Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day1, 02/08/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C28 (length: 5.475km, climb: 110m, 18 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Keld Johnsen Tisvilde Hegn OK M 1950 00:47:12
2 Mike Smithard DEE M 1949 00:51:47 1214
3 Rob Garden North West Orienteering Club M 1950 00:52:40
4 Andy Tivendale MAROC M 1946 00:53:55 1200
5 Weine Fredriksson KFUM ÖREBRO M 1950 00:54:06
6 Peter Gorvett SYO M 1947 00:54:41 1194
7 Jean Dermine Dauphiné O M 1950 00:55:31
8 Roy Dawson Gafanhori Portugal M 1950 00:56:01
9 Peter Martin SAX M 1949 00:56:08 1184
10 Cliff Etherden LOC M 1948 00:56:24 1182
11 Graham Wilding DEVON M 1950 00:57:13 1177
12 Mike Wimpenny DEVON M 1948 00:58:46 1167
13 Heikki Kyyrönen Kouvolan Suunnistajat M 1950 00:59:11
14 Tony Davies BOF M 1948 00:59:47 1160
15 Robin Sloan RR M 1947 00:59:56 1159
16 Einar Lund Hamar ok M 1950 01:00:01
17 Simon Cane LOC M 1947 01:00:18 1157
18 Paul Taylor CLOK M 1948 01:00:52 1154
19 Phil Smithard KFO M 1947 01:01:43 1148
20 Lauri Karhumäki Pihkaniskat M 1950 01:01:48
21 Gregor Wyder OLG THUN M 1950 01:01:56
22 Julian Lailey SROC M 1946 01:02:04 1145
23 John Taylor SROC M 1949 01:03:35 1135
24 Göran Hedberg Hagaby GoIF M 1950 01:03:38
25 Michael Bickle WAOC M 1948 01:03:58 1132
26 Martin Ricketts TVOC M 1948 01:04:33 1128
27 Ingemar Johansson Växjö OK M 1950 01:05:02
28 David Kershaw ESOC M 1950 01:05:10 1124
29 Hans Holgersson OK Måsen M 1950 01:05:29
30 Atle Bergseth Kvernbit IL M 1950 01:05:30
31 Roger Smith LOC M 1948 01:05:59 1118
32 Beat Oesch OLG Bern M 1950 01:06:13
33 Pat MacLeod NGOC M 1947 01:07:32 1108
34 Geraint Edmunds EOOC M 1950 01:07:43
35 Jim Prowting TVOC M 1946 01:08:11 1104
36 Vladimir Telnov free format M 1950 01:08:42
37 Pekka Rytkönen Pihkaniskat M 1950 01:08:45
38 Tommy Wåhlin OK Enen M 1950 01:09:21
39 Tom Lillicrap DEVON M 1947 01:09:51 1092
40 David Palmer BOK M 1946 01:09:55 1092
41 Ueli Hauswirth ULU'S REISEWELT M 1950 01:10:02
42 Robert Brandon OD M 1949 01:10:23 1089
43 Johnny Karlsson Uddevalla OK M 1950 01:10:23
44 Walter Keller ULU'S REISEWELT M 1950 01:10:25
45 Norman Hall DEE M 1948 01:11:04 1084
46 Alastair Lessells ESOC M 1947 01:11:15 1083
47 Terry Smith SOC M 1950 01:11:23 1082
48 Colin Henderson LVO M 1949 01:11:25 1082
49 Ian Cooper SYO M 1947 01:12:14 1076
50 Hugh Moore Red Roos ACT M 1950 01:12:38
51 Brian Jackson SROC M 1946 01:12:42 1073
52 Heiri Greminger ULU'S REISEWELT M 1950 01:13:00
53 Peter Guillaume SYO M 1949 01:13:11 1069
54 Christopher Branford WIM M 1946 01:13:13 1069
55 Finn Morten Årstad Vaulen OK M 1950 01:13:30
56 Roger Lott AIRE M 1950 01:13:44 1066
57 Nils Olsson Vandrarringen M 1950 01:14:14
58 Chris Bosley LEI M 1947 01:14:22 1063
59 Steve Brockbank LOC M 1948 01:14:41 1061
60 Derry Kelleher NOR M 1949 01:14:42 1061
61 Paul Taunton NGOC M 1950 01:14:52 1060
62 Adrian Uppill Onkaparinga Hills Orienteering Club M 1950 01:14:58
63 Greg Yarkie EOOC M 1950 01:15:11
64 Chris Burden AIRE M 1948 01:15:19 1057
65 Brian Pilling SN M 1948 01:15:32 1055
