Results

Achievements at
orienteering events

Welsh 6 day CROESO day 6 urban race, 28/07/2012

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.croesomultiday.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 9 (M55L,M60L) (length: 4km, climb: 185m, 25 controls)
Other courses: Badge 1 (M21E) | Badge 2 (W21E) | Badge 3 (M21L) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22 | 23 | 24


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Detlef Richter LVB Leipzig M 1965 00:29:39
2 Cecilia Bratt OK Orion F 1966 00:29:56
3 Kilian Imhof OL Regio Wil M 1968 00:31:22
4 Nick Howlett LOC M 1967 00:31:43 1163
5 Maik Kurr LG Ost M 1965 00:32:42
6 Ian Howells RAFO M 1963 00:32:48 1146
7 David Dorling DFOK M 1972 00:32:51 1145
8 Liselotte Freuler Thurgorienta F 1966 00:32:55
9 Ruth Humbel OLG Cordoba F 1957 00:33:25
10 Hazel Dean FVO F 1963 00:33:32 1134
11 André Wirz OLG Basel M 1963 00:35:14
12 Lena Hermansson Göteborg Majorna OK F 1960 00:35:26
13 John Ward NOR M 1968 00:35:42 1100
14 Andy Paterson CLYDE M 1967 00:35:52 1098
15 Renata Jirkova KOB Prostejov F 1965 00:35:52
16 Jon Erik Kvarme Røyken O-lag M 1966 00:36:03
17 Ian Hughes WCH M 1963 00:36:13 1092
18 Lesley Ross OD F 1966 00:36:34 1087
19 Brett Green BAOC M 00:36:37
20 Fraser Stephens SWOC M 1968 00:36:38 1086
21 Sarah Howes SAX F 1959 00:36:42 1085
22 Margaret Reynolds SBOC F 1961 00:36:55 1081
23 Jürgen Schubert LVB Leipzig M 1963 00:37:04
24 Susan Skinner WCOC F 1964 00:37:33 1071
25 Jon Darley GO M 1966 00:37:50 1067
26 Martin Burkhard OLG Cordoba M 1964 00:37:51
27 Daniel Roth OD M 1971 00:37:53 1066
28 Christine Goulding BL F 1963 00:38:00 1064
29 Heather Fellbaum FVO F 1963 00:38:11 1061
30 David Shipley BAOC M 1970 00:38:18 1060
31 Joyce Marshall AIRE F 1960 00:38:26 1057
32 Pauly-D Jones DEE M 1965 00:38:46 1052
33 Adrian Bailey HOC M 1966 00:39:16 1044
34 Robert Cranston RR M 1965 00:39:17 1044
35 Ella Bowles DEVON F 1958 00:39:20 1043
36 Woo Allen BAOC F 1965 00:39:32 1040
37 Sally Gilliver MDOC F 1961 00:39:45 1037
38 José Luis Rodríguez Súnico FUNDI-O M 1969 00:39:59
39 Janet Evans WCOC F 1961 00:40:09 1031
40 Andrew French WIM M 1965 00:40:09 1031
41 Jackie Chapman LOC F 1958 00:40:17 1028
42 Gabriella Walsh MWOC F 1967 00:40:26 1026
43 Duncan Milne BOK M 1966 00:40:30 1025
44 Sue Buxton TVOC F 1964 00:40:41 1022
45 Roy McGregor SROC M 1966 00:40:42 1022
46 Ian Gamlen COBOC M 1965 00:40:47 1021
47 Janet Adams SYO F 1963 00:40:49 1020
48 Heather Cairns LVO F 1964 00:41:04 1016
49 Jörg Ulver ULU`S REISEWELT M 1970 00:41:07
50 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:41:13 1014
51 Mark Foxwell BKO M 1964 00:41:14 1014
52 Matthias Boos OLV Luzern M 1965 00:41:20
53 Mary O'Connell 3ROC F 1962 00:41:28
54 John Ellis ERYRI M 1966 00:41:31 1009
55 Stuart Greening BAOC M 1965 00:41:57 1002
56 Sheila Braine QO F 1966 00:42:00 1001
57 Brigitte Dersch-Kollenbach SC HELSA F 1966 00:42:15
58 Judith Wood PFO F 1962 00:42:19 997
59 Ian Weaver DEE M 1964 00:42:19 997
60 Tessa Stone QO F 1966 00:42:28 994
61 Carolyn Dent BOK F 1962 00:42:30 994
62 Julie Couch EPOC F 1958 00:42:39 991
63 Marianne Berrard CO2 Dieulefit F 1966 00:42:42
64 David Pal WRE M 1966 00:42:47 989
65 eunice carter MWOC F 1964 00:42:51 988
66 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 00:42:59 986
