Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day1, 02/08/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C33 (length: 6.5km, climb: 130m, 18 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tom Lines ECKO M 1999 00:43:25 1299
2 Jake Chapman MAROC M 2000 00:45:02
3 Eddie Narbett BOK M 1999 00:45:23 1287
4 Lachlan Chavasse DEE M 1999 00:46:38 1280
5 Finn Lydon LEI M 1999 00:46:43 1279
6 Matias Salonen Helsingin Suunnistajat M 1999 00:46:49
7 Rowan White INVOC M 1999 00:46:57 1278
8 Freddie Carcas INT M 1999 00:47:23 1276
9 Isac Ericsson Växjö OK M 1999 00:47:40
10 Finlay Todd INVOC M 1999 00:47:44 1273
11 Miika Tala Helsingin Suunnistajat M 1999 00:48:53
12 Saana-Maria Rahko SK Pohjantähti W 1994 00:48:54
13 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn Orientering M 1999 00:49:18
14 Henrik Asklöf Lynx M 1999 00:49:25
15 James Ackland INT M 1999 00:49:37 1262
16 Jannis Bonek Naturfreunde Wien M 1999 00:49:38
17 Sofia Salomonsson Linköpings OK W 1994 00:49:41
18 Isak Hertin Västerviks OK M 1999 00:50:42
19 Oskar Forsberg Tullinge SK M 1999 00:51:05
20 Franz Gawlitza SV Robotron Dresden M 1999 00:51:11
21 Alasdair Pedley EUOC M 1999 00:51:16 1252
22 Niklas Carlsson Sundbybergs IK M 1999 00:51:56
23 Callum Hunter ECKO M 1999 00:52:06 1248
24 Miika Nurmi VaaSu M 1999 00:52:14
25 Ville Kinnala Turun Suunnistajat M 1999 00:52:15
26 Kristin Skaar Ryda SK W 1994 00:52:41
27 Päivi Autio TVV W 1980 00:53:15
28 Joseph Wright MAROC M 2000 00:53:34
29 Heather Roome SROC F 1983 00:54:04 1237
30 Zac Hudd WCOC M 2000 00:54:05
31 Alastair Thomas WCOC M 2000 00:54:07
32 Leif Blake YOA M 1999 00:54:28
33 Fricis Spektors IK Auseklis M 1999 00:55:45
34 Styrk Hundseid Kamsvaag IL Tyrving M 1999 00:55:49
35 Susanna Kubicka UNTS Warsaw W 1994 00:56:34
36 Daniel Spencer WCOC M 2000 00:57:50
37 Riccardo Casanova OLG Regensburg M 1999 00:58:01
38 Tim Harrison SUFFOC M 1999 00:59:30 1206
39 James Dean DEVON M 1999 00:59:51 1204
40 Amanda Thellsén Polisportiva Besanese W 1994 01:00:03
41 Daniel Bogren IF Hagen M 1999 01:00:05
42 Iva Kosarkova OK 99 Lokomotiva Opava W 1994 01:00:17
43 Elin Sundqvist Tullinge SK W 1994 01:00:46
44 Lena Ohman Centrum OK W 1975 01:00:57
45 Hanne Bown CLOK F 1982 01:01:31 1194
46 Regula Müller bussola ok W 1994 01:01:39
47 Maria Pabich UKS Azymut Pabianice W 1994 01:02:25
48 Fiona Berrow FVO F 1985 01:02:34 1187
49 Märta Mollén Sävedalens AIK W 1994 01:03:12
50 Gaspard Astrade ECHO73 M 1999 01:03:24
51 James Nisbet SMOC M 1999 01:03:41 1181
52 Hannes Bergenfur IK Vikings OK M 1999 01:03:51
53 Frida Forshallen Goodrich SN F 1992 01:03:57 1179
54 Ruairi Long AJAX M 1999 01:04:06
55 Harry Scott LOC M 2000 01:04:12
56 Juho Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura M 1999 01:04:16
