Results

Achievements at
orienteering events

Welsh 6 day CROESO day 2, 23/07/2012

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.croesomultiday.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 3 (M21L) (length: 7.1km, climb: 250m, 24 controls)
Other courses: Badge 1 (M21E) | Badge 2 (W21E) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 9 (M55L,M60L) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22 | 23 | 24


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Clive Hallett BOK M 1963 00:45:39 1271
2 Christoph Hutzli OL Regio Wil M 1966 00:47:46
3 Niklas Bratt OK Orion M 1967 00:48:16
4 Steven Linton NWOC M 1966 00:48:22 1253
5 Charlie Adams SYO M 1964 00:49:02 1249
6 Phil Scarf EPOC M 1963 00:49:12 1248
7 Eoin McCullough 3ROC M 1994 00:49:39
8 Riina Kuuselo OD F 1978 00:49:59 1243
9 Robin Galloway INT M 1966 00:50:45 1238
10 Zachary Field SHUOC M 1995 00:50:53 1237
11 Heini Saarimäki Angelniemen Ankkuri F 1987 00:51:20
12 Callum Roberts MAROC M 1995 00:51:23 1233
13 Ben Beresford NOC M 1995 00:51:24 1233
14 John Duckworth DVO M 1966 00:51:33 1232
15 Jack Millar LVO M 1994 00:51:41 1232
16 Nigel Bunn TVOC M 1964 00:52:28 1226
17 David Peel SYO M 1966 00:53:17 1221
18 Mark Purkis EUOC M 1995 00:53:37 1219
19 Heidi Haapasalo Tampereen Pyrinto F 1971 00:54:03
20 Jon Brooke WSX M 1966 00:54:20 1214
21 Alexander Lines SO M 1995 00:55:05 1209
22 Dean Field HALO M 1963 00:55:17 1208
23 Laura Goy SYO F 1983 00:55:45 1205
24 Yvette Baker Wellington OC F 1967 00:55:58
25 Fabian Näf OLG Cordoba M 1994 00:55:59
26 Robert Campbell WAOC M 1966 00:56:06 1203
27 Mark Stephens LVO M 1994 00:56:07 1203
28 Petter Loe Notodden o-lag M 1964 00:56:07
29 Marcel Ruppenthal OLG Chur M 1965 00:56:45
30 Jon Hateley DEE M 1963 00:56:50 1198
31 Alan Irving WCOC M 1967 00:57:20 1195
32 Simon Bradbury LEI M 1994 00:57:29 1194
33 Sam Mitchell SBOC M 1995 00:58:33 1187
34 Adrian Puntschart OLG Chur M 1962 00:58:35
35 Charles Mayes CLOK M 1966 00:58:47 1185
36 Jørn Myrland Notodden o-lag M 1967 00:59:17
37 Niall McCarthy Bishopstown Orientee M 1995 00:59:43
38 Gareth Yardley GRAMP M 1966 00:59:59 1177
39 Charlie Jenkins SBOC M 1995 01:00:12 1176
40 Jenny Williamson ERYRI F 1983 01:00:14 1176
41 James Ross COMA M 1963 01:00:16
42 Annika Ridell IF Thor F 1972 01:00:47
43 Harry Millar LVO M 1995 01:01:08 1170
44 Hagen Nieke USV TU Dresden M 1963 01:01:31
45 Kirill Gorev GAIS M 1963 01:01:41
46 Thomas Jaeggi OLG Biberist SO M 1967 01:01:59
47 Paul McMillan MAROC M 1964 01:02:24 1162
48 David Lawson OD M 1963 01:02:41 1160
49 Neil Speers DFOK M 1966 01:02:42 1160
50 Tony Callow WRE M 1966 01:03:13 1156
51 Iain Bell DEE M 1963 01:03:15 1156
52 Paul Caban INT M 1964 01:03:34 1154
53 Trevor Hindle MDOC M 1964 01:03:44 1153
54 Ian Geldof Hamok M 1995 01:03:51
55 Martin Skinner WCOC M 1964 01:04:21 1149