66 Chris Kirkham MDOC M 1947 01:16:00 1052
67 Peter Wehrli OLK ARGUS M 1950 01:16:15
68 Chris Rostron MDOC M 1947 01:16:31 1048
69 Heinz Fahrer OLG BERNE M 1950 01:16:43
70 Philip Gristwood MV M 1949 01:16:58 1045
71 Bob Hawkins Northern Tablelands M 1950 01:17:03
72 Henry Marston SYO M 1946 01:17:07 1044
73 Hanspeter Oswald OLK Piz Hasi M 1950 01:17:13
74 Leslie Dalgleish ESOC M 1950 01:17:23 1042
75 Marcel Oeyen Hamok M 1950 01:17:24
76 Christer Andén Södertälje Nykvarn orientering M 1950 01:17:25
77 Max Amsler OLG Welsikon M 1950 01:17:35
78 Neil Cameron NGOC M 1946 01:17:41 1040
79 Bob Gibbs LOC M 1948 01:18:00 1038
80 Colin Drury SYO M 1947 01:18:29 1035
81 Alan Williamson SO M 1949 01:18:36 1034
82 Dave Neild LOC M 1947 01:18:47 1033
83 Patrick Squire INT M 1947 01:19:10 1030
84 Mike Cope CLARO M 1947 01:19:12 1030
85 Russell Candy Orienteering Western Australia M 1950 01:19:45
86 Keith Willdig OD M 1949 01:19:48 1025
87 Mick Smith HH M 1948 01:20:14 1022
88 Tom Mills NGOC M 1946 01:20:19 1022
89 Guy Seaman INVOC M 1949 01:20:28 1021
90 Richard Rae BKO M 1946 01:20:28 1021
91 Robert Smith Tintookies Orienteers M 1950 01:20:51
92 Wilbert Hollinger LVO M 1948 01:21:04 1017
93 John Marriott LEI M 1948 01:23:56 998
94 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:24:04 997
95 Ian Couch EPOC M 1947 01:24:37 993
96 Andre Roth OLG Cordoba M 1950 01:24:40
97 Peter Riches TVOC M 1950 01:25:05 990
98 Gerry Spalton OD M 1946 01:25:36 986
99 Franz Waser OLK Rafzerfeld M 1950 01:26:22
100 Raymond Wren BL M 1946 01:26:25 982
101 Barry McGowan HOC M 1947 01:27:07 977
102 John Mills SWOC M 1950 01:27:35 974
103 Erland Svensson Kvillebyns SK M 1950 01:27:38
104 Eric Wainwright Red Roos M 1950 01:27:43
105 Michael Hobson LOC M 1946 01:27:51 972
106 Antony Richardson LOC M 1946 01:28:33 967
107 Ian Watson MDOC M 1947 01:29:18 962
108 Denis Murphy DEE M 1946 01:29:38 959
109 David Mullins SARUM M 1949 01:30:11 956
110 Larry Konotopetz Coureur de Bois M 1950 01:31:46
111 Richard Williamson LVO M 1950 01:33:31 933
112 Barry Breed HH M 1946 01:33:49 930
113 Dennis Mews Bayside Kangaroos M 1950 01:35:29
114 Martin Sims CLOK M 1949 01:35:51 916
115 Tim Moon CLARO M 1949 01:35:57 916
116 Heinz Zbinden OLG KAKOWA M 1945 01:37:35
117 Dave Andrews NGOC M 1947 01:41:25 879
118 Eric Brown HOC M 1948 01:42:07 874
119 Philip Hawkes-Teeter Unattached M 1950 01:42:07
120 Bill Hopkins LVO M 1948 01:42:37 871
121 Chris Virgo DEVON M 1950 01:44:28 858
122 Dave Urch BOK M 1948 01:45:04 854
123 Brian Slater HALO M 1947 01:45:47 849
124 Richard Lemon SOC M 1950 01:47:02 841
125 Roger Coe NGOC M 1947 01:49:06 826
126 Noldi Schneider ZELG M 1950 01:49:44
127 Hendrikus Van Rossum AIRE M 1950 01:51:41 808
128 Ian Sparkes LEI M 1945 01:56:25 776
129 Robert Griffiths MWOC M 1946 02:04:37 720
- Ian Turner SOLWAY M 1947 01:00:38
- Stanley Mattsson IK UVEN M 1950 01:09:50
- Arne Johanssson OK Ravinen M 1950 01:10:20
- Per Ohlckers TYRVING M 1950 01:10:24
- Errol Pittet OLG Breitsee M 1950 01:15:12
- Thomas Scholl ULU'S REISEWELT M 1950 01:29:22
Showing results 1 - 135 of 135