Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day1, 02/08/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C7 (length: 2.425km, climb: 40m, 10 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Andrew Gregory MDOC M 1935 00:37:03 1001
2 Louisemarie Nilsson ok klemmingen W 1950 00:37:58
3 Britta Eklund TROSABYGDENS OK W 1950 00:40:05
4 Roger Baker TVOC M 1932 00:43:29 949
5 Jan Ellis MDOC F 1948 00:44:59 937
6 Stan Johnston LOC M 1935 00:45:19 934
7 Christian Fiechter SWISS O TOURS M 1940 00:46:46
8 Frank Martindale LOK M 1935 00:47:04 920
9 Jan Candy Orienteering Western Australia W 1950 00:48:48
10 Martin Hutzli Fanclub Hubmann M 1935 00:50:47
11 Aira Mylly Ounasvaaran Hiihtoseura W 1940 00:52:21
12 Chris Wood FVO F 1946 00:52:53 874
13 Gail Gagarin Western Connecticut OC W 1950 00:53:48
14 Judith Hay Toohey Forest Queensland W 1950 00:54:18
15 Alison Sloman HOC F 1936 00:54:34 860
16 Ingvar Johansson Vallentuna-Össeby OL M 1940 00:54:43
17 Christina Danielsson Gohde VSOK W 1950 00:56:23
18 Clarissa Napier CLOK F 1938 00:56:29 845
19 Patrick Maher SO M 1935 00:56:51 842
20 Catherine Odell EBOR F 1939 00:57:03 841
21 John Thompson TVOC M 1935 00:57:43 834
22 Horst Mevius LT Lubeck M 1935 00:57:50
23 Carl-Henrik Hallberg IK Uven M 1935 00:58:37
24 David Parkin DVO M 1933 00:58:44 826
25 Bjørn Edvard Stromme PWT Travel M 1940 00:58:47
26 Renate Waser OLK Rafzerfeld W 1950 01:00:29
27 Alex Kerr Greater Vancouver OC (GVOC) M 1935 01:00:44
28 Rosie Shaw SMOC F 1950 01:01:24 804
29 Philip Thompson EPOC M 1934 01:02:46 793
30 Jill Elderfield Orienteering Western Australia W 1950 01:03:20
31 Valerie Robinson Counties-Manukau W 1940 01:03:47
32 Judith Powell AIRE F 1940 01:04:04 783
33 Janet Taylor MDOC F 1950 01:04:20 781
34 Colin Powell AIRE M 1938 01:04:21 781
35 Susan Parker SO F 1940 01:05:10 774
36 Hilary Pearson COTE 66 W 1940 01:05:20
37 Diana Hocking Victoria Orienteering Club (VicO) W 1940 01:06:12
38 Yvonne Hodson TVOC F 1947 01:07:38 754
39 Gunilla Johansson Växjö OK W 1950 01:07:41
40 Esther Gasser OL Zimmerberg W 1950 01:08:28
41 Susan Shiell RR F 1949 01:09:03 743
42 Lynn Branford WIM F 1950 01:09:08 742
43 Susan Roberts HOC F 1949 01:09:16 741
44 Thelma Spalton OD F 1948 01:09:20 740
45 Henri Repond Care-Vevey Orientation M 1935 01:09:33
46 Judy Cornish EOOC W 1950 01:10:44
47 Irina Ender HSG Turbine Zittau W 1950 01:11:09
48 Alan Heron SELOC M 1934 01:12:27 717
49 Hilary Simpson OD F 1939 01:12:45 715
50 Birgitta Wallin Trosabygdens OK W 1950 01:13:44
51 Ron Oxburgh WAOC M 1934 01:13:49 707
52 Ann Scott SOCNZ W 1940 01:15:20
53 Anne Palmer BOK F 1950 01:15:52 691
54 Jane Cloete Dunedin W 1950 01:16:22
55 Maureen Brown ESOC F 1947 01:18:17 671
56 Sheila Smith EBOR F 1948 01:18:29 670
57 Pieter Mulder OLG Goldau M 1940 01:20:23
58 Siv Linden OK Tyr W 1950 01:21:03
59 Timothy Angel SOC M 1939 01:22:16 639
60 Ros West CHIG F 1948 01:22:20 638
61 Marcela Urbancová EZL Zlín W 1950 01:22:32
62 Sheila Colls Yarra Valley Orienteering Club W 1950 01:23:04
63 Marilyn Edmunds EOOC W 1950 01:26:33
64 Geoff Sara HOC M 1939 01:27:59 593
65 Lisbeth Lamb BASOC F 1948 01:29:40 580
66 Corinne Roberts EPOC F 1946 01:30:35 572
67 Maj-Britt Gadd Gustafsson Helsingborgs SOK W 1950 01:31:56
68 Marta Ringheim Voss il W 1950 01:32:22
69 Marguerite Pennell WCOC F 1940 01:41:51 483
70 Robert Jackson SOC M 1933 01:42:20 479
71 Fran Humphrey ESOC F 1950 01:46:08 448
72 Alastair MacGregor NATO M 1940 02:00:37 335
73 Sue Sinclair DEE F 1946 02:09:28 262
74 Christine King BOK F 1949 02:19:27 184
75 Christine Isherwood LOC F 1946 02:23:08 153
76 Inge Gaupp ULU'S REISEWELT W 1940 02:27:24
77 Tor Tyse PWT TravelViking M 1935 02:46:59
- Audrey Wilson Hay GRAMP F 1948 00:48:26
- Othmar Sauter OL Regio Wil M 1935 00:54:23
- Jan Oxenham SARUM F 1949 01:04:46
- Kalevi Markku Raja-Karjalan Suunnistajat M 1935 01:09:10
- Margaret Gregory MDOC F 1938 01:12:23
- Gill Hardy CLOK F 1937 01:18:13
- Mike Hardy CLOK M 1937 01:19:19
- Alwine Barlow Southland Orienteering Club W 1950 01:22:26
- Clive Wrench TVOC M 1940 01:29:10
- Margaret Parker AIRE F 1946 01:35:46
- Pat Marston SYO F 1947 01:43:16
Showing results 1 - 88 of 88