Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day1, 02/08/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C23 (length: 4.9km, climb: 100m, 14 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jouni Markku Mustalammen pallo M 1960 00:42:21
2 Antti Uotila OrPo M 1960 00:42:25
3 Otte Omdal Ganddal IL M 1960 00:43:58
4 Johan Berglund Sävedalens AIK M 1960 00:44:15
5 Ulf Skoglund Kils OK M 1960 00:44:37
6 Bruce Bryant OD M 1957 00:44:55 1206
7 Nick Hale MAROC M 1958 00:45:22 1202
8 Sten Svanberg OK Södertörn M 1960 00:46:09
9 Mikael Sundqvist Tullinge SK M 1960 00:46:16
10 Roger Thomas WCOC M 1960 00:46:44 1191
11 Torgeir Strand Fana IL M 1960 00:47:28
12 Pekka Parkkinen SK Pohjantähti M 1960 00:47:46
13 Tore Tjernlund OK Vilse 87 M 1960 00:48:27
14 Uwe Krausbauer CTG Koblenz M 1960 00:48:28
15 Lars Persson Hagaby GoIF M 1960 00:48:32
16 Clas Svanteson Kolbotn og Skimt M 1960 00:48:50
17 Ruedi Boesch OLG Biberist SO M 1960 00:49:01
18 Stephen Bingham MDOC M 1958 00:49:03 1172
19 Blair Young TINTO M 1957 00:50:08 1164
20 Hansjörg Rutz OLG Pfäffikon M 1960 00:50:35
21 Martyn Roome SROC M 1952 00:50:42 1159
22 Ronan Cleary LOK M 1960 00:51:20 1155
23 Andrew Kelly AIRE M 1958 00:51:29 1154
24 Andy Creber NGOC M 1958 00:51:35 1153
25 Sven-Åke Emanuelsson Helsingborgs OK M 1960 00:51:40
26 Maria Nordwall OK Kolmården W 1955 00:52:47
27 Charles Spence LOK M 1958 00:53:02 1141
28 Christina Hjertson OK Linné W 1955 00:53:03
29 Per Arne Andresen Kolbotn og Skimt M 1960 00:53:09
30 Andy Thornton MDOC M 1960 00:53:14 1139
31 Morten Johansen OK Moss M 1960 00:53:23
32 Paul Morris NOC M 1957 00:53:34 1136
33 Janet Rosen HH F 1955 00:53:42 1135
34 Christine Kiddier BL F 1952 00:54:07 1132
35 Terry O'Brien STAG M 1958 00:54:13 1131
36 Ørjan Eirik Valestrand Fana M 1960 00:54:20
37 Anne Heikoop NMOLT M 1960 00:54:45
38 Ian Searle GRAMP M 1960 00:54:49 1126
39 Anders Rensgard OK Renen M 1960 00:54:51
40 Charlie Bleau GAOC M 1960 00:55:01
41 Robert King AIRE M 1959 00:55:02 1124
42 Erja Raiko Blue Team W 1955 00:55:22
43 John McCullough 3ROC M 1955 00:55:47
44 Jon Carberry SROC M 1959 00:55:52 1118
45 Ruth Lynam CNOC W 1955 00:56:02
46 David Saunders HH M 1959 00:56:03 1116
47 Ingmar Olsson OK Vilse 87 M 1960 00:56:10
48 Nick Dennis BOK M 1960 00:56:29 1113
49 Johan Mattsson Lillomarka O-lag M 1960 00:56:43
50 Mike Stewart ESOC M 1958 00:56:46 1111
51 Rob Bailey CLOK M 1959 00:56:54 1110
52 Lis Daehli PWT Travel W 1955 00:56:57
53 Colin Welch BOK M 1958 00:57:08 1108
54 Hilary Quick BASOC F 1955 00:57:12 1108
55 Mary Williams ESOC F 1951 00:57:53 1102
56 Duncan Minty LOK M 1960 00:57:54 1102
57 Dave Brown EBOR M 1957 00:58:01 1101
58 Martin Gross OL ZIMMERBERG M 1960 00:58:16
59 Heikki Silvennoinen Paimion Rasti M 1960 00:58:22
60 Raili Liimatainen Blue Team W 1955 00:58:29
61 Masazumi Tada Unattached M 1960 00:58:49
62 Sarah Brown SLOW F 1952 00:58:51 1094
63 Lynne Walker BASOC F 1953 00:58:54 1094
64 Richard Cummings WCOC M 1959 00:59:27 1089
65 Inger A Tiltnes IL Tyrving W 1955 00:59:42
66 Alison Simmons BOK F 1955 00:59:58 1085
67 David Dann MDOC M 1956 01:00:02 1084
68 Richard Oxlade ESOC M 1958 01:00:30 1080
