Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day1, 02/08/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C19 (length: 3.65km, climb: 55m, 10 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK W 1965 00:38:58
2 Gunnar Osterbo FREIDIG Norway M 1940 00:40:40
3 Richard Payne EPOC M 1950 00:40:42 1151
4 Kjell Svihus Ganddal IL M 1950 00:41:41
5 Anders Johansson Växjö OK M 1950 00:41:51
6 John Robinson WCH M 1950 00:42:14 1138
7 Lena Swartz OK Orion W 1965 00:42:25
8 Lise Roll Fana IL W 1965 00:42:26
9 Carina Johansson Tumba Mälarhöjden OK W 1965 00:42:30
10 Eva Eklund Växjö OK W 1965 00:42:32
11 Dougie Condy AYROC M 1950 00:42:35 1135
12 Asa Lindh Sundbybergs IK W 1965 00:42:39
13 Simo Mannervesi Paimion Rasti M 1950 00:43:26
14 Göran Eklund TROSABYGDENS OK M 1950 00:44:03
15 Annlouise Almqvist IFK Mora OK W 1965 00:44:18
16 Claes Andersson Snättringe SK M 1950 00:44:30
17 Christina Granath Ok Södertörn W 1965 00:44:38
18 Urs Schmutz Leksands OK M 1950 00:44:46
19 Chieko Miyamoto Keiyo OL club W 1965 00:46:15
20 Katarina Henmyr OK Vilse 87 W 1965 00:46:31
21 Gunnar Carlén OK Måsen M 1950 00:47:00
22 Bendy Wallin Trosabygdens OK M 1950 00:47:28
23 Andrew Bell BL M 1950 00:47:34 1092
24 Jenny Homann OK Orinto W 1965 00:48:05
25 Karen Quickfall SROC F 1963 00:48:06 1087
26 Britt-Marie Eriksson Gävle OK W 1965 00:48:43
27 Julie Cleary LOK F 1964 00:49:34 1074
28 John Robinson Counties-Manukau M 1940 00:49:34
29 Brigita Tamuza MONA W 1965 00:49:51
30 Stuart Swalwell DVO M 1950 00:50:37 1066
31 Jim Moffat KFO M 1950 00:50:49 1064
32 Mary O'Connell 3ROC W 1965 00:51:16
33 Anne-Kathrine Torvund GNEIST W 1965 00:51:25
34 Kjell Frodin Köping-Kolsva OK M 1950 00:51:32
35 Andy MacGregor BADO M 1940 00:51:35 1058
36 Yotaro Ogasawara Tokyo Orienteering Club M 1940 00:51:36
37 Karen Jones SLOW F 1961 00:51:45 1057
38 Inge Sundström Nyköpings OK M 1950 00:52:22
39 Cecilia Toftered IF RIGOR W 1965 00:52:27
40 Jorma Laine Tampereen Pyrintö M 1950 00:52:44
41 David Rose PFO M 1950 00:52:56 1046
42 Philippa Weir MOR F 1963 00:53:15 1043
43 Caroline Johansson Gustavsbergs OK W 1965 00:53:44
44 Katarina Hoffsten OK Kåre W 1965 00:53:47
45 Peter Leake LEI M 1939 00:53:49 1038
46 Tony Federer UNO M 1940 00:54:03
47 Hans-Peter Staedelin OLV Langenthal M 1950 00:54:21
48 Roy Owesson Helsingborgs SOK M 1950 00:54:23
49 Anders Hedin Motala AIF OL M 1950 00:55:03
50 Toni Brauchle ULU'S REISEWELT M 1950 00:55:04
51 Lars Westin Valletuna-Össeby OL M 1950 00:55:21
52 Wenche Gjesdal Varegg W 1965 00:55:25
53 Basil Baldwin Goldseekers M 1940 00:55:35
54 Mai Helen Linga IL Gular W 1965 00:55:36
55 John Bettinson LOC M 1940 00:56:12 1017
56 Daria Lepori SWISS O TOURS W 1965 00:56:16
57 Regula Schorta Buchsee OL W 1965 00:56:31
58 Trevor Roberts MDOC M 1947 00:56:34 1014
59 Colin Best SYO M 1947 00:56:35 1014
60 Åsa Persson Laxå OK W 1965 00:56:38
61 Vicky Thornton FVO F 1961 00:56:41 1013
62 Volker Ender HSG Turbine Zittau M 1950 00:56:49
