Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day1, 02/08/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C24 (length: 5.175km, climb: 100m, 17 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Kalle Johansson OK Skogshjortarna M 1945 00:50:24
2 Alison Harding HH F 1960 00:50:29 1200
3 Jane Morgan SOC F 1960 00:53:49 1177
4 Kane Andersson IFK Mora OK W 1960 00:53:51
5 Gunhild Hennum Lierbygda O-Lag W 1960 00:53:59
6 Peter Gagarin Western Connecticut OC M 1945 00:54:14
7 Jean Cory-Wright PAPO NZ W 1960 00:54:29
8 Ross Brighouse Counties Manukau M 1945 00:54:36
9 Eva Rabe Magnusson IF Hagen W 1960 00:54:53
10 Roland Offrell Frosta OK M 1945 00:55:00
11 Mona Åkerman Valbo AIF W 1960 00:55:38
12 Berit Danielsen IL Tyrving W 1960 00:56:16
13 Gareth Bryan-Jones FVO M 1943 00:56:50 1158
14 Michael Pearson WCOC M 1944 00:56:57 1157
15 Dorthe Hansen Silkeborg OK W 1960 00:57:10
16 Kjell Gorm Røkke Tyrving M 1945 00:57:35
17 Taina Itkonen LAPIN VEIKOT W 1960 00:57:51
18 Marit Nipen GNEIST W 1960 00:57:51
19 Anita Karlsson OK Södertörn W 1960 00:58:27
20 Ann Cranke CLOK F 1956 00:58:29 1147
21 Outi Borgenstrom Ikaalisten Nouseva-Voima W 1960 00:59:07
22 Per Bjarne Vold Fana IL M 1945 00:59:30
23 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll W 1960 01:00:04
24 Peggy Dickison OK W 1960 01:00:27
25 Hansruedi Brand Swiss O Tours M 1945 01:00:40
26 Jackie Hallett BOK F 1957 01:01:02 1129
27 Kerstin Tjernlund OK Vilse 87 W 1960 01:01:06
28 Ann-Sofie Svanberg OK Södertörn W 1960 01:01:31
29 Glynn Smith LEI M 1945 01:02:19 1120
30 Alice Bedwell BOK F 1960 01:02:19 1120
31 Libuse Fantova Ekonom Praha W 1960 01:02:28
32 Ian Peirce SARUM M 1944 01:02:56 1116
33 Per Bjorkhaug PWT Travel M 1945 01:03:05
34 Keijo Koivula Unattached M 1945 01:03:08
35 Martin Cross WIM M 1945 01:03:25 1114
36 Fran Loots TAY F 1959 01:03:27 1114
37 Eva Walheim Robertsfors ik W 1960 01:03:27
38 Runa Skyttersæter Heming Orientering W 1960 01:03:37
39 Tom Edelsten GO M 1943 01:03:46 1111
40 Jill Libby CLOK F 1957 01:03:57 1110
41 Helga Haverstad W 1960 01:04:09
42 Jenny Bourne EUREKA W 1955 01:05:17
43 Keith Henderson WIM M 1942 01:05:28 1100
44 Dilya Bayburina Ufa United W 1960 01:05:34
45 Jane Halliday MOR F 1960 01:05:35 1099
46 Julie Couch EPOC F 1958 01:05:53 1097
47 Barbara Scheck Yukon Orienteering Association W 1960 01:06:08
48 Derek Gale DVO M 1944 01:06:25 1093
49 Paula Malinen Kajaanin Suunnistajat W 1960 01:06:44
50 Jackie Chapman LOC F 1958 01:07:22 1087
51 Regina Neukom OL Zimmerberg W 1960 01:07:35
52 Kjersti Skantze IL Tyrving W 1960 01:07:55
53 Barbara Luescher OLC KAPREOLO W 1960 01:08:00
54 Joy Cameron BOF F 1960 01:08:16 1080
55 Anna-Karin Ohlsson Tullinge SK W 1960 01:08:32
56 Käthi Kohler OLG dachsen W 1960 01:08:40
57 Eli Blomseth Helgesen Sorreisa OL W 1960 01:08:47
58 Maria Andersson Bredaryds SOK W 1960 01:08:49
59 Sarah Howes SAX F 1959 01:08:55 1076
60 John Collyer SOS M 1945 01:09:00 1075
61 Dave McQuillen SOLWAY M 1943 01:09:04 1075
62 Ted McDonald BOK M 1943 01:09:14 1074
63 Brian Shaw SYO M 1942 01:09:29 1072
64 Päivi Saarikoski SK Uusi/Pihkan W 1960 01:09:37
65 Kurt Aberg OK Tisaren M 1945 01:09:41
66 Joyce Marshall AIRE F 1960 01:10:01 1068
67 Rudolf Kellenberger OLG ST.GALLEN/APP. M 1945 01:10:13
68 Pat Moody DEE F 1957 01:10:22 1067