69 Tim O'Donoghue SOLWAY M 1952 01:00:53 1077
70 Jens Bentsen OKOST M 1960 01:00:58
71 Tuire Niemi Tampereen Pyrintö W 1955 01:01:01
72 Jane Archer SN F 1954 01:01:07 1075
73 Richard Lund TUKS-O M 1960 01:01:28
74 John Campbell DVOA M 1960 01:01:37
75 Peter Wilson BKO M 1959 01:01:41 1071
76 Mark Elder CLYDE M 1957 01:01:48 1070
77 Nigel Ferrand SWOC M 1956 01:01:52 1069
78 Ruth Lockley COBOC F 1952 01:03:08 1061
79 Stella Lewsley BL F 1954 01:03:50 1055
80 David Lane SN M 1952 01:04:02 1053
81 Jill Smith EBOR F 1954 01:04:03 1053
82 Hans-Joachim Glowka TSC Eintracht Dortmund 48/95 M 1960 01:04:03
83 Thomas Dagsberg OK ORION M 1960 01:04:04
84 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK M 1960 01:04:08
85 Brigit Oswald OLK Piz Hasi W 1955 01:04:28
86 Mike Rodgers MOR M 1960 01:04:35 1049
87 Judy Johnson SYO F 1951 01:04:43 1048
88 Ian Teasdale WCOC M 1960 01:04:49 1047
89 Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:05:28 1041
90 David Knight Bayside Kangaroos M 1960 01:05:43
91 Alan West LEI M 1958 01:06:02 1037
92 Arnulf Wolfram Naturfreunde Wien M 1960 01:06:03
93 Ulf Eriksson Gävle OK M 1960 01:06:03
94 Michel Arsac-England ALTAIR M 1960 01:06:09
95 Jim Wood ERYRI M 1960 01:06:20 1034
96 Gill Berrow ECKO F 1955 01:06:36 1032
97 Susanne Berglund Sävedalens AIK W 1955 01:06:40
98 Lars Mosslind Vandrarringen M 1960 01:06:55
99 Rita Wyder OLG THUN W 1955 01:07:01
100 Chris Addiers Omega M 1960 01:07:29
101 Kate Bryant MDOC F 1953 01:07:40 1023
102 Marion Owen FWOC W 1955 01:07:41
103 Stephen Peacock SN M 1951 01:08:05 1020
104 Karen Clark EBOR F 1955 01:08:06 1020
105 Pauline McAdam RR F 1955 01:08:17 1018
106 Robin Uppill Onkaparinga Hills Orienteering Club W 1955 01:08:29
107 Sheila Sprot SYO F 1951 01:08:33 1016
108 Kevin King NOC M 1957 01:09:42 1007
109 Monika Bonafini SLOW F 1953 01:10:00 1004
110 Kate Ingleby DEE F 1953 01:10:04 1003
111 Peter Ribbans SWOC M 1957 01:10:13 1003
112 Alan Gould NOC M 1956 01:10:58 997
113 Susan Stevens AIRE F 1953 01:11:06 996
114 Andrew Schoepfer Olv Baselland M 1960 01:11:27
115 Colin Holcombe BAOC M 1957 01:11:39 991
116 Eric Lovie GRAMP M 1959 01:12:14 987
117 Nev Myers EBOR M 1957 01:12:26 985
118 Evamarie Lundahl IF Hagen W 1955 01:12:35
119 Jean Payne DEE F 1953 01:12:53 982
120 David Ritchie MOR M 1958 01:13:01 981
121 Britt Larsson Länna IF W 1955 01:13:09
122 Valentin Brunner bussola ok M 1960 01:13:20
123 Ann Savage LVO F 1955 01:13:31 977
124 Alan Bothwell TAY M 1959 01:13:32 977
125 Angela Pearson EOOC W 1955 01:13:53
126 Philip Kirk OD M 1956 01:14:11 972
127 Robert Sneyd KERNO M 1956 01:14:12 971
128 John Olav Alvsvåg FANA M 1960 01:14:18
129 Anneli Ojapalo Rajamaen Rykmentti W 1955 01:14:23
130 Alistair Harding SDOC M 1960 01:14:39
131 David Hanstock BOK M 1956 01:14:53 966
132 Peter Cheetham RAFO M 1958 01:15:19 962
133 Helena Jahnova WIT W 1955 01:15:24
134 Stephen Restorick CLOK M 1956 01:15:25 961
135 Brigitte Kölla OLG Zurich W 1955 01:15:47
136 Ewan Cameron BOF M 1958 01:15:59 957
137 Åge Hovden Stord Orientering M 1955 01:16:06
138 Malcolm Aldridge MOR M 1957 01:16:08 955
139 Gerard Thomson STAG M 1956 01:16:41 951
140 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:16:52 949