56 Chris Turner WIM M 1963 01:04:30 1148
57 Hege Holth Johannessen NTNUI F 1984 01:04:33
58 Peter Chapman SO M 1964 01:04:47 1146
59 Martin Bisceglia C.O. AGET Lugano M 1995 01:04:48
60 Klas Nilsson ULU`S REISEWELT M 1964 01:04:49
61 Sanni Lepola OK ORIENT F 1990 01:05:23
62 Kath Broatch ERYRI F 1964 01:05:36 1141
63 Simon Errington HH M 1963 01:05:40 1140
64 Figuiere Romain Givry SO M 1995 01:07:00
65 Lindsay McMillan HOC F 1981 01:07:06 1131
66 David Cooper WAOC M 1963 01:07:09 1131
67 Barbora Krejcikova WIT F 1985 01:07:15
68 Figuiere Pascal Givry SO M 1966 01:07:16
69 Tony Burton MV M 1964 01:07:23 1129
70 Flavia Näf OLG Cordoba F 1991 01:07:31
71 Luca Nembrini C.O. AGET Lugano M 1995 01:07:49
72 Alan Hickling SAX M 1964 01:08:22 1123
73 John Worth LEI M 1965 01:09:03 1118
74 Brendan Delaney DFO M 1963 01:09:10
75 Janeta Turka TUS Karlsruhe-Rüppür F 1987 01:09:44
76 Sarah Haines AIRE F 1959 01:10:36 1108
77 Tobias Wolf BUS M 1965 01:10:46
78 Clive Thomas MWOC M 1966 01:11:13 1104
79 Tim Wiegand SYO M 1967 01:11:21 1103
80 Bernard Goubau CO Pégase M 1954 01:11:21
81 Ian Buxton TVOC M 1965 01:11:46 1101
82 Ian Hopkins WRE M 1966 01:12:16 1097
83 Rebecca Reischuk FUNDI-O F 1986 01:13:53
84 Christopher Garrett DEVON M 1995 01:14:14 1085
85 Zora Jelinkova PGP F 1988 01:14:17
86 Kitty Bray SN F 1989 01:14:27 1083
87 Duncan Conway LOC M 1967 01:14:39 1082
88 Richard Hill DEE M 1965 01:16:50 1068
89 James Ian Hayward BOK M 1963 01:16:57 1067
90 Marie Krejcikova WIT F 1992 01:17:18
91 Peter Kollenbach SC HELSA M 1966 01:17:18
92 Eva Adamová Brno-Prague F 1987 01:17:36
93 Robert Lines SO M 1965 01:17:59 1060
94 Patrick Jones SBOC M 1995 01:18:29 1057
95 Nick Silk SWOC M 1966 01:18:37 1056
96 Pam James OANS F 1966 01:19:09
97 Zdenek Precek OK Sparta Praha M 1952 01:19:21
98 Darren Baker DEE M 1967 01:19:46 1049
99 Mike Long AJAX M 1962 01:20:10
100 Rupert Hornby MOR M 1964 01:20:26 1044
101 Rasa Ivanauskaite OK Azuolas F 1979 01:21:22
102 James Cunnane TVOC M 1963 01:22:31 1031
103 Andy Rimes QO M 1963 01:22:36 1030
104 Charles Gook BADO M 1967 01:23:40 1023
105 Sarka Jelinkova PGP F 1991 01:24:21
106 Jeanne Gaudin O53 F 1983 01:24:40
107 Julian Warren NN M 1963 01:25:41 1010
108 Barry Jones SO M 1967 01:29:31 985
109 Joanne Pickering WIM F 1988 01:29:52 983
110 Mark Webster NOC M 1965 01:30:57 976
111 Simon Hayward DEVON M 1995 01:33:57 956
112 Anna Bonafini SLOW F 1989 01:42:58 898
113 Penny Bickle EBOR F 1980 01:43:38 893
114 Mathieu Carrie IND FRA M 1993 01:50:24
115 Steve Edgar LEI M 1966 01:55:06 819
116 Tony Smith DEVON M 1951 02:10:38 717
117 Rob Oldfield HH M 1966 02:29:40 593
- Neil Simson Toohey Forest OC M 1967 00:59:11
- Hana Najmanova Brno-Prague F 1985 01:20:39
- Stephen Reynolds SBOC M 1995 01:22:25
- Stuart Rees MWOC M 1963 01:23:34
- Laurent Carrie UMSCO 7709IF M 1963 01:52:17
Showing results 1 - 122 of 122