63 Peter Lamb BASOC M 1949 00:56:57 1010
64 Joyce Woffindin WCOC F 1962 00:57:01 1010
65 Dick Carmichael TINTO M 1948 00:57:19 1007
66 Turid Arnesen Byåsen IL W 1965 00:57:48
67 Arthur Boyt DEVON M 1939 00:57:57 1003
68 Doug Wood FVO M 1946 00:58:03 1002
69 Tony Simpkins LOST M 1950 00:58:07
70 Alan Mullock DEE M 1946 00:58:14 1000
71 Bo Löwegren VästeråsSOK M 1940 00:58:29
72 Christine Jenzer OLG Huttwil W 1965 00:58:30
73 Kristin Skadsem Ganddal IL W 1965 00:58:39
74 Wendy Billing SYO F 1962 00:58:40 996
75 Alexandra Bravena VSK Mendelu Brno W 1965 00:58:40
76 Terry Unsworth CLOK M 1947 00:58:42 996
77 Roger Hargreaves KERNO M 1947 00:58:49 995
78 Eileen Maxwell RR F 1963 00:58:50 995
79 Peter Archer CLOK M 1946 00:59:05 993
80 Alison Rodgers MOR F 1963 00:59:08 992
81 Jocelyne Telle Debien CONVERGENCE W 1955 00:59:18
82 John Palmer NOC M 1946 01:00:11 984
83 Anna Brandhorst Jarla 01:00:12
84 Ingegerd Carlsson Sundbybergs IK W 1965 01:00:14
85 Christine Steck OLK Fricktal W 1965 01:00:17
86 Karen Farley LOC F 1961 01:00:25 982
87 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:00:26 982
88 Alena Kováová OOB TJ Lokomotiva Teplice W 1965 01:00:32
89 Terje Malm Hamar Orienteringsklubb M 1950 01:00:39
90 Gun Molin Jansson OK Klemmingen W 1965 01:00:44
91 Shona Spencer MOR F 1964 01:00:58 977
92 Sally Arsac England ALTAIR W 1965 01:01:09
93 Per Johan Haugland PWT Travel M 1940 01:01:28
94 Isla Mathieson CLOK F 1965 01:02:00 968
95 Jeremy Oldershaw SAX M 1938 01:02:00 968
96 Matti Haatainen IISU M 1940 01:02:16
97 Jim O'Donovan CorkO M 1950 01:02:48
98 Catherine Wetherfield WCOC F 1964 01:02:49 961
99 Inger Simonsen SILKEBORG OK W 1965 01:03:04
100 Mike Hampton OD M 1946 01:03:05 958
101 Maria Zöbl NF Linz W 1965 01:03:09
102 Henrik Kristensen OK 73, Gladsaxe M 1950 01:03:17
103 Alan Middleton KERNO M 1946 01:03:21 956
104 Chris Morley WAOC M 1940 01:03:26 955
105 Nicky Masson MV F 1964 01:03:33 954
106 Chris Lates BL M 1940 01:03:55 951
107 David Skinner SOS M 1949 01:04:12 948
108 Rudolf Schmid OL Trollelg M 1950 01:04:42
109 Dave Skidmore DVO M 1946 01:04:53 942
110 Rachel Hopkins LOK F 1964 01:04:55 942
111 Pernilla Karlsson Laxå OK W 1965 01:05:07
112 Jean Baudoin 0615AZ M 1950 01:05:08
113 Jackie Butcher SYO F 1965 01:05:14 939
114 Duncan Shiell RR M 1948 01:05:22 938
115 Ilona Hrabánková SK Praga W 1965 01:05:27
116 Robert Teed NGOC M 1939 01:05:33 936
117 Grahame Crawshaw MDOC M 1948 01:05:38 936
118 Derek Turner WRE M 1939 01:05:47 934
119 Rod Shaw EPOC M 1938 01:05:57 933
120 Wendy West LEI F 1963 01:06:29 928
121 Michael Isherwood LOC M 1946 01:06:32 928
122 Kathryn Willis PFO F 1961 01:06:32 928
123 Karl Goran Carlsson Hylte OK M 1950 01:06:40
124 Nigel Foley-Fisher MNAV M 1950 01:06:41
125 Rob Wilkison DVOA M 1950 01:06:44
126 Amanda Roberts LOG F 1962 01:06:47 925
127 Nina Knudsen GNEIST W 1965 01:07:01
128 David Greig Wullundigong Orienteers of the West M 1950 01:07:06
129 Carole Chapman MOR F 1962 01:07:19 921