141 Michael Beadel KERNO M 1959 01:17:19 946
142 Jenny Bray SN F 1955 01:17:21 945
143 Egle Krasuckiene Labirintas OK W 1955 01:17:23
144 Janet Tryson EMPO W 1955 01:17:55
145 Annette Ragvald Vingåkers OK W 1955 01:18:12
146 JOHN BIRTWISTLE CLARO M 1956 01:18:32 936
147 Margrith Hofer OLG BREITSEE W 1955 01:18:33
148 Sandy Fillebrown DVOA W 1955 01:19:10
149 Stephen Walsh MWOC M 1960 01:19:33 927
150 Catherine Dawson Gafanhori Portugal W 1955 01:19:37
151 Helena Burrows LOC F 1951 01:19:49 925
152 Anne Wilson LOC F 1952 01:20:02 923
153 Nicola Gardner FVO F 1955 01:20:05 923
154 Margaret Dalgleish ESOC F 1952 01:20:18 921
155 Kenneth Anderson MOR M 1959 01:20:30 920
156 Margaret Willdig OD F 1953 01:20:39 918
157 Liz Davies AIRE F 1953 01:20:44 918
158 Peter Harris HALO M 1958 01:21:10 914
159 Helen Powell BOK F 1954 01:22:07 906
160 Robert Neil FVO M 1957 01:22:17 905
161 John Fallows NGOC M 1958 01:22:21 904
162 Helen Baxter LVO F 1955 01:22:34 902
163 Jean Fitzgerald SAX F 1953 01:22:42 901
164 Robyn Pallas Central Coast Orienteers Australia W 1955 01:22:42
165 Sean Harrington LOG M 1958 01:23:20 896
166 Gerry Meehan NWOC M 1957 01:24:20 889
167 Simon Crocker DEE M 1959 01:24:53 884
168 Lyn West SOS F 1954 01:25:32 879
169 Alexander Campbell MAROC M 1960 01:25:39 878
170 Shirley Robinson NGOC F 1955 01:26:57 867
171 Mark Lyne SOS M 1958 01:27:06 866
172 Zoya Gornaya Almaty W 1955 01:27:12
173 Caroline Dallimore SWOC F 1955 01:27:15 865
174 Trina Rogerson ELO F 1951 01:27:32 863
175 Uwe Bürger TSC Eintracht Dortmund 48/95 M 1960 01:27:39
176 Allan Downie TAY M 1958 01:27:49 860
177 Eeva-Kaarina Aaltonen IF Brahe W 1955 01:28:41
178 Greg Tamblyn Bayside Kangaroos Orienteering Club M 1955 01:29:26
179 Ian Addis MOR M 1958 01:29:50 845
180 Andrew Wood PFO M 1956 01:30:35 837
181 Jane Breed HH F 1952 01:30:59 834
182 Richard Goodwin WCOC M 1957 01:32:13 824
183 Nada Zavadilova OK Sparta Praha W 1955 01:34:14
184 Lars Larsson Sjövalla FK M 1960 01:35:07
185 Judith Evans HOC F 1955 01:35:48 794
186 Simonne Silvi KOL W 1955 01:36:46
187 Denise Mullins SARUM F 1951 01:38:02 777
188 Ray Kingdom SO M 1958 01:38:34 773
189 Barbara Foley-Fisher MNAV W 1955 01:39:09
190 Sue Edlington HOC F 1953 01:39:30 765
191 Joyce Brunton INVOC F 1953 01:40:30 757
192 Rowan Purkis LOC F 1954 01:42:54 738
193 Patricia Miethke POA (Parawanga Orienteers ACT) W 1950 01:42:58
194 Joachim Menn OLG Siegerland M 1960 01:43:05
195 Victor Jensen GNEIST M 1960 01:45:40
196 Eija Nurminen Tampereen Pyrintö W 1955 01:46:53
197 Hilary Eastley BL F 1955 01:46:56 707
198 Jennifer Hamilton Coureur de Bois W 1955 01:48:10
199 Sarah Middleton KERNO F 1954 01:48:53 692
200 Francoise Papillon AS QUETIGNY W 1955 01:51:59
201 Monica Kronberg IF Femman W 1955 01:55:29
202 Susan Hawkes-Teeter Unattached W 1955 01:55:34
203 Rosie Law LOC F 1952 02:32:57 337
- Lester Hartmann SYO M 1960 01:00:22
- Gary Newell SN M 1953 01:16:33
- Julia Prudhoe Central Coast Orienteers W 1955 01:22:01
- Tony Cockbain HOC M 1956 01:22:01
- rhona fraser BOF F 1954 01:56:46
- Brian Miller ESOC M 1956 02:01:09
- Mike Wilkinson HOC M 1957 02:38:04
Showing results 1 - 210 of 210