Results

Achievements at
orienteering events

SN Regional SE League, 10/11/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southernnavigators.com/web_documents/results/131110/index.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.6km, climb: 250m, 23 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Aidan Rigby CUOC M 1998 00:41:30
2 Colin Dickson BAOC M 1955 00:41:35 1274
3 peter jones SN M 1956 00:43:48 1259
4 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:45:48 1246
5 Samuel Fielding SHUOC M 1998 00:45:51
6 John Embrey DEE M 1958 00:47:20 1236
7 Matthew Hartland WCH M 1998 00:48:21
8 Robin Smith SO M 1952 00:49:41 1219
9 Ian Ditchfield MV M 1956 00:49:52 1217
10 Matthew Leitch EUOC M 1998 00:50:00
11 William Louth WAOC M 1998 00:51:08
12 Alun Jones TVOC M 1954 00:51:43 1202
13 Graham Louth WAOC M 1962 00:51:53 1201
14 Charlie Turner SLOW M 1953 00:52:02 1200
15 Finn Lydon EUOC M 1999 00:52:10
16 Alan Rosen HH M 1955 00:52:24 1196
17 Andy Robinson LOC M 1954 00:53:17 1190
18 Mike Goldthorpe SOC M 1958 00:53:27 1189
19 Roger Thetford TVOC M 1962 00:53:32 1188
20 Mark Glaisher SAX M 1951 00:54:01 1185
21 Euan Tebbutt CUOC M 1998 00:54:44
22 Jack Leitch EUOC M 1998 00:54:47
23 Tim Harrison SUFFOC M 1999 00:56:11
24 Vladimir Kuznetsov TVOC M 1956 00:56:22 1168
25 Andrea Rebora SLOW M 1969 00:58:02 1157
26 David Watkins BADO M 1958 00:58:12 1156
27 Stefan Stasiuk BKO M 1951 00:58:39 1153
28 Mike Garvin SLOW M 1970 00:58:44 1152
29 Gary Mills TVOC M 1955 00:58:48 1152
30 Rowan Lee CUOC M 1997 00:59:03 1150
31 Andy Emmerson OD M 1956 00:59:08 1149
32 Alastair Doyle GO M 1954 00:59:32 1147
33 Mike Bennett HH M 1953 01:00:02 1143
34 Jon Steed BADO M 1963 01:00:13 1142
35 Anja Stratford SLOW F 1972 01:00:33 1138
36 Tom Edelsten GO M 1943 01:00:42 1137
37 Nick Hale MAROC M 1958 01:00:49 1136
38 Charlotte Turner SLOW F 1986 01:01:12 1134
39 Ian Byford HH M 1958 01:01:44 1130
40 Nigel Bush MV M 1955 01:01:48 1129
41 Alan Williamson SO M 1949 01:02:03 1128
42 Alan Leakey SLOW M 1953 01:02:18 1126
43 Andrew Evans DFOK M 1955 01:03:31 1117
44 Kevin Bracher SOC M 1955 01:04:05 1113
45 Bryony Crickmore SO F 1990 01:05:08 1108
46 Natalia Pereverzina HH F 1994 01:06:00 1102
47 Sheralee Bailey DFOK F 1970 01:06:57 1096
48 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:07:46 1091
49 Andrew Cummings HH M 1952 01:07:52 1091
50 Laurie Rose WRE M 1953 01:08:17 1088
51 KIERAN DEVINE BAOC M 1952 01:08:25 1087
52 Andy Parker BADO M 1958 01:08:37 1085
53 Alan Harper BKO M 1983 01:08:51 1084
54 Philip Gristwood MV M 1949 01:09:23 1080
55 Cameron Lamond SN M 1970 01:10:19 1072
56 John Duffield HH M 1947 01:10:31 1071
57 Phil Conway GO M 1963 01:10:42 1070
58 Karyn Burns SN F 1982 01:10:43 1069
59 Roger Moulding HH M 1946 01:10:54 1068
60 Alan Phillips BKO M 1961 01:11:55 1061
61 Chris Johnson BOK M 1953 01:12:46 1055
62 Mike Bray SN M 1955 01:12:59 1053
63 Sarah Howes SAX F 1959 01:13:14 1052
64 Joe House SO M 1954 01:13:29 1050
65 David Hanstock BOK M 1956 01:13:45 1048
66 Nicholas Wilson DUOC M 1999 01:13:45
67 Ken Ricketts BKO M 1954 01:13:59 1046
68 Antony Schofield MV M 1961 01:15:38 1037
69 Diane Leakey SLOW F 1956 01:15:54 1035
70 Ella Bowles DEVON F 1958 01:16:34 1029
71 Mike Elliot MV M 1951 01:16:59 1027
72 Mike Bolton MV M 1950 01:17:14 1024
73 John Harrison BADO M 1947 01:17:26 1023
74 David Kingdon SAX M 1951 01:18:11 1018
75 Stephanie Moss SLOW F 1975 01:18:18 1017
76 Julie Ferris-Worth BL F 1967 01:20:35 1001
77 Peter Davis SOC M 1955 01:21:09 997
78 Stuart Parker BKO M 1989 01:21:45 992
79 Christopher Ashenden SN M 1964 01:22:09 990
80 Stephen Peacock SN M 1951 01:22:31 987
81 Raffaella Marin SLOW F 1967 01:22:44 985
82 Jon Darley GO M 1966 01:23:34 980
83 Colin Godbold BKO M 1957 01:27:29 952
84 Paul Emmerson SN M 1955 01:28:22 946
85 Will Harrison SUFFOC M 1961 01:28:48 943
86 Anders Hedin Motala AIF OL 01:29:10
87 Naomi Drewitt DFOK F 1975 01:29:25 937
88 Peter Dudman SO M 1951 01:30:59 926
89 Jack Lord NOC M 1997 01:33:43 906
90 Tim Keogh MV M 1963 01:33:46 905
91 Anne Tynegate BADO F 1961 01:34:13 902
92 Caroline Louth WAOC F 1961 01:34:42 899
93 Paul Channing SOC M 1957 01:38:12 875
94 Chris McDonald MV M 1942 01:38:44 871
95 Marcus Bateman SN M 1965 01:38:57 869
96 Bob Beresford TVOC M 1949 01:42:59 841
97 Helen Tyrrell BKO F 1986 01:48:11 807
98 Philip Craven DFOK M 1954 01:52:24 777
99 Nigel Parish SN M 1958 01:52:56 772
100 Geoff Goodwin DFOK M 1951 01:56:21 749
101 Michael White MV M 1937 02:35:35 474
- Anna Elovaara-Salmi HS 00:39:57
- David Saunders HH M 1959 01:04:14
- Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:20:45
Showing results 1 - 104 of 104