57 Amparo Gil COB W 1980 01:04:51
58 Flavia Näf OLG Cordoba W 1994 01:04:52
59 Moa Kjellstrand Centrum Ok W 1994 01:05:08
60 Karin Fägerlind Centrum OK W 1980 01:05:22
61 Pavla Myslivcova SHK Hradec Kralove W 1994 01:05:46
62 Maria Chiara Crippa Polisportiva Besanese W 1994 01:05:47
63 Daniel Monckton North West Orienteering Club M 1999 01:05:57
64 Nicholas Wilson LEI M 1999 01:06:31 1165
65 Faisal Khursheed RR M 1999 01:06:36 1164
66 Ulla Ojala Pohjankyron rasti W 1994 01:06:40
67 Jenny Thornton SLOW F 1989 01:06:48 1163
68 Sarah McAdam RR F 1984 01:07:13 1161
69 Anya Crocker SOC F 1985 01:07:29 1159
70 Ane Sofie Bjorgul Halden SK W 1994 01:07:29
71 Tom Wood ERYRI M 2000 01:07:29
72 Ewa Haltof VRB (Vrbno pod Pradedem) W 1994 01:07:38
73 Beata Zalaiskalna auseklis W 1994 01:07:43
74 Camilla Ohman NTNUIE W 1994 01:07:48
75 Christian Lindh Sundbybergs IK M 1999 01:08:29
76 Susanna Forsell Motala AIF ol W 1994 01:08:39
77 Sarah Claxton Unattached W 1994 01:08:43
78 Nik Schneider ZELG M 1999 01:08:46
79 Clare Howes BOK F 1990 01:08:54 1152
80 Nina Azebová OK Hradec Králové W 1994 01:09:01
81 Jenny Williamson ERYRI F 1983 01:09:09 1150
82 Helen Hanstock BOK F 1989 01:09:10 1150
83 Mirjam Allik CLYDE F 1981 01:09:46 1147
84 Siri Jeppson SÖDERTÄLJE NYKVARN W 1994 01:09:50
85 Anna Maria Roubert Växjö OK W 1994 01:10:12
86 Martin Andresen Skotte Fossum IF M 1999 01:10:13
87 Charlotte Ihrfors OK Linné W 1994 01:10:16
88 Alice Fellbaum LOC F 1993 01:10:36 1142
89 Karna Thorsson OK Linné W 1994 01:10:39
90 Harry Fox DEVON M 2000 01:11:00
91 Oliver O'Brien DEVON M 1999 01:11:11 1138
92 Lucy Taylor LEI F 1991 01:11:33 1136
93 Andrea Strakova BKO F 1991 01:12:00 1133
94 Benjamin Parkinson FVO M 2000 01:12:10
95 Camille Rauturier GO78 W 1994 01:12:13
96 Mikaela Fiskars OK Raseborg W 1994 01:12:18
97 Scott Juvik IL Gular M 1999 01:12:22
98 Gemma Karatay BASOC F 1982 01:12:29 1131
99 Alison Ingleby AIRE F 1983 01:12:31 1130
100 Aini Vuorinen OUOC W 1994 01:12:32
101 Johanna Ragvald OK Linné W 1994 01:12:40
102 Göran Heinemann SV Robotron Dresden M 1999 01:12:46
103 Kai Magee SN M 1999 01:13:17 1126
104 Sara Nordvall Forsberg OK Kolmarden W 1994 01:13:58
105 Philipp Schwarck OLG Regensburg M 1999 01:13:59
106 Matthew Birdsall DEVON M 2000 01:14:01
107 Ariane Bättig Rose-Wislig W 1994 01:14:02
108 Sam Yates LOC M 1999 01:14:14 1120
109 Rikke Zethner Ok Øst Birkerød W 1994 01:14:18
110 Rik Franssen OLV Luzern M 1999 01:14:31
111 Jane Baldock BOK F 1982 01:14:38 1118
112 Cornelia Camathias OLG Chur W 1994 01:14:46
113 Ruth Forrest BOK F 1981 01:14:53 1116
114 Kezia Jukes BAOC F 1989 01:14:55 1116
115 Miles Scarponi CCR ROMA M 1999 01:15:39
116 Ingrid Søgaard Unattached W 1994 01:15:53
