Penny Bickle EBOR F 1980 02:31:43 839
110 Anna Bonafini SLOW F 1989 02:31:45 839
111 Tony Smith DEVON M 1951 02:32:08 837
112 Claire Collins SN F 1982 02:36:56 815
113 Mathieu Carrie IND FRA M 1993 02:38:05
114 Laurent Carrie UMSCO 7709IF M 1963 02:44:03
115 Steve Edgar LEI M 1966 03:07:16 676
116 Susan Barley SBOC F 1979 03:49:53 480
- Claudia Buhler USV TU Dresden F 1990 01:31:40
- Rob Oldfield HH M 1966 02:17:46
- Ben Beresford NOC M 1995 01:01:41
- Hagen Nieke USV TU Dresden M 1963 01:15:15
- Stephen Reynolds SBOC M 1995 01:16:02
- Jørn Myrland Notodden o-lag M 1967 01:17:17
Showing results 1 - 122 of 122