Results

Achievements at
orienteering events

Welsh 6 day CROESO day 5, 27/07/2012

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.croesomultiday.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 9 (M55L,M60L) (length: 5.4km, climb: 280m, 15 controls)
Other courses: Badge 1 (M21E) | Badge 2 (W21E) | Badge 3 (M21L) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22 | 23 | 24


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ben Hartman INT M 1969 00:42:42 1198
2 Hazel Dean FVO F 1963 00:46:57 1168
3 Cecilia Bratt OK Orion F 1966 00:47:38
4 Nick Howlett LOC M 1967 00:48:17 1158
5 Kilian Imhof OL Regio Wil M 1968 00:48:37
6 Andy Sykes DVO M 1965 00:49:46 1148
7 Ove Simosas OK ORIENT M 1964 00:50:17
8 Maik Kurr LG Ost M 1965 00:51:47
9 Juan Vila Ramiro FUNDI-O M 1970 00:51:59
10 Liselotte Freuler Thurgorienta F 1966 00:52:04
11 Ruth Humbel OLG Cordoba F 1957 00:52:05
12 John Ward NOR M 1968 00:53:28 1121
13 Ella Bowles DEVON F 1958 00:54:55 1111
14 Ian Howells RAFO M 1963 00:54:58 1110
15 Margaret Reynolds SBOC F 1961 00:55:58 1103
16 Magne Loee Notodden o-lag M 1964 00:56:24
17 Ian Hughes WCH M 1963 00:56:39 1098
18 Detlef Richter LVB Leipzig M 1965 00:57:02
19 Simon Bevan SOC M 1965 00:57:26 1092
20 David Dorling DFOK M 1972 00:57:38 1091
21 Matthias Boos OLV Luzern M 1965 00:58:05
22 Geoff Keenan DEVON M 1963 00:58:27 1085
23 Martin Burkhard OLG Cordoba M 1964 00:58:35
24 Christine Goulding BL F 1963 00:58:46 1083
25 Tessa Stone QO F 1966 00:58:51 1082
26 Jackie Scarf EPOC F 1962 00:58:56 1082
27 Jon Erik Kvarme Røyken O-lag M 1966 00:58:58
28 Alice Bedwell BOK F 1960 00:59:14 1080
29 Lesley Ross OD F 1966 00:59:19 1079
30 Peter Warland SOS M 1965 01:00:05 1073
31 Stuart Robertson TAY M 1966 01:00:25 1071
32 Elaine Gillies TAY F 1964 01:00:39 1069
33 Brett Green BAOC M 01:00:50
34 Renata Jirkova KOB Prostejov F 1965 01:01:16
35 David Shipley BAOC M 1970 01:01:17 1065
36 Lars Loe Notodden o-lag M 1967 01:02:37
37 Susan Skinner WCOC F 1964 01:02:48 1054
38 André Wirz OLG Basel M 1963 01:02:48
39 Duncan Milne BOK M 1966 01:02:58 1053
40 Robert Cranston RR M 1965 01:03:25 1049
41 Mark Jones LOC M 1965 01:03:32 1049
42 Lena Hermansson Göteborg Majorna OK F 1960 01:04:04
43 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:04:12 1044
44 Ian Lowles WCOC M 1965 01:04:15 1043
45 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:04:48 1040
46 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:04:52 1039
47 Susanna Lamminpää OK ORIENT F 1962 01:04:56
48 Sarah Howes SAX F 1959 01:04:57 1038
49 Ida Syversen Røyken O-lag F 1966 01:05:15
50 Julie Couch EPOC F 1958 01:05:17 1036
51 Andy Paterson CLYDE M 1967 01:05:20 1036
52 Nikolaus Adenstedt OK Gittis M 1965 01:05:43
53 Philip Jenkins SBOC M 1966 01:06:04 1030
54 Joyce Marshall AIRE F 1960 01:06:04 1030
55 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:06:23 1028
56 Lucy Galloway INT F 1966 01:06:38 1026
57 Anne Loever Stord Orientering F 1960 01:06:40
58 Jackie Chapman LOC F 1958 01:06:41 1026
59 Frances Cooper WAOC F 1964 01:07:03 1023
60 Kim Leslie WCOC F 1963 01:07:08 1023
61 Maggie Hateley DEE F 1963 01:07:09 1023
62 Elaine Sutton DEE F 1967 01:07:15 1022
63 Heather Fellbaum FVO F 1963 01:07:22 1021
64 Jon Darley GO M 1966 01:07:26 1021
65 Adrian Bailey HOC M 1966 01:07:39 1019
66 Matthias Lüdin OLG Basel M 1964 01:07:40
67 Roy McGregor SROC M 1966 01:07:52 1018
68 Jürgen Schubert LVB Leipzig M 1963 01:07:59
69 Andrew French WIM M 1965 01:08:10 1015
70 Greg Ehlen BAOC M 1964 01:08:12
71 Judith Wood PFO F 1962 01:08:16 1015
72 Woo Allen BAOC F 1965 01:08:25 1014
73 Heather Cairns LVO F 1964 01:08:49 1011
74 Jaana Eronen Pihkaniskat F 1963 01:08:50
75 Chris McLeod ESOC F 1960 01:09:26 1006
