Results

Achievements at
orienteering events

Welsh 6 Day CROESO day 4, 26/07/2012

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.croesomultiday.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 9 (M55L,M60L) (length: 5.8km, climb: 210m, 13 controls)
Other courses: Badge 1 (M21E) | Badge 2 (W21E) | Badge 3 (M21L) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22 | 23 | 24


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Cecilia Bratt OK Orion F 1966 00:47:30
2 Ben Hartman INT M 1969 00:50:54 1222
3 Hazel Dean FVO F 1963 00:51:57 1215
4 Kilian Imhof OL Regio Wil M 1968 00:52:52
5 Nick Howlett LOC M 1967 00:53:05 1206
6 Detlef Richter LVB Leipzig M 1965 00:54:29
7 Ove Simosas OK ORIENT M 1964 00:54:31
8 Liselotte Freuler Thurgorienta F 1966 00:55:26
9 Ian Hughes WCH M 1963 00:55:41 1187
10 Andy Sykes DVO M 1965 00:55:58 1185
11 Ruth Humbel OLG Cordoba F 1957 00:56:28
12 John Ward NOR M 1968 01:01:31 1144
13 Lesley Ross OD F 1966 01:01:53 1141
14 Peter Warland SOS M 1965 01:02:42 1135
15 Alice Bedwell BOK F 1960 01:02:46 1135
16 Maik Kurr LG Ost M 1965 01:03:23
17 Ian Howells RAFO M 1963 01:03:37 1129
18 Margaret Reynolds SBOC F 1961 01:03:52 1127
19 Simon Bevan SOC M 1965 01:04:33 1122
20 Daniel Roth OD M 1971 01:05:18 1116
21 Steve Jarvis SO M 1963 01:07:01 1104
22 Andy Paterson CLYDE M 1967 01:07:57 1097
23 Brett Green BAOC M 01:08:01
24 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:08:09 1095
25 Ida Syversen Røyken O-lag F 1966 01:08:43
26 Nikolaus Adenstedt OK Gittis M 1965 01:08:45
27 José Luis Rodríguez Súnico FUNDI-O M 1969 01:09:16
28 Renata Jirkova KOB Prostejov F 1965 01:09:28
29 Magne Loee Notodden o-lag M 1964 01:09:29
30 Jackie Chapman LOC F 1958 01:09:34 1085
31 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:10:38 1077
32 Juan Vila Ramiro FUNDI-O M 1970 01:10:49
33 Matthias Boos OLV Luzern M 1965 01:10:55
34 Tessa Stone QO F 1966 01:10:56 1075
35 Susan Skinner WCOC F 1964 01:10:59 1074
36 Lars Loe Notodden o-lag M 1967 01:11:00
37 Martin Burkhard OLG Cordoba M 1964 01:11:26
38 Stuart Greening BAOC M 1965 01:11:37 1070
39 Christine Goulding BL F 1963 01:12:01 1067
40 Sarah Howes SAX F 1959 01:12:51 1061
41 Geoff Keenan DEVON M 1963 01:12:59 1060
42 Susanna Lamminpää OK ORIENT F 1962 01:14:25
43 Greg Ehlen BAOC M 1964 01:15:10
44 Jaana Eronen Pihkaniskat F 1963 01:15:29
45 Sheila Braine QO F 1966 01:15:31 1041
46 Fraser Stephens SWOC M 1968 01:15:40 1040
47 Jackie Scarf EPOC F 1962 01:15:47 1039
48 Philip Jenkins SBOC M 1966 01:15:59 1037
49 Judith Wood PFO F 1962 01:16:13 1036
50 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:16:19 1035
51 Mike Tyszka IND USA M 1966 01:16:52
52 Adele Newall KERNO F 1961 01:17:17 1028
53 Geraldine Chatfield Ugly Gully F 1958 01:17:40
54 Heather Cairns LVO F 1964 01:17:42 1025
55 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:17:44 1025
56 Joyce Marshall AIRE F 1960 01:17:46 1024
57 Julie Couch EPOC F 1958 01:18:09 1021
58 Siri Klausen Ballerup OK F 1960 01:18:10
59 Barbara Keenan DEVON F 1966 01:18:31 1019
60 David Dorling DFOK M 1972 01:18:32 1019
61 André Wirz OLG Basel M 1963 01:18:39
62 Mary O'Connell 3ROC F 1962 01:19:09
63 Elaine Sutton DEE F 1967 01:19:10 1014
64 Lena Hermansson Göteborg Majorna OK F 1960 01:19:14
65 Heather Fellbaum FVO F 1963 01:19:19 1013
66 Janet Evans WCOC F 1961 01:19:53 1009
67 Ella Bowles DEVON F 1958 01:19:56 1008
68 Isabelle Dermine Dauphine Orientation F 1962 01:20:08
69 Janet Adams SYO F 1963 01:20:11 1006
70 David Shipley BAOC M 1970 01:20:24 1005
71 Nina Simosas OK ORIENT F 1965 01:20:37
72 eunice carter MWOC F 1964 01:20:54 1001
73 Liz Phillips OD F 1964 01:21:00 1000
74 Helen Errington HH F 1961 01:21:17 998
75 Geoffrey Collins LVO M 1963 01:22:48 987
76 Roy McGregor SROC M 1966 01:23:43 980
77 Adrian Bailey HOC M 1966 01:24:10 977
78 Chris McLeod ESOC F 1960 01:24:10 977
79 Jon Darley GO M 1966 01:24:24 975
80 Lucy Galloway INT F 1966 01:24:33 974
