Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (Day 3), 20/04/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.siresults.co.uk/2014/JK/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge (W21E) (length: 10.6km, climb: 250m, 22 controls)
Other courses: Badge 2 (W21E) | Badge 3 (M21L) | Badge 4 (M35L,M40L,M20E,M18E) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 9 (M55L,M60L) | Badge 10 (M16A) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 13 (W45S,W65L,M65S,M75L,W50S,W70L,M80L) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 16 (M14A,M16B) | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | Badge (M21E) | M20E/M18E | W20E/W18E

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Claire Ward INT F 1977 01:12:32 1276
2 Jessica Halliday BASOC F 1987 01:12:47 1275
3 Rachael Rothman SYO F 1980 01:15:42 1264
4 Helen Winskill WCOC F 1974 01:15:53 1263
5 Sarah Rollins SN F 1976 01:17:51 1255
6 Sofia Holmgard Kils OK W 1974 01:18:21
7 Fiona Kirk SBOC F 1990 01:18:26 1253
8 Ruth Beale SN F 1987 01:19:23 1249
9 Anwen Darlington FVO F 1990 01:19:53 1247
10 Helen Gardner TVOC F 1986 01:20:45 1244
11 Laura Goy SYO F 1983 01:21:24 1241
12 Kirsten Strain AROS F 1986 01:21:45 1240
13 Heather Heppenstall LOC F 1981 01:22:28 1237
14 Alice Leake AIRE F 1991 01:23:35 1232
15 Abi Weeds SLOW F 1977 01:24:16 1230
16 Niamh O' Boyle Irish Junior Squad / CNOC W 1993 01:25:17
17 Valerie Suter SLOW W 1979 01:26:10
18 Toni O'Donovan LEI F 1978 01:26:36 1220
19 Elspeth Ingleby SELOC F 1986 01:27:55 1215
20 Rose Schorah NOC F 1987 01:28:02 1215
21 Clare Dallimore SWOC F 1988 01:28:12 1214
22 Kirstin Maxwell RR F 1992 01:28:17 1214
23 Katrin Harding SLOW F 1993 01:29:19 1209
24 Kim Baxter SYO F 1976 01:30:05 1206
25 Sini Pekkala Espoon Suunta W 1974 01:32:34
26 Maria Brodin Fossum IF W 1993 01:33:44
27 Heini Papinsaari Kangasala SK W 1993 01:36:50
28 Chloe Haines WAOC F 1991 01:37:10 1179
29 Niina Papinsaari Kangasala SK W 1993 01:40:48
30 Kath Atkins HOC F 1981 01:41:24 1162
31 Helen Hanstock BOK F 1989 01:41:42 1161
32 Jo Stevenson ESOC F 1978 01:41:43 1161
33 Alison Campbell BASOC F 1991 01:43:29 1154
34 Lauren Eyre RNRMOC F 1991 01:44:30 1150
35 Abigail Kerr LOC F 1992 01:55:44 1106
36 Susan Lambe LVO F 1980 01:57:56 1097
37 Bryony McLeod CLYDE F 1993 01:58:35 1096
38 emily wood AIRE F 1992 01:59:14 1094
39 Sophie Horrocks PFO F 1993 02:00:23 1090
40 Regina Kelly CNOC W 1993 02:02:11
41 Zuzka Windsor DRONGO F 1992 02:11:45 1044
42 Annika Kottonen Lynx W 1993 02:12:42
Showing results 1 - 42 of 42