Results

Achievements at
orienteering events

SN Regional SE League, 10/11/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southernnavigators.com/web_documents/results/131110/index.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 8.2km, climb: 285m, 23 controls)
Other courses: Black | Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Nathan Lawson OD M 1997 00:50:07 1301
2 Michael Adams SYO M 1996 00:51:04 1296
3 Charlie Adams SYO M 1964 00:52:00 1291
4 Tim Morgan EUOC M 1997 00:54:17 1281
5 Matthew Cox LEI M 1995 00:54:23 1280
6 John Duckworth DVO M 1966 00:55:18 1276
7 Alistair Masson INT M 1997 00:55:54 1273
8 Alan Velecky SO M 1966 00:56:07 1271
9 Clive Hallett BOK M 1963 00:56:22 1270
10 Kenny Leitch SO M 1964 00:56:43 1268
11 Hamish Rogers OD M 1996 00:57:00 1267
12 Ian Hargreaves SOS M 1976 00:57:53 1264
13 Nicholas Jarvis SO M 1996 00:57:54 1263
14 Michael Hallett BOK M 1997 00:58:45 1258
15 Tim Must TVOC M 1968 01:00:01 1252
16 Matthias Mahr SLOW M 1976 01:00:43 1248
17 Stephen McKinley SN M 1964 01:03:12 1237
18 Neil Crickmore SO M 1962 01:03:28 1236
19 Peter Huzan SLOW M 1964 01:04:57 1228
20 Mike Brett BAOC M 1964 01:05:02 1228
21 Julie Emmerson OD F 1996 01:05:37 1226
22 Craig Blackford BADO M 1968 01:07:30 1214
23 Harriet Lawson OD F 1995 01:08:42 1207
24 Ian Moran SOC M 1958 01:08:44 1207
25 Nick Green GO M 1962 01:10:01 1200
26 Peter Chapman SO M 1964 01:11:06 1194
27 Tom Frost SN M 1967 01:11:09 1194
28 Simon Errington HH M 1963 01:12:06 1189
29 Richard Cronin NGOC M 1989 01:12:08 1189
30 Charles Daniel BOK M 1956 01:16:08 1168
31 Laura Britton BOK 01:18:27
32 Ian Howells RAFO M 1963 01:20:34 1147
33 Paul Fox SN M 1962 01:20:55 1145
34 Martin Kensett SN M 1966 01:21:50 1140
35 Paul Street SLOW M 1954 01:22:07 1138
36 Simon Bevan SOC M 1965 01:23:26 1132
37 Mark Collins DFOK M 1960 01:25:53 1119
38 Richard Hime LOK M 1965 01:27:44 1111
39 Lisa James SOC F 1968 01:29:10 1105
40 Martin Hime LOK M 1961 01:30:07 1100
41 Kevin Parkes HH M 1958 01:34:14 1081
42 David Dawson DFOK M 1958 01:35:40 1073
43 Steve Bailey SN M 1959 01:36:00 1071
44 Adrian Wise SN M 1961 01:37:23 1064
45 Jeremy Hill TVOC M 1954 01:38:06 1061
46 Gerry Allan SN M 1967 01:38:32 1058
47 David Heale HH M 1967 01:39:04 1056
48 Iain Bell SN M 1965 01:40:02 1051
49 David Funnell SO M 1964 01:40:38 1048
50 Paul Martin SN M 1967 01:42:46 1038
51 Alex Vai OUOC 01:44:19
52 Colin Swallow SN M 1957 01:45:03 1027
53 Gary Simmons GO M 1960 01:45:32 1024
54 Richard Rigby CLOK M 1966 01:47:22 1015
55 Eric Heritage LEI M 1959 01:47:33 1014
56 Andrew Tyrrell BKO M 1983 01:53:15 985
57 Simon Dunkley SN M 1965 01:54:19 980
58 Nigel Clemens SLOW M 1963 01:54:55 978
59 Paul Wilson SO M 1962 02:28:35 809
- George Simmons GO M 1995 00:59:29
- Stuart Hanstock BOK M 1994 01:20:58
Showing results 1 - 61 of 61