117 Sara Egger OLV Hindelbank W 1994 01:15:57
118 Marius Hammer OLG Biberist SO M 1999 01:16:30
119 Kitty Bray SN F 1989 01:16:41 1107
120 Tiia Keltamäki Helsingin Suunnistajat W 1994 01:16:54
121 Ben Breeze WCOC M 2000 01:17:09
122 Sally Calland RSOC F 1975 01:17:28 1102
123 Eyvind K. Malde IL Gular M 1999 01:17:59
124 Tom Snow DEVON M 1999 01:18:07 1098
125 Dafydd Thomas MWOC M 1999 01:18:20 1097
126 Abi Longhurst FVO F 1992 01:18:56 1093
127 Kenneth Maciver MOR M 1999 01:19:33 1090
128 Alexander O'Donovan LOC M 2000 01:19:37
129 Valentin Kollenbach SC Helsa M 1999 01:21:11
130 Joe Uprichard DVO M 1999 01:21:26 1078
131 Olivia Baxter LVO F 1990 01:21:41 1077
132 Joanne Pickering WIM F 1988 01:21:51 1076
133 Josh Partridge SOS M 1999 01:21:55 1076
134 Katharine Atkins HOC F 1981 01:22:04 1075
135 Eoghan Knight LVO M 1999 01:22:05 1075
136 Markus Adenstedt Orienteering Klosterneuburg M 1999 01:22:33
137 Erinna Foley-Fisher BOK F 1988 01:23:00 1069
138 James McCann MDOC M 2000 01:23:22
139 Rozy Shepherd INVOC F 1994 01:23:29 1067
140 Sarah Scarbrough MV F 1982 01:25:16 1058
141 Federica Anedda Orienteering Galilei W 1994 01:25:21
142 Kirsten Gerrard SARUM F 1986 01:25:57 1054
143 Vanessa McMillan HH F 1985 01:26:07 1053
144 Tereza Bialozytova SK Praga W 1994 01:26:07
145 Julie Kovarova GUOC W 1994 01:26:12
146 Hector Salathe RAID O PARIS M 1999 01:27:17
147 Vanessa Van Breedam TROL W 1994 01:29:00
148 James Condon DEVON M 2000 01:29:02
149 Hamish Weir MOR M 1999 01:29:08 1035
150 Laura Serra Sala COB W 1994 01:30:08
151 Hanna Tuomisto SLOW F 1982 01:30:18 1028
152 Evan Bowers HH M 2000 01:30:29
153 Lennard Gheysels Omega M 1999 01:31:07
154 Emelie Larsson Ärla IF W 1994 01:33:11
155 Helen Miller EBOR F 1990 01:33:55 1006
156 Frederik Dammeier TSV Hirschau M 1999 01:34:14
157 Shona Simmons BOK F 1994 01:34:50 1002
158 Kate Breed HH W 1994 01:35:23
159 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:38:52 979
160 Mette Henriksen Denmark W 1994 01:40:48
161 Derek Allison LOC M 1999 01:42:27 958
162 Tom Arsac-England ALTAIR M 1999 01:45:21
163 Fiona Petersen DRONGO F 1994 01:54:11 889
164 Alison Wright LOG F 1984 01:57:15 871
165 Dara O'Cleirigh AJAX M 1999 02:07:09
166 Mattéo Reydant Club d'Orientation des Boucles de la Seine M 1999 02:11:18
167 Sarah Gales TVOC F 1991 02:20:00 738
168 Goulwen Dusseux SBO Saint Brieuc Orientation M 1999 02:32:36
169 Alexandr Borisov Ermak M 1999 02:51:30
- Clemens Wolfram Naturfreunde Wien M 1999 00:49:37
- Nils Strand OK Linne M 1999 01:16:49
- Cian May 3ROC M 1999 01:24:55
- River Edis-Smith MDOC M 1999 01:30:33
- Joseph Goodwin WCOC M 2000 01:39:48
- Keith Yardley GRAMP M 2000 01:55:03
- Tom Carter-Davies MWOC M 2000 02:28:12
Showing results 1 - 176 of 176