67 Elaine Gillies TAY F 1964 00:43:17 981
68 Liz Phillips OD F 1964 00:43:37 976
69 Jane McCann MDOC F 1966 00:43:52 972
70 Greg Ehlen BAOC M 1964 00:45:01
71 Nicola Brooke WSX F 1966 00:45:05 953
72 Adele Newall KERNO F 1961 00:45:15 950
73 Catherine Hill DEE F 1966 00:45:21 949
74 Isabelle Dermine Dauphine Orientation F 1962 00:45:22
75 Ursula Williamson LEI F 1962 00:45:29 947
76 Elaine Sutton DEE F 1967 00:45:35 945
77 Richard Worrin BOK M 1971 00:45:42 943
78 Ida Syversen Røyken O-lag F 1966 00:45:43
79 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 00:45:45 943
80 Philippa Weir MOR F 1963 00:45:55 940
81 Helen Errington HH F 1961 00:45:58 939
82 Philip Jenkins SBOC M 1966 00:46:03 938
83 Susanne Maibach ULU`S REISEWELT F 1963 00:46:16
84 Susanna Lamminpää OK ORIENT F 1962 00:46:17
85 Alison Smith TVOC F 1964 00:46:30 931
86 Kim Leslie WCOC F 1963 00:46:30 931
87 Marie Roberts MDOC F 1958 00:46:45 927
88 Caroline Brammer DEE F 1967 00:47:11 920
89 Geoff Keenan DEVON M 1963 00:47:38 913
90 Nina Simosas OK ORIENT F 1965 00:47:50
91 Rachel Davis DVO F 1965 00:48:04 906
92 Jane Carcas INT F 1966 00:48:25 901
93 Matthias Lüdin OLG Basel M 1964 00:48:28
94 Caroline Hornby MOR F 1964 00:48:34 898
95 Debby Warren NN F 1963 00:48:48 895
96 Louise Sylva DFOK F 1964 00:48:51 894
97 Clare Lines SO F 1965 00:49:14 888
98 Barbara Keenan DEVON F 1966 00:49:30 884
99 Jaana Eronen Pihkaniskat F 1963 00:50:10
100 Julie Webster NOC F 1964 00:50:14 872
101 Gwen Tanner BOK F 1960 00:50:29 868
102 Gabor Acs ZTC M 1971 00:50:44
103 Elizabeth Bales POTOC F 1962 00:50:56 861
104 Carol Burnapp ECKO F 1967 00:51:03 859
105 Carol Taverner WIGHTO F 1959 00:51:13 857
106 Gill Adams AIRE F 1961 00:51:28 853
107 Maggie Hateley DEE F 1963 00:51:28 853
108 Richard Jones SWOC M 1967 00:52:21 839
109 Mark Jones LOC M 1965 00:52:33 836
110 John Brewer SROC M 1964 00:52:39 834
111 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 00:53:22 823
112 Hazel Hindle MDOC F 1963 00:53:43 818
113 Frances Cooper WAOC F 1964 00:53:47 816
114 Anne Loever Stord Orientering F 1960 00:53:53
115 Ian Milne BOK M 1961 00:54:01 813
116 Tessa Lewis SWOC F 1965 00:54:02 813
117 Gavin Cairns LVO M 1968 00:54:25 807
118 Eleanor Taylor DEVON F 1959 00:56:31 774
119 Ian Lowles WCOC M 1965 00:56:35 772
120 Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 00:58:44 739
121 Judy Barclay FUNDI-O F 1960 00:58:46
122 Jane Milne BOK F 1967 00:59:01 734
123 Aileen McCarron LVO F 1965 00:59:30 727
124 Viktoria Herzfeld BUS F 1965 01:00:44
125 Sarah Rees POW F 01:01:13
126 Foxie Loxie WSX F 1959 01:02:17 683
127 Caroline Potter BOK F 1962 01:03:11 669
128 Nada Zavadilová OK Sparta Praha F 1954 01:04:58
129 Carmen Roig US St Egrève F 1957 01:05:45
130 Marianne Indergand-Erni ULU`S REISEWELT F 1963 01:06:34
131 Marion Garson POW F 1964 01:09:39
132 Stephanie Milne BOK F 1959 01:10:57 547
- Juan Vila Ramiro FUNDI-O M 1970 00:28:45
- Steve Jarvis SO M 1963 00:32:08
- Helen Rowlands GRAMP F 1966 00:39:03
- Andy Sykes DVO M 1965 00:32:23
- Geraldine Chatfield Ugly Gully F 1958 00:41:51
- Jane Lambert SO F 1960 00:42:27
- Figuiere Valérie Givry SO F 1967 00:42:33
- Sarah Jenkins SBOC F 1963 00:50:47
- Siri Klausen Ballerup OK F 1960 00:52:01
- Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 01:01:07
Showing results 1 - 142 of 142