130 Philip Gager SROC M 1946 01:07:39 918
131 Mauri Junnola Jämsän Retki-Veikot M 1950 01:08:23
132 Ritva Forsell Ok Raseborg W 1965 01:08:48
133 Barbara Beckett HAVOC F 1955 01:08:49 907
134 Peter Yoxall POTOC M 1946 01:10:22 894
135 Rolf Gustafsson Helsingborgs SOK M 1950 01:10:25
136 Richard Clark EBOR M 1946 01:10:28 893
137 Dan Erik Linden OK Tyr M 1950 01:11:14
138 Morten Lassen Faaborg OK M 1950 01:12:12
139 Denis Telle CONVERGENCE M 1950 01:12:34
140 Walter Wright NATO M 1938 01:12:58 872
141 Cecilia Westström Sundbybergs IK W 1965 01:13:09
142 Mona Cheung POC W 1965 01:13:20
143 Helen O'Donoghue SOLWAY F 1962 01:13:25 868
144 Hansjoerg Gasser OL Zimmerberg M 1950 01:13:36
145 Alain Wilkes BKO M 1948 01:13:44 865
146 Naceur Najla CO Lausanne-Jorat W 1965 01:13:57
147 Evelyn Bueschemann CTG Koblenz W 1965 01:13:59
148 Sarah Jenkins SBOC F 1963 01:14:11 861
149 Bernard Pullen KERNO M 1940 01:14:12 861
150 Marianne Nyman Unattached W 1965 01:14:19
151 Lisa Tantholdt OK Øst Birkerød W 1965 01:14:48
152 Anders Bjorkaas Askvoll/Holmedal M 1950 01:14:50
153 Caz Dudley MAROC F 1962 01:14:52 855
154 John Pearson COTE 66 M 1940 01:14:52
155 Peter Leverington NOR M 1936 01:14:56 854
156 Silvia Pietsch NF Vienna W 1965 01:14:57
157 Dick Whitworth BL M 1939 01:15:07 853
158 Bente Pihl OK Roskilde W 1965 01:15:21
159 John Pullin LOC M 1949 01:15:33 849
160 Douglas Edwards MDOC M 1947 01:16:02 845
161 Sonia Chavasse QO F 1961 01:16:15 844
162 Ann Jansson Järpling OK Klemmingen W 1965 01:16:27
163 Ian Robson EBOR M 1950 01:16:36 840
164 Jackie Reynard GRAMP F 1965 01:16:55 837
165 Helen Pedley EPOC F 1962 01:16:57 836
166 Jim Clark ESOC M 1936 01:17:00 836
167 Tony Noott BOK M 1937 01:17:05 835
168 Roseanne Field HALO F 1964 01:17:13 834
169 Garry Langston WCH M 1940 01:17:15 834
170 Arthur Vince KERNO M 1940 01:17:17 833
171 Ian Wilson SAX M 1950 01:17:19 833
172 Barbara Egger-Zulauf OLV Hindelbank W 1965 01:17:19
173 Ewart Scott ESOC M 1950 01:17:30 831
174 Heidi Gross OL ZIMMERBERG W 1965 01:17:35
175 Caroline Hornby MOR F 1964 01:17:37 830
176 Melanie Elkington OD F 1961 01:17:43 830
177 David Lee NGOC M 1936 01:17:51 828
178 Martin Gibbons WRE M 1949 01:17:54 828
179 Patrizia Bianchi GOLD Savosa W 1965 01:18:00
180 Camilla Björklund Sjövalla FK W 1965 01:18:04
181 Rolf Heinemann SV Robotron Dresden M 1940 01:18:11
182 Kjell Ryberg IFK Göteborg M 1950 01:18:42
183 Joanna Emberton EPOC F 1961 01:18:48 820
184 Trevor Simpson OD M 1939 01:18:54 819
185 Edward Niemann DVOA M 1950 01:18:54
186 Laurence Gossage BOK M 1950 01:19:04 818
187 Andrea Lines ECKO F 1964 01:19:08 817
188 Alan Parker AIRE M 1947 01:19:35 813
189 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:19:50 811
190 John Pigott POTOC M 1946 01:20:13 807
191 Guido J. Studer OLV LUZERN M 1940 01:20:18
192 Robin Walker BOK M 1938 01:20:19 807
193 Jenny Gostick HH F 1965 01:20:20 806
194 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 01:20:20 806