69 Maggie Scrugham ESOC F 1958 01:10:45 1064
70 Howard Thomas BOK M 1945 01:11:05 1063
71 Robert Verity DEE M 1942 01:11:26 1061
72 Birgit Hansson Herrestads AIF W 1960 01:11:27
73 George Crawford-Smith PFO M 1944 01:11:45 1058
74 Sonia Armitage GRAMP F 1960 01:11:54 1057
75 David Mawdsley MDOC M 1941 01:11:57 1057
76 Louise Dunn LOC F 1960 01:11:58 1057
77 Anders Axelson Sävedalens AIK M 1945 01:12:05
78 Kim Eden NOR F 1957 01:12:10 1056
79 Gunnar Alsaker PWT Travel M 1945 01:12:18
80 Unni Rye Asker SK W 1960 01:12:26
81 Charlotte Somers-Cocks LOC F 1960 01:12:42 1052
82 Jane Anthony SROC F 1956 01:12:51 1051
83 Tove Jakobsen Silkeborg OK W 1960 01:12:54
84 Fiona Hendrie FVO F 1960 01:12:58 1050
85 Debbie Thompson BL F 1956 01:13:28 1047
86 Barrie Speake EBOR M 1941 01:13:28 1047
87 Gunilla Gedin Göteborg-Majorna OK W 1960 01:13:33
88 Judy Burge LOC F 1957 01:13:37 1046
89 Tony Duncan WCOC M 1943 01:14:14 1041
90 John Padget DEE M 1943 01:14:14 1041
91 Allen Barnes CLARO M 1942 01:14:16 1041
92 Nermin Fenmen ODTÜ W 1960 01:14:18
93 Anne Loever Stord Orientering W 1960 01:14:19
94 Britt-Marie Forsgren OK Tisaren W 1960 01:14:28
95 Eva Karlsson Uddevalla OK W 1960 01:14:32
96 Vera Khlebnikova CO Chenau W 1960 01:14:41
97 Hilary Wood Central Coast Orienteers W 1960 01:14:43
98 Val Johnson DVO F 1959 01:14:44 1038
99 Erich Schaffner OLG Cordoba M 1945 01:15:36
100 Anders Hasselbo OK Måsen M 1945 01:15:46
101 Sally Lindsay ESOC F 1956 01:15:50 1030
102 Robert Philp KFO M 1945 01:15:53 1030
103 Keith Marsden HH M 1943 01:15:57 1030
104 Randi Nilstad IL Tyrving W 1960 01:16:08
105 Zdenka Králová SK Severka Šumperk W 1960 01:16:10
106 Christine Jepson SO F 1958 01:16:13 1028
107 Tony Wagg MDOC M 1945 01:16:20 1027
108 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:16:31 1026
109 John Morris SO M 1945 01:16:48 1024
110 John McLaren ESOC M 1945 01:17:10 1021
111 Steve Burge LOC M 1942 01:17:15 1021
112 Heinz Wegmüller Swiss O Tours M 1945 01:17:33
113 John Russell SOS M 1941 01:18:19 1013
114 Tim Sowood INVOC M 1944 01:18:21 1013
115 Helen Lloyd NOR F 1959 01:19:04 1008
116 Mike Solomon SAX M 1944 01:19:11 1007
117 Brian Hart SARUM M 1945 01:19:23 1006
118 Mary Ockenden SROC F 1959 01:19:47 1003
119 Shirley Wood AIRE F 1958 01:19:53 1003
120 Peter Heywood KERNO M 1945 01:20:11 1001
121 Janet Cronk WAOC F 1957 01:20:39 998
122 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:21:08 995
123 Christine Scholz SCOR W 1960 01:21:27
124 Jill Blount SO F 1960 01:21:32 992
125 Kerstin Ohlsson Haninge SOK W 1960 01:21:35
126 Carol House SO F 1956 01:21:43 991
127 Trish Coombs MAROC F 1957 01:22:14 987
128 Knut Skiple Voss il M 1945 01:22:45
129 Liz Potterton CLARO F 1956 01:22:54 984
130 Margi Freemantle Yarra Valley Orienteering Club W 1960 01:23:00
131 Gill Harrington SYO F 1958 01:23:07 982
132 Carol Dredge WCH F 1956 01:23:35 979
133 Gunnar Knudsen PWT Travel M 1945 01:23:38
134 Bill Hyslop SROC M 1942 01:23:49 977
135 Richard McCourt LVO M 1943 01:23:50 977
136 George Reynolds INVOC M 1944 01:23:52 977
137 Max Blankenhorn bussola OK M 1945 01:23:58
138 Pam Brown EBOR F 1959 01:24:11 975
139 Valerie Belton CLYDE F 1956 01:24:24 973
140 Egil Otto Knudsen PWT Travel M 1945 01:24:37
141 Ian Pyrah ESOC M 1944 01:24:52 970
142 Hanne Ljungberg OK SYD W 1960 01:24:59
