Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival - Sprint (UKOL5), 18/04/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.siresults.co.uk/2014/JK/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 16 (M14A,M16B) (length: 1.3km, climb: 25m, 16 controls)
Other courses: UKOL Badge 1 (M21,M18,M20) | UKOL Badge 2 (W21,W20,W18) | UKOL Badge 3 (M35,M40) | UKOL Badge 4 (M45) | UKOL Badge 5 (M16) | UKOL Badge 6 (M50) | UKOL Badge 7 (M55,W35) | UKOL Badge 8 (W16) | UKOL Badge 9 (M60) | UKOL Badge 10 (W40,W45) | UKOL Badge 11 (M65) | UKOL Badge 12 (W50) | UKOL Badge 13 (M70,W55,W60) | UKOL Badge 14 (M75,M80,M85,M90,W65,W70,W75,W80,W85,W90) | 15


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Andrew Coleman SBOC 00:06:48
2 Adrian Bailey HOC M 1966 00:07:33
3 Elin Lundqvist KILSOK 00:07:48
4 Ewan Musgrave MAROC M 2004 00:07:51
5 Paul Mc Neill IND 00:08:56
6 Ben Hardy LEI M 2004 00:09:17
7 Helen Alcock AIRE 00:09:39
8 Elin Gustavsson IND 00:09:42
9 Hannah Andrews IND W 00:09:44
10 Benjamin Squire NOC M 2004 00:09:46
11 Jamie Goddard FVO M 2004 00:09:47
12 Andrew Giddis DEE M 1998 00:09:55
13 Ole Jakob Ottestad Halden SK M 1969 00:09:59
14 Oisin May 3ROC M 2004 00:10:02
15 Lisa Blair SAX F 1976 00:10:12
16 Klara Borg S?ert?je-Nykvarn Orientering W 2004 00:10:14
17 Eleanor Davies DEE F 1992 00:10:30
18 Gemma Manley MDOC W 1993 00:10:33
19 Ian Bell IND 00:10:35
20 Bryony Stagg BOK F 2004 00:10:39
21 Hannah Thomas MWOC F 2004 00:10:40
22 Steve Butterworth SBOC 00:10:41
23 Oliver Ball SROC M 2004 00:10:41
24 Sarah Rooman TROL Belgium W 2004 00:10:44
25 Sam Crawshaw SYO M 2004 00:10:52
26 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK M 1974 00:10:56
27 Harrington Leake LEI M 2005 00:11:07
28 Vivien Campbell AYROC F 1952 00:11:13
29 Emma Van Dam HALO F 2004 00:11:13
30 Guy Owen BOK M 2005 00:11:23
31 Mari Ovidia Ranestad Hamar OK W 2004 00:11:51
32 Reuben Lawson NGOC 00:12:21
33 Christopher Moxey Unattached M 1993 00:12:21
34 Ty Solomon Clyde 00:12:37
35 Carys Sharp TVOC F 2005 00:12:48
36 Priska Huckele Argus W 1969 00:12:57
37 Alexandra Crawshaw SYO F 2005 00:13:03
38 Robin Purves FVO M 2004 00:13:13
39 Aislinn Callery WATO W 2004 00:13:14
40 Iman Latiff SLOW 00:13:17
41 Anne-Marit Skaug Halden SK W 1969 00:13:17
42 Ben Partridge SOS M 2005 00:13:18
43 Maya Hampshire Wright NN F 2004 00:13:21
44 Stina Grahn Mahoney Elfsborg SOK W 2004 00:13:25
45 Heather High SO 00:13:30
46 Lauren Evans Unattached W 1998 00:13:38
47 Eleanor Hasler QO F 2005 00:13:41
48 Lucy Seddon SELOC 00:13:45
49 Toni Abel BAOC W 1993 00:13:51
50 Anna Thorpe EPOC F 2004 00:13:53
51 George Martin CLOK M 2005 00:14:06
52 Miia Roller J?f?la OK W 2004 00:14:50
53 Toby Prior SAX M 2005 00:14:58
54 Ruby Owen BOK F 2004 00:15:03
55 Kaja Grandal IL Tyrving W 00:15:16
56 Lovisa Borg S?ert?je-Nykvarn Orientering W 2004 00:15:24
57 Cameron Martin CLOK M 2001 00:15:32
58 Arthur Mitchell HOC M 2006 00:15:52
59 Marie Craddock IND 00:15:52
60 Bryony Evans Unattached W 2002 00:16:00
61 Isabel Minty LOK 00:16:03
62 Kirsten Robertson CLYDE F 2004 00:16:05
63 Rebecca Byrne RAFO W 1993 00:16:11
64 Sarah Hasler QO F 1965 00:16:13
65 Megan Brown ESOC F 2008 00:16:34
66 Lucy Hensman FVO F 2005 00:16:47
67 Daire O'Brien kerryo M 2004 00:16:52
68 Joseph Derrick SAX M 2004 00:16:56
69 Mitte Kallstrom IND 00:17:07
70 Aileen Hargreaves SO F 1952 00:17:15
71 Ester Str?bom Elfsborg SOK W 2004 00:17:30
72 Richard Askham SMOC 00:17:48
73 Katie Higgs IND 00:18:09
74 Sarah Darley GO F 2005 00:18:14
75 Benedict Sanderson NATO M 2006 00:18:21
76 Lotta Dammeier TSV Hirschau W 2004 00:18:22
77 Thomas Deprasvel CNOC 00:18:26
78 Samuel Owusu IND 00:18:56
79 Lily Brett IND 00:18:59
80 Oliver Murphy DEE M 2004 00:19:06
81 Peter Errington HH M 1999 00:19:08
82 William Ford IND 00:19:10
83 Sebastian Mitchell HOC M 2004 00:19:30
84 Edith Stagg BOK F 2004 00:19:31
85 Alida Minty LOK 00:19:32
86 Will Shardlow BOK M 2005 00:19:41
87 Harriet Keenan IND 00:20:39
88 Isak Holmgard Kils OK M 2004 00:21:20
89 Freda Milne BOK 00:21:22
90 Tommy Rollings BAOC 00:21:30
91 Daniel Walker TVOC M 2009 00:21:34
92 Sigrid Schmitt Gran Halden SK 00:22:06
93 AJ & Ian Cowe IND 00:22:27
94 Matthew Derrick SAX M 2004 00:22:51
95 Jonathan Cunnane TVOC M 2005 00:23:02
96 Milly Askham SMOC F 2005 00:23:47
97 Hamish Brain-Clarke QONTOC 00:26:18
98 Grace French WIM F 2007 00:26:18
99 Ailiani Brain-Clarke QONTOC 00:26:19
100 Catherine Bailey HOC F 2004 00:26:49
101 Freddie Walker TVOC M 2005 00:28:14
102 Yolanda Hampshire Wright NN F 2007 00:28:46
103 Zac Healy Unattached M 00:28:47
104 Oscar Healy Unattached M 2002 00:31:32
105 Maebh Logue F 2004 00:31:47
- Emma Giddis DEE F 2000 00:12:41
- Ben Gostick HH M 2005 00:13:31
- Darcy Stanley IND 00:17:13
- Laura Barrett SN F 2005 00:22:51
- Beth Colclough WCH F 2005 00:22:57
Showing results 1 - 110 of 110