76 Mary O'Connell 3ROC F 1962 01:10:21
77 Daniel Roth OD M 1971 01:10:31 998
78 eunice carter MWOC F 1964 01:10:56 995
79 John Ellis ERYRI M 1966 01:11:37 991
80 Fraser Stephens SWOC M 1968 01:12:31 984
81 Janet Adams SYO F 1963 01:12:35 984
82 Sheila Braine QO F 1966 01:12:55 981
83 Brigitte Dersch-Kollenbach SC HELSA F 1966 01:13:03
84 Marianne Indergand-Erni ULU`S REISEWELT F 1963 01:13:10
85 Viktoria Herzfeld BUS F 1965 01:13:15
86 Sue Buxton TVOC F 1964 01:13:16 979
87 Mike Tyszka IND USA M 1966 01:13:31
88 Debby Warren NN F 1963 01:13:48 975
89 Nina Simosas OK ORIENT F 1965 01:14:03
90 Stuart Greening BAOC M 1965 01:14:13 972
91 Tessa Lewis SWOC F 1965 01:14:25 970
92 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:14:35 969
93 Janet Evans WCOC F 1961 01:14:44 968
94 Jane Lambert SO F 1960 01:15:05 966
95 David Pal WRE M 1966 01:15:29 963
96 Figuiere Valérie Givry SO F 1967 01:15:53
97 Ursula Williamson LEI F 1962 01:16:03 959
98 Nicola Brooke WSX F 1966 01:16:15 957
99 Jane Milne BOK F 1967 01:16:21 957
100 Barbara Keenan DEVON F 1966 01:16:36 955
101 Geraldine Chatfield Ugly Gully F 1958 01:16:51
102 Siri Klausen Ballerup OK F 1960 01:17:46
103 Jörg Ulver ULU`S REISEWELT M 1970 01:17:49
104 Isabelle Dermine Dauphine Orientation F 1962 01:19:46
105 Helen Rowlands GRAMP F 1966 01:19:57 931
106 Ian Weaver DEE M 1964 01:21:32 919
107 Susanne Maibach ULU`S REISEWELT F 1963 01:21:55
108 José Luis Rodríguez Súnico FUNDI-O M 1969 01:22:44
109 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 01:23:07 908
110 Helen Errington HH F 1961 01:23:35 905
111 Gill Adams AIRE F 1961 01:23:52 903
112 Jane Carcas INT F 1966 01:23:56 902
113 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:24:03 901
114 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 01:24:04 901
115 Mark Foxwell BKO M 1964 01:24:05 901
116 Alison Smith TVOC F 1964 01:25:00 894
117 Adele Newall KERNO F 1961 01:25:26 891
118 Anne Tynegate BADO F 1961 01:25:36 890
119 Catherine Hill DEE F 1966 01:26:10 886
120 Marie Roberts MDOC F 1958 01:26:29 884
121 Louise Sylva DFOK F 1964 01:27:53 874
122 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:28:00 873
123 Caroline Brammer DEE F 1967 01:28:35 869
124 Gill Harrington SYO F 1958 01:29:13 864
125 Julie Webster NOC F 1964 01:29:48 860
126 Helen Lloyd NOR F 1959 01:30:00 858
127 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:30:33 855
128 Sue Gard QO F 1948 01:32:54 838
129 Gwen Tanner BOK F 1960 01:33:13 835
130 Rachel Davis DVO F 1965 01:33:17 835
131 Richard Jones SWOC M 1967 01:34:32 826
132 Judy Barclay FUNDI-O F 1960 01:36:58
133 Marianne Berrard CO2 Dieulefit F 1966 01:37:11
134 Clare Lines SO F 1965 01:37:56 801
135 Sarah Jenkins SBOC F 1963 01:38:05 800
136 Ian Milne BOK M 1961 01:38:56 794
137 Helen Livesey LOC F 1964 01:39:57 787
138 Helen Powell BOK F 1954 01:40:05 786
139 Isla Mathieson CLOK F 1965 01:40:08 786
140 Stephanie Milne BOK F 1959 01:40:10 785
141 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:40:41 782
142 Nada Zavadilová OK Sparta Praha F 1954 01:40:59
143 Carol Burnapp ECKO F 1967 01:41:39 775
144 Erica Pilkinton LOG F 1963 01:41:42 774
145 Foxie Loxie WSX F 1959 01:42:07 771
146 Carol Taverner WIGHTO F 1959 01:43:23 762
147 Carolyn Dent BOK F 1962 01:44:19 756
148 Carmen Roig US St Egrève F 1957 01:44:48
149 John Brewer SROC M 1964 01:45:15 749
150 Richard Worrin BOK M 1971 01:48:08 728
151 Robin Stevens LOG M 1963 01:48:29 726
152 Birgit Buhler USV TU Dresden F 1961 01:49:25
153 Aileen McCarron LVO F 1965 01:51:59 701
154 Ellen Starling NGOC F 1958 01:52:20 698
155 Eleanor Taylor DEVON F 1959 01:56:55 665
- Joy Irvine DEE F 1958 01:09:47
- Marion Garson POW F 1964 01:49:42
- Caroline Potter BOK F 1962 03:12:45
Showing results 1 - 158 of 158