81 Debby Warren NN F 1963 01:24:40 973
82 Rosie Wych QO F 1955 01:24:44 973
83 Tessa Lewis SWOC F 1965 01:25:00 971
84 Anne Loever Stord Orientering F 1960 01:25:02
85 Robert Cranston RR M 1965 01:25:33 967
86 Christine Jepson SO F 1958 01:25:38 966
87 Kim Leslie WCOC F 1963 01:25:49 965
88 Elaine Gillies TAY F 1964 01:26:38 959
89 Jane Carcas INT F 1966 01:26:45 958
90 Helen Rowlands GRAMP F 1966 01:26:49 958
91 David Pal WRE M 1966 01:26:54 957
92 Jon Erik Kvarme Røyken O-lag M 1966 01:27:22
93 Jürgen Schubert LVB Leipzig M 1963 01:27:50
94 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 01:28:06 948
95 Louise Sylva DFOK F 1964 01:28:08 948
96 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:29:22 939
97 Mark Jones LOC M 1965 01:29:39 937
98 Sally Gilliver MDOC F 1961 01:30:04 934
99 Maggie Hateley DEE F 1963 01:30:43 929
100 Catherine Hill DEE F 1966 01:30:50 928
101 Stuart Robertson TAY M 1966 01:30:56 927
102 Nicola Brooke WSX F 1966 01:31:26 923
103 Alison Smith TVOC F 1964 01:31:32 923
104 Jane Milne BOK F 1967 01:31:39 922
105 Andrew French WIM M 1965 01:31:53 920
106 Marie Roberts MDOC F 1958 01:32:05 919
107 Ursula Williamson LEI F 1962 01:32:28 916
108 Ian Lowles WCOC M 1965 01:32:56 912
109 Sarah Jenkins SBOC F 1963 01:32:58 912
110 Caroline Brammer DEE F 1967 01:33:03 912
111 Jane Lambert SO F 1960 01:33:17 910
112 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:33:18 910
113 Gill Harrington SYO F 1958 01:34:05 904
114 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:34:59 897
115 Carol Taverner WIGHTO F 1959 01:35:54 891
116 Marianne Berrard CO2 Dieulefit F 1966 01:35:55
117 Duncan Milne BOK M 1966 01:36:46 884
118 Brigitte Dersch-Kollenbach SC HELSA F 1966 01:36:51
119 Ian Weaver DEE M 1964 01:37:04 882
120 Frances Cooper WAOC F 1964 01:37:22 880
121 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:37:25 879
122 Richard Jones SWOC M 1967 01:37:41 877
123 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 01:38:12 874
124 Matthias Lüdin OLG Basel M 1964 01:38:50
125 Isla Mathieson CLOK F 1965 01:38:53 869
126 Sue Buxton TVOC F 1964 01:39:25 865
127 Rachel Davis DVO F 1965 01:39:30 864
128 Helen Livesey LOC F 1964 01:40:05 860
129 Caroline Potter BOK F 1962 01:41:54 846
130 Siriol Butterworth SBOC F 1964 01:42:03 845
131 Anne Tynegate BADO F 1961 01:42:57 839
132 Aileen McCarron LVO F 1965 01:43:32 834
133 Figuiere Valérie Givry SO F 1967 01:43:44
134 Helen Lloyd NOR F 1959 01:45:30 820
135 John Brewer SROC M 1964 01:45:45 818
136 Carolyn Dent BOK F 1962 01:46:19 814
137 John Ellis ERYRI M 1966 01:47:48 803
138 Viktoria Herzfeld BUS F 1965 01:48:11
139 Susanne Maibach ULU`S REISEWELT F 1963 01:48:50
140 Nada Zavadilová OK Sparta Praha F 1954 01:49:23
141 Eleanor Taylor DEVON F 1959 01:49:42 789
142 Sandra Vogel MV F 1964 01:51:23 776
143 Birgit Buhler USV TU Dresden F 1961 01:52:48
144 Robin Stevens LOG M 1963 01:53:22 762
145 Jörg Ulver ULU`S REISEWELT M 1970 01:54:28
146 Stephanie Milne BOK F 1959 01:54:38 752
147 Philippa Weir MOR F 1963 01:57:26 732
148 Ellen Starling NGOC F 1958 01:57:30 731
149 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:57:39 730
150 Clare Lines SO F 1965 01:58:09 726
151 Ian Milne BOK M 1961 01:58:46 722
152 Richard Worrin BOK M 1971 01:58:55 721
153 Sue Gard QO F 1948 02:01:41 700
154 Helen Powell BOK F 1954 02:02:17 696
155 Foxie Loxie WSX F 1959 02:03:54 684
156 Judy Barclay FUNDI-O F 1960 02:05:38
157 Joy Irvine DEE F 1958 02:05:42 671
158 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 02:12:29 621
159 Gavin Cairns LVO M 1968 02:14:34 605
160 Gwen Tanner BOK F 1960 02:16:20 592
161 Carmen Roig US St Egrève F 1957 02:21:15
- Gabor Acs ZTC M 1971 01:14:18
- Mark Foxwell BKO M 1964 01:25:26
- Carol Burnapp ECKO F 1967 01:38:52
- Suzanne Harding NGOC F 1964 00:46:47
- Woo Allen BAOC F 1965 01:25:03
- Marianne Indergand-Erni ULU`S REISEWELT F 1963 01:40:10
- Julie Webster NOC F 1964 01:41:45
Showing results 1 - 168 of 168