143 Wendy Carlyle AIRE F 1956 01:25:14 968
144 Elizabeth Deane CorkO W 1960 01:25:28
145 Alan Simpson DEVON M 1943 01:25:33 965
146 Silvia Kyburz Swiss O Tours W 1960 01:26:03
147 Peter Craig MAROC M 1945 01:26:05 962
148 Ken Naismith INVOC M 1944 01:26:28 959
149 Lindsey Knox RR F 1959 01:27:45 950
150 Lesley Gorman BASOC F 1958 01:27:46 950
151 Bertil Hermansson Stenungsunds OK M 1945 01:28:11
152 Leslie Hooper SO M 1942 01:28:19 946
153 Jacqueline Embrey DEE F 1958 01:28:39 944
154 Jo Foster BOK F 1957 01:28:43 944
155 Dave Fenwick WCOC M 1944 01:28:53 942
156 Susan Birtwistle CLARO F 1957 01:29:00 942
157 Tricia Woodward AYROC F 1957 01:29:04 941
158 Agnès Eudier Club d'Orientation des Boucles de la Seine W 1960 01:29:14
159 Liz Bourne Bullecourt Boulder Bounders Orienteering CLub W 1955 01:29:39
160 Eileen Breseman Cascade OC W 1960 01:29:50
161 Kenneth Löfqvist VästeråsSOK M 1945 01:30:21
162 James Parker SO M 1945 01:30:24 932
163 Maria Pia Virgolini Orienteering Tarzo a.s.d. W 1960 01:31:59
164 Keith Parkes DFOK M 1945 01:32:07 920
165 Irma Schwarzkopf TV 1894 Coburg-Neuses W 1955 01:33:39
166 Gwen Tanner BOK F 1960 01:34:30 904
167 Olga Vedina Ermak W 1960 01:34:30
168 Peter Searle BENDIGO ORIENTEERS M 1945 01:34:38
169 Helen Kelsey BOK F 1957 01:35:02 900
170 Anne Teutsch Orienteering Ottawa W 1960 01:35:44
171 Amelia Petrie CLYDE F 1956 01:36:07 893
172 Katarina Ostling OK Skogshjortarna W 1960 01:36:37
173 Jenny Nicholls GO F 1957 01:36:48 889
174 Sue Woods WAOC F 1957 01:36:56 888
175 Judith Schmid OLK Rafzerfeld W 1960 01:38:14
176 Rich Gaylord CAOC M 1945 01:38:58
177 Gill Sharp SN F 1958 01:39:23 871
178 Evelyn Colwell OHOC W 1960 01:40:58
179 Marianne Summanen Rajamäen Rykmentti W 1960 01:41:22
180 Jim Mitchell PFO M 1942 01:41:55 854
181 Elin Sjødin Drange Varegg W 1960 01:41:56
182 Terry Ballard BASOC M 1945 01:42:26 850
183 Ann Cummings WCOC F 1959 01:42:29 850
184 Derek McNeil MOR M 1942 01:42:30 850
185 Carol Taverner WIGHTO F 1959 01:42:42 848
186 Jill Cochrane SROC F 1957 01:42:49 848
187 Sue Kuestner Cascade W 1960 01:44:00
188 Jane Bush SWOC F 1957 01:44:10 838
189 Roma Baleisiene Labirintas OK W 1960 01:44:57
190 Marian White HOC F 1960 01:45:34 829
191 Kate Thomas CLYDE F 1960 01:47:33 815
192 Gudrun Brettschneider Kaulsdorfer OLV Berlin W 1960 01:48:18
193 Richard Moss BL M 1942 01:49:06 804
194 Dirk Zwikker Argus M 1945 01:49:25
195 Jan Kersel ECKO F 1958 01:49:27 802
196 Judith Filmore LOC F 1958 01:50:09 797
197 Karen Ezard SOS F 1957 01:51:17 790
198 Mary Rack NATO F 1959 01:54:50 766
199 Toria Wimpenny DEVON F 1956 01:55:11 763
200 Peter Gay SUFFOC M 1942 01:56:28 755
201 Anna Garriga COB W 1960 01:57:54
202 Helen Barker FVO F 1960 01:58:10 743
203 Donald MacLeod FVO M 1941 01:58:35 740
204 Sandy Cowan KERNO M 1941 01:58:57 739
205 Alan Heppenstall LOC M 1942 02:00:53 725
206 Guy Coupey Club d'Orientation des Boucles de la Seine M 1945 02:04:10
207 Jane Stew OD F 1957 02:08:31 676
208 Mike Thorpe EPOC M 1941 02:09:24 670
209 Sue Cooles SN F 1959 02:12:02 651
210 Jana Maskova TUR W 1960 02:20:53
211 Penny Parkes HH F 1957 03:07:47 276
- Marie Heinrup Tullinge SK W 1960 01:50:43
- Frank Ingwersen Parawanga Orienteers (POA) M 1945 01:53:32
- Lorraine Batts CLOK F 1957 02:14:36
Showing results 1 - 214 of 214