Results

Achievements at
orienteering events

CompassSport Cup Final, 14/12/2014

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Orange (9) (length: 3.5km, climb: 30m, 13 controls)
Other courses: Blue Men Cup (4C) | Blue Men Trophy (4T) | Blue Women (3) | Brown (1) | Grn Men (6) | Grn Women (5) | Jn Men (8A) | Jn Women (8B) | Short Brown (2) | Vets Sht Grn (7)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Joe Hudd WCOC M 2003 00:22:54
2 Peter Molloy FVO M 2002 00:23:20
3 Harry McMurtrie DEVON M 2000 00:23:33
4 Flurry Grierson DEVON M 2002 24:05:00
5 Angus Harrington CUOC M 2001 24:11:00
6 Thomas Howell SN M 2001 26:15:00
7 Dominic Walker DEVON M 2000 27:13:00
8 Grace Molloy FVO F 2000 27:32:00
9 James Condon DEVON M 2000 27:37:00
10 Frank Townley SN M 2003 28:10:00
11 Alfie Bullus OD M 2000 28:16:00
12 Oliver Tonge BOK M 2003 29:00:00
13 Wilf Thompson BOK M 2001 29:52:00
14 Evan Bowers SHUOC M 2000 29:57:00
15 Rachel Potter BOK F 2001 30:15:00
16 Lucy Tonge BOK F 2000 30:27:00
17 Benjamin Stevens SHUOC M 2001 30:49:00
18 Adam Harris DEE F 2003 31:27:00
19 Millie Stagg BOK F 2000 31:28:00
20 Sam Leadley OD M 2000 31:52:00
21 Finlay Johnson SROC M 2002 31:57:00
22 Alexander Mitchell HOC M 2002 32:19:00
23 Oliver Lunn OD M 2002 32:53:00
24 Hannah Freeman HH F 2003 34:07:00
25 Euan Tryner SYO M 2004 34:51:00
26 Meg Somers DEVON F 2001 35:00:00
27 Angus Muir DEVON M 2001 35:33:00
28 Callum Turner SOS M 2000 36:03:00
29 Sarah Horsler WIM F 2001 36:15:00
30 Felix Lunn OD M 2002 36:31:00
31 Robert Munday WIM M 2000 36:34:00
32 Harry Stagg BOK M 2002 36:35:00
33 Christopher Gurd SN M 2001 36:42:00
34 Isabel Hill DEE F 2001 37:47:00
35 Alex Fielding HH M 2003 38:04:00
36 Craig Somers SROC M 2002 38:56:00
37 Daisy Partridge SOS F 2000 39:01:00
38 Thomas Lock SOS M 2000 39:11:00
39 Ira Thompson BOK M 2002 39:18:00
40 Alice Ball SROC F 2002 39:43:00
41 Izumi Magee SN F 2000 40:05:00
42 John Cherry M 2001 40:17:00
43 Elizabeth Horsler WIM F 2003 41:13:00
44 Laura Harrison EPOC F 2001 42:13:00
45 Sam Crawshaw SYO M 2004 42:22:00
46 Chloƫ Cracknell MAROC F 2001 42:25:00
47 Jamie Goddard FVO M 2004 42:50:00
48 Bertie Miller QO M 2002 43:12:00
49 Suki Hannan DEVON F 2000 43:23:00
50 Duncan White SARUM M 2000 45:06:00
51 Robert Thorpe SN M 2000 45:08:00
52 Ruby Owen BOK W 2004 45:21:00
53 Peter Markham OD M 2004 45:43:00
54 Dominic Bowers HH M 2003 46:55:00
55 Ben Mather LOG M 2003 47:20:00
56 Jack Elsom DEVON M 2000 49:20:00
57 Darren Whittingham WIM M 2003 51:03:00
58 Hamish Weir SN M 2004 51:10:00
59 Francesca Perren Smart DEVON F 2000 51:14:00
60 Murray Weir SN M 2002 52:05:00
61 Ben Hammond SUFFOC M 2000 52:30:00
62 Hazel Williams SN F 2003 53:21:00
63 Guy Owen BOK M 2005 54:19:00
64 Francesca Bayne HH F 2003 55:45:00
65 Caitlin Madgwick WIM F 2001 56:05:00
66 Arthur Mitchell HOC M 2006 56:28:00
67 Katie Wilson DEE F 2002 57:30:00
68 Lucy Warland SOS F 2003 58:11:00
69 Florence Lunn OD F 2004 58:42:00
70 Sarah Croager SARUM-NC W 1998 59:25:00
71 Toby Williams LOG M 2004 61:06:00
72 Sebastian Mitchell HOC M 2004 63:16:00
73 Nicolas Barrett SN M 2003 67:39:00
74 Bryony Stagg BOK F 2004 69:15:00
75 Michael Thorpe SN M 2002 74:32:00
76 Alexander Belletty LOG M 2005 75:55:00
77 Catherine Bailey HOC F 2004 76:10:00
78 Richard Keighley WIM M 1945 81:42:00
79 Jonathan Ashenden SN M 2004 90:10:00
- Emi Magee SN F 2004 72:09:00
- Anna Belletty LOG F 2002 141:54:00
Showing results 1 - 81 of 81