Results

Achievements at
orienteering events

Dorset Delight, 12/02/2012

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wessex-oc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.16km, climb: 55m, 13 controls)
Other courses: Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Philip Eeles SOC M 1955 39:24:00 1228
2 James Crawford GO M 1955 40:27:00 1215
3 Nigel Bush MV M 1955 40:35:00 1213
4 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 41:19:00 1203
5 Christopher Norwood SARUM M 1954 41:30:00 1201
6 Chris Huthwaite SARUM M 1968 42:31:00 1188
7 David Jukes BKO M 1952 43:13:00 1179
8 James Crichton BAOC M 1952 44:02:00 1168
9 Kevin Bracher SOC M 1955 44:51:00 1158
10 Simon Moore BKO M 1960 45:22:00 1151
11 Gerry Ashton NGOC M 1953 45:35:00 1148
12 Michael Reynolds NWO M 1948 48:25:00 1112
13 Melanie Slade SN F 1968 48:35:00 1110
14 Martin Wilson BKO M 1947 48:57:00 1105
15 Adrian Taylor DEVON M 1955 49:12:00 1102
16 Nick Nourse NWO M 1962 50:01:00 1091
17 David Saunders HH M 1959 50:03:00 1091
18 Alan Kersley BADO M 1957 51:31:00 1072
19 Kevin Pickering WIM M 1953 52:38:00 1058
20 Andrew Graham SARUM M 1955 52:40:00 1057
21 Andrew French WIM M 1965 54:15:00 1037
22 Roger Stein SBOC M 1953 54:33:00 1033
23 Stephen Fletcher BKO M 1951 54:38:00 1032
24 Laurie Rose WRE M 1953 55:02:00 1027
25 KIERAN DEVINE BAOC M 1952 55:38:00 1019
26 John Harrison BADO M 1947 55:43:00 1018
27 Woo Allen BAOC F 1965 56:15:00 1011
28 Terry Sankey SOC M 1947 56:41:00 1005
29 Roy Heselden BADO M 1947 56:42:00 1005
30 Carl Bootland OUOC M 1992 56:51:00
31 Malcolm Rowley IND M 1991 57:23:00
32 Michael Merritt SO M 1957 57:58:00 989
33 Karen French WIM F 1967 58:32:00 981
34 Glyn Williams WIGHTO M 1953 59:36:00 968
35 Kezia Jukes BKO F 1989 59:44:00 966
36 Phil Warry BOK M 1953 60:14:00 960
37 Philip Gristwood MV M 1949 60:32:00 956
38 Edward Brett WIM M 1954 61:28:00 944
39 Derick Mercer BKO M 1964 61:56:00 938
40 Alan Brown WSX M 1958 61:57:00 937
41 Laura Wilcox WSX F 1963 62:24:00 932
42 Wendy Bullen WIM F 1968 62:30:00 930
43 Peter Brett DEVON M 1948 63:23:00 919
44 John Walmsley WIM M 1955 63:44:00 914
45 Nicola Brooke WSX F 1966 64:13:00 908
46 Colin Godbold BKO M 1957 64:54:00 899
47 Roger Moore WIM M 1955 64:56:00 899
48 James Raymer SOC M 1972 66:01:00 885
49 David Oxenham SARUM M 1955 66:59:00 873
50 Mike Bray SN M 1955 68:36:00 852
51 Doug Greenwood BKO M 1973 72:12:00 805
52 Helen Kelsey BOK F 1957 72:35:00 800
53 Angus Grandfield IND M 1962 74:56:00
54 James Head NWO M 1972 76:11:00 754
55 James Morris BOK M 1970 78:01:00 730
56 Bryan Penny WIM M 1942 79:02:00 717
57 Pat King IND M 1962 177:24:00
Showing results 1 - 57 of 57