195 Guntram Knauer OLG Thun M 1950 01:20:51
196 Helle Hundseid IL Tyrving W 1965 01:20:59
197 Duvoisin Elisabeth CO Lausanne-Jorat W 1960 01:21:29
198 Ingalill Grund Herrestads AIF W 1965 01:21:42
199 Kaija Hulkkonen Paimion Rasti W 1965 01:21:44
200 Jukka Aaltonen IF Brahe M 1950 01:22:31
201 Richard Brightman WIM M 1940 01:22:32 788
202 Ursula Williamson LEI F 1962 01:23:28 780
203 Judith Wetherill WAOC F 1964 01:23:29 780
204 Jackie McCavana GEN W 1965 01:23:32
205 Siren Hopland GNEIST W 1965 01:23:38
206 Marianne Eilertsen Bodø orientering W 1965 01:24:08
207 Katarina Sundelin OK Orion W 1965 01:24:16
208 Maria Forsberg Tullinge SK W 1965 01:24:20
209 Alison Collins LVO F 1964 01:24:25 771
210 Petra Janischowsky OLG Regensburg W 1965 01:25:16
211 Adele Appleby QO F 1963 01:27:09 747
212 Stewart Durham AYROC M 1949 01:27:24 745
213 Susanne Andersen BOK F 1962 01:27:36 743
214 Benedicte Monstad Flesland GNEIST W 1965 01:27:52
215 Anne Robinson Bayside Kangaroos W 1965 01:27:54
216 Clare Hanna LOG F 1965 01:27:55 740
217 Bill Brown WSX M 1937 01:28:06 740
218 Charlotte Cheetham RAFO F 1961 01:28:38 735
219 Caroline Barcham SELOC F 1963 01:28:50 733
220 Anthony Roberts Corko M 1950 01:29:09
221 Susan Allard DVO F 1963 01:29:41 726
222 Wendy MacKinnon INVOC F 1963 01:29:52 724
223 John Warren WIM M 1937 01:30:04 722
224 Hazel Hall DFOK F 1962 01:30:54 716
225 Steve Buckley LOC M 1947 01:32:47 700
226 Chris Horsewill LOC F 1961 01:33:40 693
227 Ray Barlow Southland Orienteering Club M 1950 01:34:17
228 Karine Lesca Convergence W 1965 01:34:28
229 Nobue Itasaki Unattached W 1965 01:36:39
230 Roger Cole LEI M 1938 01:37:06 663
231 Brian Dinsley SAX M 1936 01:38:14 653
232 Patrick Pay WRE M 1938 01:38:36 650
233 John Shaw SMOC M 1949 01:39:17 644
234 Eric Whapples WSX M 1946 01:39:31 642
235 Cecilia Fenerty MDOC F 1964 01:40:54 629
236 Sharon Warland SOS F 1965 01:42:13 618
237 Tony Berwick DVO M 1937 01:42:43 613
238 Margaret McMillan MAROC F 1964 01:44:20 600
239 Don Taylor MDOC M 1948 01:45:36 589
240 Patrick Davey MAROC M 1940 01:47:34 571
241 Catherine Todd INVOC F 1965 01:49:57 550
242 Margaret Moody SUFFOC F 1964 01:51:52 535
243 Kaele Pilcher LOG F 1961 01:58:57 473
244 Ros James SMOC F 1961 01:59:35 468
245 Rhona Mackenzie INVOC F 1962 02:00:49 457
246 Peter Elderfield Orienteering Western Australia M 1950 02:04:30
247 Catherine King AJAX W 1965 02:08:17
248 Alex Coddington NOR W 1965 02:12:20
249 Dennis Sparling Garingal NSW M 1950 02:22:59
250 Linda Vincent Newcastle Orienteers W 1965 02:30:54
251 Richard Courchee AIRE M 1939 02:43:02 91
252 Pam Hemingway WAOC F 1962 02:51:22 37
- Heather Walton SLOW F 1962 00:38:01
- Bill Stevenson ESOC M 1949 01:00:55
- Myrta Vock OLG Säuliamt W 1965 01:12:28
- Peter Morton KERNO M 1946 01:14:46
- Isobel Harrington DFOK F 1963 01:19:15
- Peter Lomas MDOC M 1940 01:40:14
- Ellen Korsbæk St. Binderup OK W 1965 02:12:34
- Veronica Vargas INVOC F 1962 02:20:49
Showing results 1 - 260 of 260